Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Çevre bilgi sistemi üzerinden, atıksu arıtma tesisleri bilgi sistemi (aat) sekmesi

Konu, 'Atıksuların Arıtılması' kısmında Cansu Güner tarafından paylaşıldı.

 1. Cansu Güner

  Cansu Güner CMNet Üyesi

  Çevre Bilgi Sistemi üzerinden, Atıksu Arıtma Tesisleri Bilgi Sistemi (AAT) sekmesine, Atıksu arıtma bilgilerini, Atıksu giriş ve çıkış özelliklerini BÜTÜN FİRMALAR GİRMEK ZORUNDA MI?
   
 2. Abdurrahman Kıvrak

  Abdurrahman Kıvrak CMNet Üyesi

  Evet girmek zorundadır diye biliyorum
   
 3. Cansu Güner

  Cansu Güner CMNet Üyesi

  il müdürlüğü ile görüştüm firmanız için gerek yok bakanlık ile görüşüp kesin bilgi alın dende ama bakanlıkta yetkılı birine ulaşmak zor
   
 4. H. Mustafa Pekçetin

  H. Mustafa Pekçetin CMNet Üyesi

  Uygulamanın ismi bile AAT (Atıksu Arıtma Tesisi) bilgi sistemi değil mi? Öyleyse neden her firma bildirim yapmak zorunda olsun ki.. Ya da neyi bildirecek..

  Ama bazı OSGB lerde Firma OSGB sistemine atıksuyunu vermesine rağmen Çevre Müdürlükleri her firmanın ayrıyeten AAT sistemini kullanması gerektiğini belirten yazılar göndermişler OSGB yönetimlerine, bu durumda sistemi açtırıp neyi! bildirecekse bildirecek firmalar artık!!
   
  KaanDogukan bunu beğendi.
Çevre bilgi sistemi üzerinden, atıksu arıtma tesisleri bilgi sistemi (aat) sekmesi konusuna benzer içeriklerimiz
 1. Atık Ambalaj Sistemi- Çevre Bilgi Sistemi İşlemleri Hk.

  [FONT=book antiqua]Arkadaşlar Atık Ambalaj Sistemiyle ilgili Çevre Bilgi Sistemi işlemleri şu şekildedir; [FONT=book antiqua]BELEDİYE İÇİN ATIK AMBALAJ SİSTEMİ; [FONT=book antiqua]http://online.cevre.gov.tr/ adresine giriş yapın. "Kayıt Başlangıç" tıklayarak "Belediye (Sadece Atık Ambalaj ve Belediye Atıkları Uygulamaları için)" seçimini yaparak kaydı tamamlayın ve...
 2. Atık beyan sistemi ve çevre bilgi sistemi

  iyi çalışmalar.çevre bilgi sistemi ve atık beyanı için kullanıcı kodu ve şifresi almamıza ragmen firmanın girişi yapıldıgı zaman atık beyan formları çıkmamaktadır ne yapmamız gerekir.?
 3. Atıksu arıtma tesisleri bilgi sistemi

  Müdürlükten gelen bir yazıda, online.cevre.gov.tr adresinde bir de Atıksu Arıtma Tesisleri Bilgi Sistemi uygulaması hazırlanmış. (Baktım henüz böyle bir uygulama göremedim). Arıtma tesisimize ait verileri bu sisteme yükleyecek ve güncellemesini sağlayacakmışız. Yazıyı başka alan ya da uygulamayı gören var mı?
 4. Atıksu arıtma tesisleri bilgi sistemi

  Arkadaşlar bildiğiniz üzere, Çevre Bilgi Sistemi altında Atıksu arıtma tesisleri bilgi sistemi mevcut. Bu sistem üzerinden atıksu üreten tesislerin (belediye, OSB, Münferit Sanayi vb.) sisteme atıksu ile ilgili verilerini girmesi gerekiyor. Bizim danışmanlığını yapmış olduğumuz bazı firmalar OSB içerisinde, OSB içerisinde olan firmalar bu veri girişini yapmak durumunda mı? Çünkü OSB...
 5. Çevre bilgi sistemindeki güvenlik bilgi formu bildirim sistemi

  Arkadaşlar ÇBS de ki Güvenlik bilgi formu bildirim sistemine hangi kimyasalların MSDS bilgilerini yüklememiz gerekiyor.( üretilen tehlikeli özellikli kimyasallar mı? yoksa tesiste kullanılan bütün kimyasalların mı ? sadece tehlikeli özellikleri olan kimyasallar mı ? ithal edilen kimyasallar mı? ) Yardımcı olursanız çok sevinirim.