Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

ÇED sürecinin bakanlık tarafından yazılan yazıların müsteşar imzasına sunulmasından dolayı uzun sürm

Konu, 'Çevresel Etki Değerlendirmesi' kısmında Kübra tarafından paylaşıldı.

1. Kübra

Kübra CMNet Üyesi

Çevre ve Şehircilik Bakanlığında çalışan çevre mühendisi arkadaşlar projelerin çed süreci Bakanlık tarafından yazılan yazıların müsteşar imzasına sunulmasından dolayı uzun sürmektedir. Bunun sebebi bakanlığın isminin değişmesiymiş. Ama yatırımcıların mağdur edilmemesi için bu duruma bir çözüm getirilmesi acilan gerekmektedir. Bu şikayet mesajını okuduysanız lütfen bir şeyler yapmak için harekete geçiniz. Bu yazıyı okuyan bu konuda sıkıntı çeken çevre mühendisi arkadaşlar lütfen sessiz kalmayınız ve şikayetlerinizi dile getiriniz. Şimdiden teşekkür ederim. İyi çalışmalar...

ÇED sürecinin bakanlık tarafından yazılan yazıların müsteşar imzasına sunulmasından dolayı uzun sürm konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Aktif çamur sürecinin işletilmesi

Aktif çamur süreci, arıtımı gerçekleştiren mikroorganizmaların askıda büyüme özelliklerine sahip olduğu bir aerobik biyolojik arıtma yöntemidir. Arıtım olgusu, oksijen ihtiyacına sahip olan maddelerin mikroorganizmaların bolik faaliyetleri ile son ürünlere dönüştürülmesi ve yüksek kalitede çıkış suyunun eldesine yöneliktir. İkincil arıtım amacı ile kullanılan bu arıtma yöntemi, azot ve fosfor...
  2. Aktif çamur sürecinin tasarımı

AKTİF ÇAMUR SÜRECİNİN TASARIMI Prof.Dr.Hikmet TOPRAK Dokuz Eylül Üniversitesi, Mühendislik Fakültesi, Çevre Mühendisliği Bölümü BİYOLOJİK ARITMA BİYOLOJİK ARITIM GEREKSİNİMİ Atıksu Arıtımı Arıtılmış su bir üründür. Bu ürün ya fiziksel-kimyasal ya da biyolojik arıtım sonucu oluşur. Bu iki yöntemin arasındaki fark, belirli oranda organik madde giderme yetenekleridir....
  3. Tanker kazalarından dolayı denize dökülen petrol nasıl temizlenir?

tanker kazalarından sonra petrolün yayılmasını ve suya karışmış olan petrolü nasıl ayrılabileceğini ifade eden bir kaynak varsa elinizde paylaşırmısınız?
  4. Müsteşar yardımcısı ile görüşme!

Çevre Yönetimi Genel Müdürlüğü, Çevresel Etki Değerlendirmesi, İzin ve Denetim Genel Müdürlüğünden Sorumlu Müsteşar Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Emin Birpınar ile 24.07.2013 tarihinde bir görüşme gerçekleştirilecektir. Görüşmenin konusu Kamuda Çevre Mühendisi İstihdamı ve Yönetmelikler olmakla beraber siz değerli üyelerimizin de görüş ve önerilerinizi almak istedik. Önerilerinizi en geç...
  5. Bakanlık tarafından verilen eğitimler?

Merhaba Arkadaşlar. "Çevre Görevlisi, Çevre yön. Bir. ve Çevre Dan. Fir. Hakk." yönetmeliğinin 15. maddesinin 2. fırkasında da geçtiği üzere: (2) Çevre görevlileri tarafından yapılacak vize baş vurularında 17 nci madde gereğince eğitim alındığına dair belgenin sunulması zorunludur. Eğitim almak ve belgelemek zorundayız. Bu eğitimlerden nasibini alan var mı? veya hakkında bilgisi...