Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Çevko belgelendirme ücretleri

Konu, 'Geri Dönüşüm ve Yeniden Kullanım' kısmında mursel caglar tarafından paylaşıldı.

1. mursel caglar

mursel caglar CMNet Üyesi

Çevko'nun piyasaya sürenlerin belgelendirilmesini yapmasının ücreti hakkında bilgisi olan var mı?

2. nilbayram

nilbayram CMNet Üyesi

mürsel arkadasım seni üniversiteden hatırlıyorum :) bu arada çevkoyla ilgili ilk önce il çevre müdürlüğünden atık ambalaj için kullanıcı adı ve şifreni alacaksın bildirimde bulunacaksın müdürlük zaten belgelendirilmesi gerekn miktarı bildiriyor sana daha sonra çevko sitesine girip çip bölümünde firmanın kaydını yaptıracaksın çevkoda daha sonra belgelendirilmesi gereken miktarın tutarını bildiriyor ve sana bir sözleşme yolluyor. Firma bunu imzalayıp çevkoya yolluyo fatura geldikten sonra ödenmesi gereken ücreti yatırıyosun

3. Tuğba Coşkun

Tuğba Coşkun CMNet Üyesi

Çevko yu aramanı tavsiye ederim .. ancak o sana firmanda çıkan atıkların miktarına göre konu ile ilgili bilgilendirme yapar...

4. Fatma Ökdem

Fatma Ökdem CMNet Üyesi

Çevkodan fiyat teklifi isteyeceksiniz muhtemelen standart fiyatları vardır. Lakin ben büyük firmalarla çalışıyor diye biliyorum. Altarnatif olarak yeni sayılır TÜKÇEV' i de öneririm. Aynı şekilde TAT lardan da teklif isteyebilirsiniz sanıyorum ki TATlar daha hesaplı olur. (TAT'lar konusunda bilgi isterseniz yardımcı olabilirim.)

5. Hüseyin Akburu

Hüseyin Akburu CMNet Üyesi

bu belgelendırme konsuunda hala bır belırsızlık var ki o da şöyle; belgelendırme yaparken il sınırlaması yoktur dıye bılınıyor kı çevkoya tukceve baktıgımızda boyle. Ancak yöentım planı olan bır beledıye planına dahıl bır lısanslı tat mucavır alanı dısında olan bır pıyasaya surenın belgelendırmesı ıcın sozlesmeyı ımzalamıyorum dıyebılıyor olabılıyor. Aynı şekilde bır baska beledıye mucavır aln dısındakı bır pıyasaya surenın belgelndırme sözleşmesını ımzalayabılıyor. yanı durum tat larda sadece beledıyelerın insiyatifine kalıyor. Bu da tat ların firma kaybetmesıne kadar gıdebılıyor. Oysa Çevko gıbı yetkılı kuruluşlar gelıp tekrıdagda bır fırmanın belgelendırmesını yapabılıyor beledıye anlasması olmamasına ragmen. Bana göre yönetmelıkte bunun da netleştırılmesı gerekıyor yoksa belgelendırme ılerde sadece yetkılı kuruluslara bırakılacak gıbı gelıyor bana. ( TAT lar ıcın soyluyorum mucavır alan dısındakı fırmalara belgelendırme sözu vermeden önce anlasmalı beledıyenıze gıdıp ımzalayıp ımzalamaycakları konusunda gorus alın sonra fırmalarala sözleşin :D)

6. Göksel Kurtuluş

Göksel Kurtuluş CMNet Üyesi

katılıyorum, bu durum sorun yaratır. belediye ihtilafta olduğu bir piyasaya sürenin sözleşmesini imzalamayabilir, bu durum da haksız rekabet ve tekelleşme sorunu oluşturur

7. Ali Kapdi

Ali Kapdi CMNet Üyesi

Güncel Fiyatlardan Bilgisi olan varsa paylaşabilir mi?

Teşekkürler.

8. yavuzselimatabek

yavuzselimatabek CMNet Üyesi

Merhaba Arkadaşlar Belgelendirmeyi sadece Çevko,pağçev veya tuçev mi yapabilyor herhangi bir lisanslı firma bu kuruluşların yerine belgelendirme yapabilyor mu ilgili belediyeden onay alınmalı mı belgelendirme yapabilmek için paylaşımlarınızı bekliyorum kolay gelsin herkeze?

9. Hilmi.K

Hilmi.K CMNet Üyesi

Aged de suansa belgelendirme yapabiliyor. Belgelendirmeyi belediye tat firmadi adina onayliyor.

10. yavuzselimatabek

Peki belgelendirme için illaki belediye den mi izin almak gerekiyor yoksa bakanlıktan veya il müdürlüğünden çözülebilirmi

11. Hilmi.K

Hilmi.K CMNet Üyesi

Cozulemez belediye anlasmaniz olmasi lazim

12. yavuzselimatabek

Peki bu dayatma ambalaj atıkların kontrolu yönetmeliğin kaçıncı maddesini kapsıyor ?

Çevko belgelendirme ücretleri konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Çevko Sözleşme

Lisanslı bir Tat firmasında yeni işe başladım ve Çevko ile imzaladığımız Hizmet Sözleşmesinde belirlenen tonajları tutturmak zorundamıyım? Eğer olurda tonajlar tutmaz ise ne olur yardımcı olursanız sevinirim.
  2. Çevko Sözleşme

Lisanslı bir Tat firmasında yeni işe başladım ve Çevko ile imzaladığımız Hizmet Sözleşmesinde belirlenen tonajları tutturmak zorundamıyım? Eğer olurda tonajlar tutmaz ise ne olur yardımcı olursanız sevinirim.
  3. Belgelendirme ücretleri

Arkadaşlar bir danışmanlık firmasında çalışmaktayım. firmalarımızın belgelendirme yapması gerekmekte. Yaklaşık olarak piyasada dolaşan fiyatları paylaşabilir misiniz acaba? Şimdiden teşekkür ederim.
  4. Çevre danışmanlık ücretleri

Bugün toplu alım yapmış olan 4 Devlet Hastanesinin Çevre Danışmanlık ihalesinin sonucunda hastane başına 100 TL gibi bir ücretle alındığını görmüş bulunmaktayım. Bu iş gerçekten kötüye gidiyor. Bu rakamlara, bu hizmetin yapılamayacağı ortada.Bu konuda ne Bakanlığın bir yaptırımı var ne de ÇMO'nun bir etkisi. Burada gerçekten haksız bir rekabet var. Bir yanda bu işi gerçekten hakkıyla yapmaya...
  5. Çevko raporu

Firmamız olarak market zincirlerine ürün vermeye başlayacağız. Fakat bizden çevko raporu diye bir belge istediler. Tam olarak ne istemiş olabilirler yardımcı olabilirseniz sevinirim. Ambalaj atıkları olarak şu an için bildiğim piyasaya süren bildirimleri , istedikleri bundan farklı birşeymidir.