Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Çed kapsam dışı ?

Konu, 'Çevresel Etki Değerlendirmesi' kısmında diienayzed tarafından paylaşıldı.

1. diienayzed

diienayzed CMNet Üyesi

Ambalaj atığı geri dönüşüm tesisi çed yönetmeliği ek-1 ve ek-2 listesinde bulunmuyor bunun için çedle ilgili kapsam dışı yazısı almamız mı lazım ? kapsam dışı almak için proje tanıtım dosyası ile mi başvuru yapılıyor bilen var mı arkadaşlar ?

2. Dilekçe ile başvurmanız yeterli ....

Ekli Dosyalar:

3. diienayzed

diienayzed CMNet Üyesi

Sağolun yasemin hanım

4. rica ederim iyi çalışmalar

5. Tuğçe Ekici

Tuğçe Ekici CMNet Üyesi

Merhabalar,

Mobilya fabrikası yatırımı kapsam içi mi acaba Ek1 ve Ek2 'de de yok. Cevaplarsanız çok sevinirim.

6. ced muaf o zamn ÇED yönetmeliği kapsam dışı yazısı almanız gerekiyor yazı örneği ekde verilmiştir.

Ekli Dosyalar:

7. sdagtekin

sdagtekin CMNet Üyesi

merhaba ,
    ÇED raporu kapsam genişletme ile ilgili olarak, kalker ocağı ve kırma eleme tesisi için hazırlanan proje tanıtım dosyası alan yetersizliğinden dolayı kapasite artışına gidecek, daha ileriki bir dönemde beton santrali işine de girilmesi ihtimaline dayanarak çed dosyasına koyulsun isteniyor, beton santralleri teknik olarak hesaplama ya da kapsam değişikliği gerektirir mi daha kısası ÇED dosyasında ne gibi değişiklikler yükümlülükler bize getirir.
    ne gibi hesaplamalar, raporlar, ve başvurular yapmak gerekir, çalışma prensibini de bilmediğimden ne söyleseniz kardır benim için arkadaşlar . sağolun

8. Fatih Çoban

Fatih Çoban CMNet Üyesi

Merak ettim, şöyle bir araştırdım. Sanırım kapsam genişletmede beton santralini yeniden alacağınız ÇED raporuna ekleyebilirsiniz.
    Bulduğum örnek bir ÇED raporunu alağıdaki linkte bulabilirsin. Kolay gelsin

http://www.csb.gov.tr/db/bartin/editordosya/ORSA1_NihaiCEDRaporu.pdf

sdagtekin bunu beğendi.
  9. Tuğçe Ekici

Tuğçe Ekici CMNet Üyesi

Herkese merhabalar,

Öncelikle çok teşekkür ederim Yasemin Hanım, eliniz de alışveriş merkezi proje tanıtım dosyası örneği olan var mı? Paylaşırsanız çok sevinirim.

10. Malesef yok ben çed firmasında çalışmıyorum @Burak Dumlu yardımcı olabilir.

11. metinaktass

metinaktass CMNet Üyesi

Yasemin hanım bu dilekçeyi verirken ''istenen belgeleri'' hazırlamıyoruz değil mi.? kurulu olmayan bir tesise kapasite raporu alamayız zaten.
    proje özetini hazırlayıp veriyoruz heralde.. tat tesisi için bir örnek var mı elinizde acaba.? tesekkurler

12. realastala

realastala CMNet Üyesi

Konuya şöyle deyiniyim. Eğerki Çedde Faaliyetiniz Ek-1 ve Ek-2 kapsamında bulunmuyorsa bir üst yazıyla il çevre müdürlüğüne başvuruyorsunuz.
    İl Çevre müdürlükleride size e-Çed sürecinde Çed Muaf kısmı http://eced.csb.gov.tr/ced/jsp/gorusVerme/editMuafiyetGirisV2.htm

Referans no ve Erişim numarası veriyor.Burdan Tesisinizin işletme ve inşaat aşamasında çalışacak işci üzerinden oluşacak katı atık ve atıksu miktarları ile iligli bilgiler.Tesisinizin google earth de işaretlenmiş kml dosyasını ,ayrıyeten yapılacak faaliyeti özetleyen bir başvuru dosyası istiyor(1-2 sayfa faaliyetle ilgili özet)
    Bu bilgileri girip gönderince il çevredeki arkadaşlar inceliyor,Muafiyet yazısını uygun bulurlarsa size postayla gönderiyor.

Çed kapsam dışı ? konusuna benzer içeriklerimiz
  1. ÇED Kapsam dışı belgesi

ÇED Yönetmeliğinin Ek-II 1-a)........(proses kaynaklı atığı ve yan ürünü olmayan sadece karışım yapan tesisler bu kapsamın dışındadır.) Maddesine göre kapsam dışında olan bir işletme için resmi kapsam dışı yazısı alabilmek için izlenmesi gereken yol nasıldır? Bu konuda yardımcı olursanız sevirim. Teşekkürler.
  2. Çed kapsam dışı?

yapı kimyasalları üreten bir firmayız çed konusunda kapsam dışı raporu alabilirmiyiz. başvurumuzu nasıl yapabiliriz.
  3. Emisyon kapsam dışı

Merhaba arkadaşlar, Bütün üretimini elektrikle yapan bir firmamız var. Üretimde su da kullanılmıyor. Sadece polyester cipsler eritilerek iplik haline getiriliyor. Sadece ısınma amaçlı 1,7 mw bir doğalgaz kazanı var. Ancak il çevreden gelindiğinde Ek-2 4.8' e soktular. Bu cipsleri reçine olarak kabul ettiler yani. İl uygunluk için başvurduk. Emisyondan girmeme ve kapsam dışı olma ihtimali var...
  4. Çed kapsam dışı

Bir tesisimiz için ÇED Kapsam Dışı yazısı almam gerekiyor.. Bu konuda nasıl bir yol izlemem gerekir. yrdım edebilirmisiniz
  5. Çed kapsam dışı

Arkadaşlar Merhaba; Paslanmaz boru imalatı yapan bir tesiste; uygulanan kaynak işlemi sonrası, kaynak yapılan bölgeye Pelox adı verilen kremimsi bir paslanmaz temizleyici jel sürüyorlar. Bu temizleme jelinin içinde az da olsa asitlik özelliği var. Sürülen bu jel kaynak yapılan o bölgenin tekrar paslanmazlık özelliği kazanmasını sağlıyor. Jel sürüldükten sonra o bölge önce sert süngerle...