Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Çedde kapsamdışı olan firmanın kapasitesi

Konu, 'Soru ve Cevap' kısmında Gizem M. tarafından paylaşıldı.

  1. Gizem M.

    Gizem M. CMNet Üyesi

    Merhaba Arkadaşlar;
    Çedde kapsamdışı olan firmanın çed kapasitesine nasıl ulaşabilirim?
     
  2. Emine Erdem

    Emine Erdem Genel Yönetici

    ÇED yönetmeliğinin ek-1 ve ek-2 listesine bakarsınız. listede yer almayan faaliyetler ve kapasiteler kapsam dışı oluyor.
     
    Arıkan17 bunu beğendi.
  3. Gizem M.

    Gizem M. CMNet Üyesi

    tamam kapsamdışı olmasında sorun yok ama çed için kapsamdışı başvurusunu yaparkenki kapasitesine ulaşamıorum
     
  4. Emine Erdem

    Emine Erdem Genel Yönetici

    ilgili işin kapasitesi ile ilgili bilgi yok ise kapasitesi dikkate alınmamıştır.
     
  5. deniz giray

    deniz giray CMNet Üyesi

    Çed yönetmeliğinde herhangi bir şey bulamıyorsanız il çevre ve şehircilik müdürlüğüne çed görüş dilekçesi yazın kapsam dışı ise zaten size kapsam dışı yazısı verirler.
     
  6. Gizem M.

    Gizem M. CMNet Üyesi

    kapsamdışı yazısı var ama o görüşü alırkenki kapasitesi yok
     
  7. Emine Erdem

    Emine Erdem Genel Yönetici

    bazı işlerde kapasite miktarı dikkate alınmayabilir. Sizin elinizde il müdürlüğünden alınan ÇED kapsam dışı yazınız var ise sorun etmeyiniz.
     
  8. Gizem M.

    Gizem M. CMNet Üyesi

    peki teşekkür ederim
     
  9. deniz giray

    deniz giray CMNet Üyesi

    Rica ederim Gizem Hanım. Dilekçe ekine muhakkak kapasite raporunuzu, ticaret sicil gazetenizi, faaliyet yapılacak alanın veya faaliyette bulunduğunuz alanın imar paftasını koyun derim.
     
  10. Nefin

    Nefin Misafir

    İl çevreye sorabilirsin.. Çok eski bir tarihte alınmamışsa başvuru dosyasını bulabilirler..
     
  11. morgul

    morgul CMNet Üyesi

    Madeni yağ üretimi yapan bir tesisimin Çed Kapsam dışı yazısı bulunmaktadır. tesis taşınacak ve kapasitesini artırmayı planlamakta. anlık hammdde stok 500 ton üzeri olabilir gibi düşünülüyor. ayrıca gres üretimide eklenecek. bu durumda tesis kapsama girmektemidir? üretim konusuyla büyük ihtimalle girmiyor ama kapasite miktarı ile tabi oluyor olma durumu varmı? ÇEd yönetmeliği ek 2 3. madde ya tabi olabilir mi? bu madde hammadde stok mu yoksa mamül stoktan mı bahsediyor.Acil yardıma ihtiyacım var...
     
  12. Fatih Çoban

    Fatih Çoban CMNet Üyesi

    @morgul

    ÇED Yönetmeliği

    MAdde-7 c) Kapsam dışı değerlendirilen projelere ilişkin kapasite artırımı ve/veya genişletilmesinin planlanması halinde, mevcut proje kapasitesi ve kapasite artışları toplamı ile birlikte projenin yeni kapasitesi ek-1 listesinde belirtilen eşik değer veya üzerinde olan projelere,
    ÇED Raporu hazırlanması zorunludur.

    MAdde 15 b)Kapsam dışı değerlendirilen projelere ilişkin kapasite artırımı ve/veya genişletilmesinin planlanması halinde, mevcut proje kapasitesi ve kapasite artışları toplamı ile birlikte projenin yeni kapasitesi ek-2 listesinde belirtilen projeler,
    seçme, eleme kriterlerine tabidir.

    Ayrıca, siz hali hazırda kapasite arttırımı ile birlikte yer değişikliğine gideceğiniz için ilk etapta bir Proje Tanıtım Dosyası hazırlamanız gerekecektir diye düşünüyorum.

    Selamlar
     
    Melih Coşar bunu beğendi.