Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Çed raporu

Konu, 'Çevre İzinleri ve Lisanslar' kısmında Kürşat Yavuz tarafından paylaşıldı.

1. Kürşat Yavuz

Kürşat Yavuz CMNet Üyesi

çed raporu almadan fabrika inşaatına başlanması için ceza doğrumu arkadaşlar.
    yani doğrumu dereken herkes aynı doğrultudamı algılıyor. onu öğrenmek istiyorum
    önce çed raporu sonra inşaata başla.

e)Çevresel Etki Değerlendirmesi sürecine başlamadan veya bu süreci tamamlamadan inşaata başlayan ya da faaliyete geçenlere yapılan proje bedelinin yüzde ikisi oranında idarî para cezası verilir. Cezaya konu olan durumlarda yatırımcı faaliyet alanını eski hale getirmekle yükümlüdür.

2. Fatih Çoban

Fatih Çoban CMNet Üyesi

Doğrusu dediğin gibi, önce çed raporu alınmalı sonra inşaata başlanmalı. Ama maalesef ülkemizde bir yandan çed raporu alınırken bir yandan inşaat çalışmaları başlamaktadır. Yasal olarak bu durum cezai bir durumdur ve inşaatın durdurulmasını gerektirir.

Çed raporu konusuna benzer içeriklerimiz
  1. 6 gelişim raporu

selam arkadaşlar yönetim planı geçmiş belediyelerle hazırlanacak olan 6 aylık gelişim raporu örneği lazım 30 ağustos 2009 da ki yönetim planına uygun olan yardımınız için şimdiden teşekkür ederim
  2. Iç tetkik raporu

Elimde iç tetkik raporu var ama nasıl doldurulacağı hakkında çok bilgim yok yardımcı olursanız sevinirim. TEŞEKKÜRLER.
  3. Güvenlik raporu

Merhaba, konuyu nereye açacağımı bilemedim. Büyük endüstriyel kazaların önlenmesiyle ilgili aşağıdaki 31.07.2012 yılında çıkan yönetmelikte yürürlülük tarihinin 01.01.2014 olduğu belirtilmiştir. Bahsi geçen 18.08.2010 yılında çıkarılan yönetmeliğin 23. Maddenin (b) bendi 2 yıl sonra yani 2012 de yürürlüğü gireceğini söylemişti. Bu madde 01.01.2014 olarak değiştirilmiş. Ben GÜVENLİK RAPORU...
  4. Kapasite raporu

Merhaba arkadaşlar, Tat lisanslı tesıste kapasıte raporu 1/3 oranında artıs olursa lısans yenılemesı yapılır yazmaktadır. Lisans yenıleme ıslemınde belge askıya mı alınır yanı faalıyetıne devam edemez mı? Bu şekilde bır calısması olan varsa acıl yardım lazım bana:( kafam karıstı
  5. Staj raporu

Merhabalar, İlaç firmasında İSİGÇ departmanında yaz dönemi stajımı yapıyorum elinde ingilizce işletme stajı örneği olan varsa yardımcı olabilir mi?? Teşekkürler.