Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

çed için gürültü hesaplamaları

Konu, 'Gürültü Kirliliği ve Kontrolü' kısmında seezgn tarafından paylaşıldı.

1. seezgn

seezgn Misafir

merhaba herkese. proje tanıtım dosyası hazırlıyorum arkadaşlar ilk projem ve gürültü hesabını nasıl yapacağımı bilemiyorum. bunu kolay bir yolu otomatik hesaplayan bir sistem var mıdır? varsa nasıl ulaşabilirim? yardımcı olursanız çok sevinirim.

2. İsrafil Yılmaz

İsrafil Yılmaz CMNet Üyesi

biz staj yaptığım yerde hazırlıyorduk PTD hesaplarıda kendimiz yapıyorduk.

formulu buraya yazdım ama çıkmıyor kopyala yapıştır yapınca

3. Tuğçe Kökbaş

Tuğçe Kökbaş CMNet Üyesi

Benim bildiğim kadarıyla yok bir formül var ona göre yapılıyor. Çed raporlarında formülü bulabilirsin.

4. Fatih Özcan

Fatih Özcan Site Kurucusu

Print screen yaparak resim olarak ekleyebilirsiniz..

5. çağla

çağla CMNet Üyesi

merhaba ben stajdayken ptd hazırlanmasında görev almıştım. Gürültü hesabı için Prof.Dr.Nevzat ÖZGÜVEN Gürültü Kontrolü kitabından baya yararlanmıştım, ayrıntılı bir şekilde anlatıyor ve her zaman ihtiyacın olabilecek bir kitap bence. İncelersen yararı olabilir.

6. bll_2081

bll_2081 CMNet Üyesi

bende gürültü hesaplamaları exel dosyaları mevcut ama paylasım konusunda sıkıntılarım var firmam izin verirse paylasabilirim.

Makine ekipmandan kaynaklı gürültü hesaplaması
    Maden ocakları için ppatlamdan kaynakli gürültü vibrasyon hesabı

Fatih Özcan bunu beğendi.
  7. duyguduztas

duyguduztas CMNet Üyesi

arkadaşlar bana gürültü ile ilgili yapılmıs bi çed raporu lazım . yardımcı olabilir misiniz

çed için gürültü hesaplamaları konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Danışman firma olarak gürültü ölçümleri yapmak için izlenecek yol nedir?

Danışman Firma Olarak Gürültü Ölçümleri Yapmak İçin İzlenecek Yol Nedir? Sıralama yaparak anlatıp yardımcı olursanız sevinir.
  2. Emisyon ve gürültü ölçümü laboratuvar kurulumu için yardım....

partikül madde tayininde kullanılan tecora cihazı ile ilgili, laboratuvar kurulumu aşamasında olan bir firmada çalışmaktayım. laboratuvar kurulumu aşamasında cihaz eğitimi için gelen yetkili tecora cihazının 2 adet olması gerektiği bildirildi. aksi halde yeterlilik belgesi alma aşamasında sorun çıkacağını bildirdi. şuan elimizde 1 adet cihaz var ve bu konu ile ilgili yönetmelikte kesin bir...
  3. Danışman firma olarak gürültü ölçümleri yapmak için izlenecek yol nedir?

Danışman firma olarak gürültü ölçümleri yapmak için izlenecek yol nedir?
  4. Tat ve hurda metal tesisleri için emisyon ve gürültü

merhabalar; tat ve hurda metal tesislerinde gürültü ve emisyon şartları olarak hangi değerler sağlanmalı? bunlar için ölçüm yada muaf olduğumuza dair belge alınması gereklimi?
  5. Gürültü Modelleme Hesabı için Program Önerisi?

Gürültü modellemesi için önerebileceğiniz programlar nelerdir acaba? Ayrıca varsa elinizde olan programları paylaşmanız mümkün mü?