Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Çevre bakanlığı hurdaya ayrılan araçları ekonomiye kazandırıyor

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında Fatma Gül Es tarafından paylaşıldı.

 1. Fatma Gül Es

  Fatma Gül Es Genel Yönetici

  Çevre Bakanlığı Hurdaya Ayrılan Araçları Ekonomiye Kazandırıyor

  Türkiye'de 2012 Mart ayından bugüne kadar 9 bin 290 adet araç hurdaya ayrılarak, trafikten silindi.

  haber.jpg

  Türkiye'de 2012 Mart ayından bugüne kadar 9 bin 290 adet araç hurdaya ayrılarak, trafikten silindi. Hurda araçları geri dönüşümünü sağlayan Çevre Ve Şehircilik Bakanlığı 44 bin 159 aracın beş binini kayıt altına alarak geri dönüştürdü.
  Çevre Ve Şehircilik Bakanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre, Türkiye'de 2011 yılında 44 bin 159 araç hurdaya ayrıldı. Hurda araçları geri dönüşümünü sağlayan Çevre Ve Şehircilik Bakanlığı 44 bin 159 aracın beş binini kayıt altına alarak geri dönüştürdü. Bakanlık 5 bin ton hurdanın, 2 bin 700 ton'u orijinal amacına uygun olarak yeniden kullanılırken bin 577 ton'luk kısmının metal olarak geri kazanımını gerçekleştirdi.

  -BU YIL 9 BİN 290 ARAÇ TRAFİKTEN SİLİNDİ -

  Hurdaya ayrılan araç sayısını anlık olarak takip eden Bakanlığın verilerine göre 2012 Mart ayından bugüne kadar yaklaşık 9 bin 290 araç hurdaya ayrıldı.
  Hurda araç arındırma ve söküm işlemlerini gerçekleştiren Çevre Ve Şehircilik Bakanlığı'nın lisanslı 68 geçici depolama alanı ve araçlardan malzeme geri kazanımı gerçekleştiren 5 entegre işleme tesisi bulunuyor.
  Ömrünü tamamlamış araçların geçici depolama alanlarında uygun şekilde sökülerek ve atıklar ayrı ayrı depolanarak, lisanslı geri kazanım tesislerine gönderiliyor. İşleme tesislerine giden arındırılmış araçların metal, plastik, cam gibi parçaları hammadde veya yarı mamül olarak ekonomiye kazandırılıyor.

  Haberin Linki: http://www.haberler.com/cevre-bakanligi-hurdaya-ayrilan-araclari-ekonomiye-4158904-haberi/
   
  Begüm Surmuş bunu beğendi.
Çevre bakanlığı hurdaya ayrılan araçları ekonomiye kazandırıyor konusuna benzer içeriklerimiz
 1. Çevre bakanlığı, "çevre görevlisi sinavi" için yürütmeyi durdurma kararı alındı

  7 Mart 2010 tarihinde yapılan Çevre Görevlisi Sınavında sorulan sorulardan 8 iptal 4 şık değişimi haricinde 10 soru iptali için mahkemeye verilmiştir.Şu an için gelinen aşamada mahkeme itiraz edilen soruların incelenmesi için yürütmeyi durdurarak bakanlığa 30 gün süre vermiştir.Süre mayıs ayı sonu itibariyle sona ermektedir.Süre sonuna kadar bakanlık soru kitaplarını ve cevap anahtarlarını...
 2. Çevre ve Orman Bakanlığı çevre izin ve lisans eğitimi

  Antalyada önümüzdeki günlerde yapılacak olan Çevre İzni ve Lisansı Eğitimine dair; Eğitim Programları Eğitim Ücretleri Konaklama Bilgileri Katılımcı listeleri vb. dökümanlar ektedir.
 3. Çevre ve Orman Bakanlığı

  Çevrecimiyiz yoksa çevre mühendisimiyiz diye tartışıyoruz, o zaman önce bakanlığımızın bünyesinde yer alan Orman Genel Müdürlüğünü irdeleyelim derim. Sizce ormancılık işlerinin bizim bakanlığımız altında yer alması iyimidir, kötümüdür,bizi çevre mühendisliğinden çıkartıp çevreci imajını yerleştiren bir olaymıdır?
 4. Çevre Ekonomisi Araçları

  Çevre ekonomisi araçları konusunda tez yazmaktayım. Bu konuda bilgisi olanlar lütfen makale, kaynak vb. güncel ya da değil, bilgilerini referans noktasıyla paylaşabilirler mi? Tezimi son haline getirdiğim zaman sitede paylaşacağım..
 5. Çevre mühendisleri ve çevre şehircilik bakanliği

  Değerli meslektaşlarım önümüzde 2012 yılına dair son atama dönemi var. çevre ve şehircilik bakanlığı çevre mühendisi dışında ne kadar mühendis varsa (başta inşaat) atadı. peki bize sıra ne zaman gelecek ya da sayın bakanımızın bize yönelik çalışmaları nelerdir? bunun yanı sıra biz mühendisler bu durumun düzelmesi için neler yapıyoruz? arkadaşlar dışarıda çevre mühendisi arkadaşların 500-1000...