Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

ÇED ve EMİSYON

Konu, 'Çevre İzinleri ve Lisanslar' kısmında Nesibe Bahtiyar tarafından paylaşıldı.

1. Nesibe Bahtiyar

Nesibe Bahtiyar CMNet Üyesi

Merhaba Arkadaşlar;

'Çed ve Emisyonu aynı çatı altında toplayan bi yasa çıkmış,her kuruluş 6 aylık sürede bu izni tekrar almak zorundaymış' diye birşey duydum.Bunu tam olarak bana açıklayabilecek bir arkadaş var mı?olayın aslı nedir?

2. Volkan Canlıer

Volkan Canlıer CMNet Üyesi

forumda çed konularıyla ilgilenen pek kimse yok galiba :)

3. hanvey1105

hanvey1105 CMNet Üyesi

Nerden duyuldu kİ bÖyle saÇma bİrŞey?

4. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

Herhalde arkadaş izin ve lisansların geçici maddeleri var onu kastediyor.Ama onunda ÇED ile alakalı bir tarafı yok
    Haa şu olabilir ÇED yönetmeliğinde bu davaları ortadan kaldırmak için bir değişiklik oldu .Ama onunda bu yazı ile alakalı bir şeyi yok.

5. Emel Hacimahmutoglu

Emel Hacimahmutoglu CMNet Üyesi

güncel yönetmeliklerde kesinlikle böyle birşey yok, bu aralar içi dışı yönetmelik olan bi şahıs olarak söylüyorum bunu :p

ÇED ve EMİSYON konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Emisyon ölçümü

arkadaşlar süt fabrikasında emisyon ölçümü yapılacak. 2 adet yakma kazanı bacası 1 adet havalandırma bacası bulunmaktadır. havalandırma bacasından herhangi bir parametre (Toz vb) ölçümü yapılırmı.
  2. emisyon Ölçümleri

Danışmanlığını yaptığımız hastanede 2 adet sıcak su kazanı bulunmaktadır ve ısıl güçleri her biri için 1.2 mw tır. Doğal gaz yakıtlıdır. Toplam ısıl gücü 2mw ı gectiği için emisyon ölçümü yaptırıp emisyon iznine bağllı çevre izni almamız gerekiyor mu? Sonuçta kazanlara ısınmada kaynaklı sanayi kaynaklı değil.
  3. emisyon ölçümü

merhabalar; emisyon ölçümlerinin tekrarlanma periyodu var mıdır,her yıl mı yapılmalı.
  4. Emisyon İzni

Emisyon izni başvurusu yapıldıktan sonra teknik uygunluk raporunu yazabilmeleri için tesise geliyorlar. Bu konuyla ilgili sadece baca şartlarını mı kontrol ediyorlar. Yoksa atık sahası gibi başka durumları da kontrol ediyorlar mı?
  5. Emisyon

Arkadaşlar, taş ocaklarının emisyonu nasıl ölçülür? Bilgisi olan var mı?