• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Çevre Bilgi Sistemi

Büşra Keyis

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Adana Geri Dönüşüm
Herkese iyi haftalar arkadaşlar Çevre Bilgi Sistemine giriş yapamıyorum. Benimle ayn sorunu yaşayan var mı acaba?

Merhaba, Çevre bilgi sistemine girişlerde şu şekilde bir uyarı çıkıyor:
Çevre Bilgi Sistemi e-Devlet Entegrasyon Duyurusu

Çevre Bilgi Sisteminin e-Devlet entegrasyon çalışmaları tamamlanmıştır. Çevre Bilgi Sistemine e-Devlet üzerinden sadece Tesis Yetkilisi T.C. Kimlik No bilgisi kayıtlı olan kullanıcılar giriş yapabilecektir.

Bu kapsamda, kullanıcıların online.cevre.gov.tr'ye giriş yaptıktan sonra Kullanıcı İşlemleri >> Kullanıcı Bilgileri Düzenleme menüsünü takip ederek Tesis Yetkilisi T.C. Kimlik No kısmında bulunan bilgileri güncellemeleri gerekmektedir.

-----------------------------------------------------------------

Ayrıca yakın zamanda devreye alınacak olan yenilenenEntegre Çevre Bilgi Sistemi'ne giriş sadece e-Devletüzerinden gerçekleşeceğinden e-Devlet şifresi bulunmayan kullanıcılarımızın gerekli hazırlıkları yapmaları gerekmektedir.

Çevre Yönetim Birimiyiz ve üzerimde 16 tesis var. Şimdi bu tesislerin hepsini üzerime mi almam gerekiyor? Bu durumda ek uygulama başvurusu ya da atık beyanı kısmında yetkili kişi olarak ben görüneceğim. Bu durum sorun yaratmaz mı? Açıkçası anlayamadım nasıl olacak..

merhaba,

Burada süreç nasıl işliyor bilgisi olan var mı? e-devlet şifresi sisteme giren kişinin mi olmalı yoksa tesis yetkilisinin ( genel müdür gibi ) mi?

konu ile ilgili duyuru yapıldı fakat yarın itibariyle sistem 3 gün kapalı olacak. Firma yetkilisi olarak görünmek dert; görünmemek ayrı dert.. Konu ile ilgili çözümü olan var mıdır?

Sistemde bir firma yetkilisi birde tesis yetkilisi kısmı var, firma yetkilisine firma sahibini tesis yetkilisi kısmına kendimi yazdım. Hem firma sahibi hem ben e devlet şifrelerimiz ile giriş yapabileceğiz sanırım sisteme.

Arkadaşlar açıkçası ne yapmamız gerekiyor ? Biliyorsunuz ki bugün son gün. Firma ve tesis yetkilisi e devlet şifresini %99 vermeyecektir

İl çevreden edindiğim bilgi şu şekilde: Firma yetkilisi olarak tanımlanan kişinin, firmada imza yetkisinin olması ve isminin ticaret sicil gazetesinde geçmesi gerekiyor. Bu kişi, sistem açıldığında e devlet üzerinden istediği kişileri kullanıcı olarak atayabilecek.

@Melike Yıldız

Firma yetkilisi olarak tanımlanan kişinin e-devlet yetkilisi olması gerekmiyor mu yani? Çünkü firmaların bildirdikleri e-devlet yetkilileri oluyor. İSG Katip ve iş kazası bildirimlerinde de sgk sistemine e -devlet üzerinden bu kişinin şifresi ile giriş yapılabiliyor. Herhangi bir tesis yetkilisinin şifresi ile girilemiyor sonuçta. O nedenle bence e-devlet yetkilisi kimse onun bildirilmesi gerekiyor diye düşünüyorum.

muhtemelen aynı tmgd islemleri gibi olacak. orda da tesis imza yetkilisi (hatta en baştaki adam patron sahip vb.) kendi hesabindan e-devlete giris yaparak cevre gorevlisini ya da kimi isterse onu yetkili atayacak. sonra atanan kisi artik e-devlet üzerinden gerçekleştirecek işlemleri.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın tüm uygulamaları e-devlet ile yapılacağı görüldü. Bizim de tehlikeli atık araç lisansı alımı sürecinde bu sistemin entegrasyonu yüzünden tıkandık. Umarım en kısa zamanda sistem oturtulur.

Entegre Çevre Bilgi Sistemi içerisinde yer alan e-izin uygulaması 14.05.2018 tarihi itibari ile devreye alınacak olup mevcut sistem verilerinin aktarılması ve yeni sisteme geçiş hazırlıklarının tamamlanması için Çevrimiçi Çevre İzinleri Sistemi(e-izin) 07.05.2018 tarihinde kapatılacaktır. Söz konusu kapalı olunan süre içerisinde başvuru yapması gereken tesisler için sistemin kapalı olduğu gün sayısı başvuru süresine eklenecek olup herhangi bir mağduriyete sebep verilmeyecektir. 30 Nisan Tarihli Duyuru...

@hikmettabakoğlu

07.05.2018 tarihinden sonra da çevre bilgi sistemine giriş yapıp tesis yetkilisi/firma yetkilisi kısımlarını girip sonra sistemi E-devlet entegrasyonu üzerinden kullanabiliriz diye biliyorum, neden son gün demişsiniz? 27 28 29 da tamam sistem kapalıydı ama 7'sinden sonra da tesis yetkilisi/firma yetkilisi kısımlarını düzenleyebiliriz değil mi, bir yanlışlık yok?

@GüldenASLAN
Düzenleyemezsiniz, dilekçe ile Tesis yetkilisinin kim olduğunu ispatlayıp müdürlük tarafından yetkiliyi değiştirmesini talep edebilirsiniz. Yapabilinecek tek işlem kullanıcı atamak olacak...

07.05.2018 tarihinde sistem açılacak dendi fakat sistem girişini yapamıyorum.E-devlet şifresiyle giriyorum firmam için kullanıcı adı şifre istiyor giriş yapıyorum daha sonra şifre güncelle çıkıyor ama güncellemem için onay veremiyorum.Bu konu hakkında bilgisi olan var mı arkadaşlar?