Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Çed süreci nasıl işler?

Konu, 'Çevresel Etki Değerlendirmesi' kısmında elitok tarafından paylaşıldı.

1. elitok

elitok CMNet Üyesi

proje tanıtım dosyası hazırlayan bir firmada yeni işe başladım ve yeni mezunum. yolun en başındayken hata yapmamak adına yardımınıza ihtiyacım var.bu konuda bana yardım ederseniz sevinirim.
    ek 2 listesine tabi işletmelere ptd hazırlamak için izleyeceğim yol nasıl olmalı. direk ptd hazırlayıp il müdürlüğünemi sunmalıyım yoksa daha önce izleme değerlendirme kontrol formu hazırlayıpmı sunmalıyım. izlemem gereken yol nasıl olmalı?

2. Adnan Albayrak

Adnan Albayrak CMNet Üyesi

İlk olarak ptd yi hazırlayıp il müdürlüğüne sunmalısın. Onlar inceleyecek ve sana eksiklik var ise eksiklik listesi göndereceklerdir. O eksiklerde eğer isteler ise izleme denetleme formu doldurmanı isterler zaten. Ayrıca izleme denetleme formunu PTD hazırladıktan sonra doldurman senin açından daha kolay olur. Sorununa yardımcı olabilmişimdir umarım... İyi çalışmalar bol şanslar...

3. Özlem BAKİ

Özlem BAKİ CMNet Üyesi

bende konuyla ilgili bir şey sormak istiyorum...ben de PTD hazırlamak istiyorum herhangi bir yeterlilik söz konusu değil sanırım ve hazırlama aşamasında izlemem gerekn yol nedir nelere dikkat edilir...daha önce hazırlamadım ama çok inceledim yapabilirm diye düşünüyorum :)

4. Adnan Albayrak

Adnan Albayrak CMNet Üyesi

Yeterlilik söz konusu derken tam olarak ne demek istediniz anlamadım fakat eğer resmi PTD yapmak istiyorsanız (resmiden kastım hazırlayıp imzanızı atıp il müdürlüğüne sunmak) bunun için ÇED yeterliliği olan bir müşavir firmada çalışmalısınız ve firma sizi Çevre ve Şehircilik bakanlığına yeterlilik kapsamında olan personel olarak bildirmeli aksi takdirde imza atamazsınız sadece PTD yi düzenlemiş olursunuz diyeyim. Ayrıca izlenmesi gereken yol nedir derken resmi yollardan mı bahsediyorsunuz? Eğer PTD dosyasını hazırlama diyorsanız dediğiniz gibi çok incelediyseniz yaparsınız bir sıkıntı olmaz insan yapa yapa alışıyor ne kadar öğrensende hataların her daim oluyor.

5. Özlem BAKİ

Özlem BAKİ CMNet Üyesi

adnan bey teşekkür ederim sorularımın cevaplarını aldım :)

6. elitok

elitok CMNet Üyesi

adnan bey yardımlarınız için çokteşekkür ederim...

Çed süreci nasıl işler? konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Ağı ve Teh. İşler Periyodik Sağlık Muayeneleri

İSG konusunda da çalışan meslektaşlarım olduğunu bildiğim için Periyodik sağlık muayeneleri ile ilgili öğrenmek istediğim bir konu var. Ağır ve Tehlikeli işlerde çalışanların periyodik sağlık muayeneleri neleri içermelidir (odio, akçiğer, tam kan sayımı vb.)? Kimyasallarla çalışılan bölümlerde tam kan sayımı ve kanda ağır metal testleri sadece o bölümdeki personellere mi yapılmalıdır?...
  2. Gfb alma süreci

Herkese selamlar. Bir Hazır beton tesisinin yada herhangi bir işletmenin gfb alma süreci ne kadar süredir? bu işte yeniyim bilgi almak istiyorum.
  3. Gfb başvuru süreci

süreç kaç gün sürmektedir bilen var mı arkadaşlar..
  4. Etkili iletişim süreci!

BAŞARILI DİNLEME Konuşana bakın ve ilgili görünün. Konuşanı rahatlatın. Dikkatle konuşulanları takip edin. Yargılamayı konuşmanın sonuna bırakın. Duygusal davranmayın. Eleştiriye açık olun. Anlayıp anlamadığınızı kontrol edin. ÖVGÜ Olabildiğince sık yapılmalı. Başkalarının duyması sağlanmalı. Mümkünse bir ödülle sunulmalı. İçten duygular belirtilmeli. Uygun bir beden dili seçilmeli....
  5. Gfb süreci

Arkadaşlar merhaba Çevre görevlisi olarak çalışmakta olduğum firma adına daha önceki senelerde bu işle ilgilenen arkadaşlar yanlışlıkla işletme bilgileri altında tesisler kısmına birden fazla aynı başlık açmışlar ben bunlardan daha önce danışmanlık firmasının yürüttüğü tesisi seçip üstüme aldım ancak bir sorun çıkabilir mi ? bunları iptal ettirmek gerek mi ? bunu öğrenmek istiyorum. Ayrıca...