• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Çed ve ptd istekleriniz

Bu konu süresiz olarak sabitlenmiştir.

Yasin Aslan

Kayıtlı Kullanıcı
Elimizdeki Çed raporlarını bütüm arkadaşlarımızla paylaşmak istiyoruz fakat, tümünü yüklememiz imkansız bu nedenle Bölüm sorumlusu olarak istenilen raporları en kısa sürede siteye yüklemeye çalışacam. Bu arada genede biraz örnek olması açısından yüklemeye devam edeceğim.

bende örnek proje var linyit kömürü kırma eleme ve zenginleştirme tesisi ptd. yüklüyorum umarım işinize yarar.

Ekli dosyalar

• LİNYİT KÖMÜRÜ KIRMA ELEME VE ZEN.TESİSİ PTD. KIRKLARELİ- PINARHİSAR.pdf
    234.1 KB · Görüntüleme: 273
@emine_konya
kağıt endüstrisi ile ilgili olarak kağıt geri dönüşüm projesi var bende. umarım işinizi görür

Ekli dosyalar

• kağıt geri dönüşüm kapasite art. çed başvuru.pdf
    4.7 MB · Görüntüleme: 170
Seezgn arkadaşım teşekkür ederim yardımın için. Yalnız benim aradığım daha çok yıkama yani lavvar tesisi projesi. Ocaktan çıkarılacak olan kömür madeni önce kırma-elemede boyutlandırılıp daha sonra yıkama işleminden geçirilecek.

@seezgn
bişeyi merak ettim. k.eli il çevre ve şehircilik müdürlüğü bu tesisin sunulan ptd sini kabul etmiş mi?????????????? gerçi zenginleştime prosesi hakkında pek birşey yazılmamış ama merak ettim doğrusu.

kabul edilip edilmediğini bilemiyorum çünkü nette araştırma yaparken karşılaştığım bir dosyaydı ve indirdim lazım olur diye. yani detaylı bilgim yok.

@Yasin ASLAN
yasin bey,bölüm yöneticisi olarak bu sayfalarda karşılaşılan hatalar başta olmak üzere günceller misiniz? ve sayfanızın daha çok ziyareti için elinizde olupta sonradan paylaşacağım dediğiniz dosyalardan sadece zonguldak örneği var. ben bu konu ile ilgili zaten internette her yerde karşılaşıyorum.lütfen yanlış anlamayın;ama güncellemeye gidin bizler için daha iyi olacağının bilincinde olacağız.

SİVAS İLİ
GEMEREK İLÇESİ BURHAN KÖYÜ
IRMAK DÜZÜ MEVKİİ
KUM - ÇAKIL OCAĞI VE ELEME TESİSİ
PROJE TANITIM DOSYASI
umarım işine yarayan arkadaş olur.
saygılar

dosya yüklenmiyor hata veriyor

tamam oljdu herhalde bol şans

Ekli dosyalar

• Burhan Kum-Çakıl ocağı ve Eleme Tesisi PTD.pdf
    5.4 MB · Görüntüleme: 299
Alaşımlı döküm tesisine ait PTD elinde mevcut olan var mı?
Ağırlıklı olarak alüminyum-mangan bronzları ve diğer bakır alaşımları imal edilmekte ve
Ürünler sıvama kalıp malzemesi, yatak malzemesi gibi amaçlarda kullanılmakta.
Teşekkürler.

Arkadaşlar elinde ÖMRÜNÜ TAMAMLAMIŞ LASTİKLERİN fiziksel geri kazanımı ile ilgili ptd olan varsa paylaşabilirmi çok acilll lazım..teşekkürler şimdiden.

Öncelikle merhabalar ve kolay gelsin 19.000 kapasiteli olması planlanan yumurta tavukçuluğu tesisi için çed muaf doya örneği (proje özeti, iş akım şeması vs. ) var mıdır acaba?

arkadaşlar yüksek lisans öğrencisiyim.herhangi bir konu bulmam lazım ve bunun çevresel risk değerlendirmesini araştırmam lazım lütfen bana yardımcı olur musunuz ?

ıyı gunler elınızde plastık gerı donusumu ıle ılgılı çed raporu varsa paylasa bılırmısınız.

ders kapsamında pet şişe geri donusumu ile ilgili tesis kurucaz elinizde pet sise geri donusumu ile ilgili ced dosyası varsa paylasabilirmisiniz ?

arkadaşlar elinde salça fabrikası proje tanıtım dosyası olan var mı ?

Merhabalar,
Salça fabrıkası çevre mühendisiyim. Tesisimizde aseptik ambalajlar oluşuyor. dısı alüminyum folyo içi katmanalrdan oluşan naylon ambalaj bunların geri dönüşümü mümkünmü yada aseptik ambalaj çıkan tesisteki arkadaslar siz nasıl yol izliyorsunuz bana yardımcı olabilirmisiniz??

arkadaşlar özelden paylaşmayın buradan bütün herkese yararlı olun.

"Bilgiyi paylaşarak, insanların başarıya bizden daha kolay ulaşmalarını sağladığımız için mutluluk duyabilmeliyiz." Murat Ertan (alıntı)

@tuğçe derin
Ambalaj geri dönüşüm firmaları ya da toplama ayırma tesisleri ambalajlarınızı alabilir. Bölgenizdeki firmalarla iletişime geçerseniz yardımcı olacaklardır.