Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Çed muafiyet

Konu, 'Soru ve Cevap' kısmında Hakan Yılmaz tarafından paylaşıldı.

1. Hakan Yılmaz

Hakan Yılmaz CMNet Üyesi

Merhaba, ÇED muafiyet alabilmek için ÇED danışmanlık firması ile çalışma zorunluluğu bulunuyor mu?

Olgaç Sürmelihindi bunu beğendi.
  2. morgul

morgul CMNet Üyesi

hayır. evraklarınızla il müdürlüğüne başvuruda bulunabilirsiniz

Hakan Yılmaz bunu beğendi.
  3. Olgaç Sürmelihindi

Olgaç Sürmelihindi Genel Yönetici

ÇED kapsam dışı belgesine siz başvuru yapabilirsiniz. ÇED firmasına gerek yok.Dilekçe ile beraber ek form(Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünden alabilirsiniz.) 1/5000 ölçekli nazım imar planı,iş akım şeması ve proses özeti ve tapu fotokopisi ile başvuru yapabilirsiniz.Dilerseniz size dilekçe örneği gönderebilirim.

Hakan Yılmaz bunu beğendi.
  4. Hakan Yılmaz

Hakan Yılmaz CMNet Üyesi

Gönderebilirseniz sevinirim. Birkaç örnek bulabildim fakat sizde bulunan örneği de incelemekte fayda görüyorum.

5. Olgaç Sürmelihindi

iYİ ÇALIŞMALAR,KOLAY GELSİN.

Ekli Dosyalar:

6. Gizem Sunar

Gizem Sunar CMNet Üyesi

Merhaba, ÇED yönetmeliğine göre diyaliz merkezleri kapsam dışındadır deniyor. Ancak ben çed görüş yazısına başvurduktan sonra (eklerine ruhsat, iş akış ve proses özeti gibi belgeler koydum) eksik evrak var diyip benden proje özeti, proses akım şeması, taahhütname (neyi taahüt edeceğim?), tapu veya kira kontratı, imza sirküleri, ticaret sicil gazetesi (böyle bi belgemiz olmuyor) ile vaziyet planı istediler.
    Normal mi?

Olgaç Sürmelihindi bunu beğendi.
  7. Olgaç Sürmelihindi

Gaziantep çevre ve şehircilik il müdürlüğü dilekçe ile ekinde tesisin adresi,faaliyeti, sektörü vb yazılı olduğu bir format, 1/5000 ölçekli nazim imar planı, iş akım şeması ve kapasite raporunu istiyorlar. Sizde bunu istemeleri normaldir. Çünkü farklılık gösterebilir. Taahhütname için siz il cevre ile görüşün. Dedigim format onun yerine geçebilir. Onu size göndereyim.

8. tuubabdullah

tuubabdullah CMNet Üyesi

@Gizem Sunar Taahhütname işini çözemediyseniz benim işimi gören vardı onu şuraya bırakıyorum.

Ekli Dosyalar:

9. Gizem Sunar

Gizem Sunar CMNet Üyesi

Anlamadığım kısım zaten kapsam dışında olan ve hali hazırda işleyen bir diyaliz merkezi için neden bu evrakları istiyorlar. Sonucu belli zaten kapsama dahil değiliz. Diyaliz merkezi olduğumuzu ispat eden ruhsatlarımızı da göndermiştim. Mantığım almıyor.

10. Cem Yılmaz

Cem Yılmaz CMNet Üyesi

İşte esasında ÇED görüşü proje başlamadan alınması gerekiyor :)

11. Gizem Sunar

Gizem Sunar CMNet Üyesi

Proje başladığı zamanlarda malesef sağlık sektörüne bu işler pek uğramamış, özellikle diyaliz merkezleri bile daha yeni çevre iznine tabi tutuldu. Haliyle de bu evraklar sonraya kalıyor. Açıkçası zaten kapsam dışı diye ben de pek önemsemiyordum. Hala anlamıyorum, kapsamdışı olan bir yer için neden bu evraklar istenir peki?

12. burhaneddin

burhaneddin CMNet Üyesi

Kapsam dışı olduğunu belli evraklarla belgelemek zorunda il çevre müd. dolayısı ile senden bu tarz evraklar istenir.Onlarda biliyor kapsam dışı olduğunu ama devlet kademesinde her işinde yazı ve evrak isterler

13. Gizem Sunar

Gizem Sunar CMNet Üyesi

Anladım, sadece evrak işi yani her zamanki gibi.
    Peki bu istenen taahhütname noter onaylı mı olmak zorunda, ıslak imza yeterli midir?
    Bir de vaziyet planı da onaylı mı olmalı?

14. burhaneddin

burhaneddin CMNet Üyesi

kaşe ve şirket yetkilisi imzası yeterli

Gizem Sunar bunu beğendi.
Çed muafiyet konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Deşarj izin/muafiyet görüşü hk. (Hastane)

Çalıştığım hastanenin desarj izin kapsamında olmadığına dair görüş almak için İSKİ'yi aradım, kendilerinin sadece endüstriler Deşarj Kalite Kontrol Ruhsatı verdiklerini ancak hastanelere bunu vermediklerini ve İl Çevre Müdürlüğünden izin/görüş yazısı almam gerektiğini söylediler. Benim bildiğim alıcı ortama verilmediği sürece il çevre deşarja bakmıyor (İstanbul İl Çevreyi aradım fakat...
  2. Gürültü Muafiyet

Bir firma çevre izni görüşünde "Çevre Kanununca Alınması Gereken İzin ve Lisanslar Hakkında Yönetmelik" kapsamında Ek 1 ve Ek 2 listeleri kapsamı dışında değerlendirilmiş ise Gürültüden de muaf mıdır? Muaf ise muaf belgesi almak zorundamıdır?
  3. Çevre izni muafiyet

arkadaşlar baktığım tesis çevre izninden muaf olabilecek durumda.uygunluk yazısını çevre müdürlüğüne yolladım,buna gerek olmadığını muafiyet dilekçesi yazıp gerekli evraklarla birlikte teslim etmemi söylediler.muafiyet dilekçesinin belli bir formatı var mıdır ve istenen gerekli evraklar nedir,bunun için bakmam gereken bir link var mı
  4. Atıksu muafiyet

Merhaba arkadaşlar, Bir tesisimizde atıksular kanalizasyon sistemi olmadığı için foseptik çukuru yaptırdık ve atıksular foseptikte biriktiriliyor. Bununla ilgili Belediyeden vidanjör hizmeti alınacağına dair yazı aldım. Böyle bir durumda atıksuyla ilgili İl Müdürlüğü Muafiyet yazısı nasıl alacağım.... Eğer yanlış bir şey yazdı isem af ola...
  5. Çed yönetmeliği muafiyet başvurusu yapacaklarin dikkatine

Yürürlükteki ÇED Yönetmeliği Ek-I ve Ek-II kapsamında yer almayan ve herhangi bir surette bu durumunu belgelemek isteyenlerin Bakanlığımıza yapacağı muafiyet başvurusu için aşağıda belirtilen hususlar yerine getirilmelidir. Genel Müdürlüğümüze/İl Çevre ve Şehircilik Müdürlüğüne hitaben yazılacak dilekçe içeriği ve/veya eklerinde; - Projenin Adı, İli ve Mevkii - Projenin Sektörü - Proje...
  6. Geri dönüşüm atıklarından muafiyet?

arkadaşlar; bulunduğumuz lokasyon; geri dönüşüm firmlarına oldukça uzak. ÇED Taahhütlerimiz ve yönetmelikler gereğincede faaliyet sahamızda oluşan geri düşüm atıklarını lisanslı firmalara vermekle yükümlüyüz. fakat; görüşme yaptığımız birçok firma 2-3ton atık malzeme için kamyon göndermiyor, çünkü ederi yok. bizde çok yüksek fiyatlar ile atık gönderimi yapıyoruz bu durum da hem ülke...
  7. Çed muafiyet

Sistem üzerinden ÇED muafiyet başvurusunda bulunan arkadaşlarımız varsa konu ile ilgili biraz bilgi verebilirler mi ?
  8. Muafiyet?

Merhaba arkadaşlar, bir tesisim için il müdürlüğünden alınmış yazıda, "... işletmenin gürültü, hava emisyon ve atıksu deşarjı konulu çevre iznine tabi olmadığı faaliyetin ÇİLY Ek-2 listesinde bulunduğu tespit edilmiştir." şeklinde ibare yer alıyor. Bu tesis için GFB başvuru işlemlerini gerçekleştirmem gerekir mi ? Ya da ne yapmalıyım tam olarak ? Sadece atık beyanlarını yapmak...
  9. Çed muafiyet başvuru h.k yardım lütfen

Arkadaşlar yıllık 990.000 lt/yıl kapasiteli KONSANTRE MEYVE SUYU tesisi kurulması planlanmakta ve çed muafiyet başvuru sisteminde veri formu bölümünde inşaat ve işletme aşamasında öngörülen EVSEL ATIK SU MİKTARI , EVSEL KATI ATIK MİKTARI , ENDÜSTRİYEL PROSES ATIK SU MİKTARI istenmekte . Neye göre , nasıl tahmin etmeliyiz ? Yardımcı olursanız çok sevinirim ...
  10. Muafiyet belgesi

Arkadaşlar merhaba, Çevre izni muaf ve ÇED'den muaf olan bir firma mutlaka muafiyet yazılarını almalı mı?