Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Çed uygulamaları hk. izleme kontrol

Konu, 'Çevresel Etki Değerlendirmesi' kısmında halimusta88 tarafından paylaşıldı.

  1. halimusta88

    halimusta88 CMNet Üyesi

    Arkadaşlar çed süreci ile ilgili olarak bildiğiniz üzere öncedenEk-1 kapsamındaki faaliyetler çed olumlu, çed olumsuz Ek-2 kapsamındaki faaileyler için çed önemli ve çed önemsiz kararları verilirdi. Çed önemsizdir kararı bulunan tesislerin bakanlık ve/veya il müdürlükleri tarafından izleme, kontrelleri yapılıyor mu ? danışmanı olduğum tesiste şimdiye kadar bu duruma rastlamadım. Eskiden dosyası olan tesislerin izleme, kontrol çalışmaları yapılmıyor mu ya da ?
     
Çed uygulamaları hk. izleme kontrol konusuna benzer içeriklerimiz
  1. İzleme

    Su kirliliği kont. yönetmeliğinin 54. maddesinde geçen atık su ölçümlerinin izlenmesinde şöyle bir cümle geçiyor: 'İşletmeciler tarafından yapılan ölçüm ve analizlerin sonuçları raporların asılları ile birlikte dijital ortamda da en az beş yıl süreyle saklanmak zorundadır.' Burada geçen dijital ortamdan kasıt nedir?
  2. Aat çıkışı uzaktan izleme

    Debisi 10000 m3/gün olan aritma tesislerinde kurulmasi gereken gerçek zamanli uzaktan İzleme istasyonu ile ilgili çalişma yapan arkadaşlar varmi?
  3. Atık Madeni Yağların Kontrol ve İzleme Sisteminin Oluşturulması Projesi (2008-2011)

    [COLOR=#3366ff]Projenin Amacı Bu projenin amacı ülkemizde yılda 250.000 ton civarında oluşan atık madeni yağlar için sürdürülebilir bir yöntem izlenerek; atık madeni yağların toplama ve kullanım kapasitesini artırmak, alıcı ortama verilmesini önlemek, geçici depolanması, taşınması ve bertaraf edilmesi için atık yağların yönetiminde gerekli teknik ve idari standartları hazırlamak, geçici...
  4. Yasal mevzuatı izleme

    arkadaşlar iso 14001 için güncel yasal şartları izleme tablosu olan varsa bana iletebilirse sevinirim teşekkürler
  5. Çed izleme takibi

    Arkadaşlar bir ÇED kararı verilen projede 6 ayda bir izleme takibi yapılması gerekiyormuş. ( izleme takibinin ne olduğu hakkında hiçbir bilgim yok ) Bu konuda bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi bu hangi yönetmelikte geçer?