Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Çed kapasite artışı sonrasında kapasite raporu yenilenmeli midir?

Konu, 'Çevre İzinleri ve Lisanslar' kısmında sdagtekin tarafından paylaşıldı.

  1. sdagtekin

    sdagtekin CMNet Üyesi

    merhabalar,
    çe gerekli değildir kararı bulunan kalker ocağı kırma eleme tesisine Çed olumlu belgesi alınmıştır. çevre izni işlemlerine başlamadan önce ilk iş kapasite raporunu yenilemek mi olmalı sizce. yoksa mevcut kapasite raporu ile işlem yapabilir miyim?
     
  2. jn6zo

    jn6zo CMNet Üyesi

    Çevre izni işlemlerinde kapasite raporunuz mevcut kapasitenizi yansıtacak şekilde güncel olmalıdır.
     
  3. sdagtekin

    sdagtekin CMNet Üyesi

    @jn6zo çok teşekkürler cevabınız için, bu arada EK 1 Çed olumlu belgesi alındığı için GSM nin de sınıfının yükseltilmesi gerekecek bunun için bir süre var mı acaba?
     
  4. jn6zo

    jn6zo CMNet Üyesi

    @sdagtekin Çevre izin sürecinde belgenin yenilenmiş olması isteniyor mu bilmiyorum. Ancak mevzuat maddesi şöyle;

    İşyeri Açma Ve Çalışma Ruhsatlarına İlişkin Yönetmelik
    Ruhsat değişikliği gerektiren haller

    Madde 28-

    Gayrisıhhî müesseselerin yeniden sınıflandırılması veya tesiste yapılan bir değişiklik neticesinde bir alt sınıfa geçen tesislerin yeniden ruhsat alması gerekmez. Ancak gayrisıhhî müesseselerin yeniden sınıflandırılmasında yapılan değişiklik neticesinde üst sınıfa geçmiş olan tesislerin bir yıl içinde yeni sınıfa göre açılma ruhsatı alması zorunludur.