• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Çevre bilgi sistemi

s_meyra

Kayıtlı Kullanıcı
Mrb arkadaşlar,atık beyan formu için başvurcaktım ama çevre bilgi sistemine giriyorum fakat açılmıyor.daha önce seveso için başvurmuştum ama şimdi açılmıyor.tesisim kayıtlı sadece dilekçe ile il çevreye başvursam olur mu?il çevreyi arıyorum ama ulaşamıyorum:(

Merhaba Arkadaşlar

Çevre Bilgi sisteminde bir süredir var olan fakat tam olarak açmadığımız Firma Kullanıcısı modülü başvuru almaya başlamıştır. (Login sayfasında sol üst köşede linki görebilirsiniz)
Yardım metnini buradan sizlerle paylaşacağım. Bunu yapmadan önce kısaca bu kullanıcı türünün yapabileceği işlemler hakkında bilgi vermek istedim.

FİRMA KULLANICISI İLE YAPILABİLECEK İŞLEMLER
  • 1. Firma ve firma bünyesinde yer alan tesislere ait tüm veriler güncellenebilecektir.
  • 2. Hangi tesiste hangi kullanıcıların olduğu ve hangi uygulamalara yetkisinin olduğu bilgisi görüntülenebiecektir.
  • 3. Tesislere bağlı kullanıcı bilgilerine ulaşılabilecek (kullanıcı adı veya şifre bilgisini unutanlar için) ve istenirse kullanıcıya uygulama eklenebilecek veya çıkarabilinecektir.Bu işlemler için İl Müdürlüğüne ek dilekçe devri kapanıyor.
  • 4. Firma bünyesinde (aynı vergi numarası ile) yeni bir tesis eklendiğinde İl Müdürlüğü onayı istenmeyecektir.
  • 5. Tesis listesindeki herhangi bir tesis istenirse silinebilecektir.
  • 6. Tesis Birleştirme : Firma kullanıcısı açılmasının en önemli sebebi tesislerle ilgili oluşan mükerrer kayıtlardır. Bu kullanıcıyla bir tesis ana kayıt seçilerek başka tesisler ile birleştirilecektir. Bu işlem yapıldığında diğer tesisler altında yer alan kullanıcılar,bildirimler vs. ana tesis altına taşınacaktır.

Ekli dosyalar

• Firma_Kullanicisi_Basvuru.docx
    582.1 KB · Görüntüleme: 219
Merhabalar Alper Bey, yanlış anladı isem düzeltebilir misiniz? şimdi bizim elimizde tesislere verilen kullanıcı adı ve şifre var. bu yukarı da ki dökümanla da anlattığınız değişiklikleri yapıp yapamadığımızı görmek için sisteme tesislere verilen (mevcut) şifre ve kullanıcı adı ile girdim. ancak, değişiklikleri yapamadım. Örn: tesis birleştirme, silme vb. Ancak, bu işlemin yapılabilmesi için firma kullanıcısı olarak girmek gerekli değil mi? bunun için firma kullanıcı kaydı oluşturmak için bilgileri girdim. Ancak, hata mesajı veriyor. nasıl yapabiliriz. umarım anlatabilmişimdir.

@Yasemin Aslantürk
Artık kullanıcılar
Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .
adresi üzerinden mükerrer kayıtları, kullanıcı adı şifre işlemlerini, onay ve uygulama işlemlerini firma ve tesis kayıtlarını kısaca Çevre İl Müdürlüklerine işlem için gidilmesine gerek kalmadan bütün işlemleri yeni uygulamaya geçilen "Firma Kullanıcısı Başvuru" alanını kullanarak işlemlerini gerçekleştirebilecekler. :)

Kağan Bey, anladığım kadarı ile o formu doldurup İl Çevre Müdürlüğü' ne teslim edeceğiz, onlar da bize bu işlemleri yapabilme yetkisi verecekler.

evet. hata oluştu mesajnı alıyorum. tekrar denediğimde, İl Çevre'de başvuru olduğunu ve orası ile görüşmem gerektiğini söylüyor. Form ile ilgili ekrana geçemiyorum.

@KaanDogukan

Bu yenı bır kullanıcı. Epey yetkılerı olan bır kullanıcı oldugu ıcın tesıs kullanıcısından ayırmak ıstedık.
Bunun ıcın basvuru formunu doldurup ıl mudurlugune basvurmanız gerekıyor. Sonrasında o vergı numarasına aıt herhangı bır tesıs kaydı guncellemesı veya kullanıcı ıslemını burdan yapabılceksınız.

Sanırım Ankara'dasınız. yarın Balgattakı CYGM ye gelebılırsenız (2.katta) yasadıgınız soruna beraber bakalım

Bi sorum olacaktı benim,tam da bu konuyla alakalı.

Anlaşmalı olduğumuz bir tesisin merkezi farklı bir ilde.Ve danışmanıda farklı.
ÇBS'de göründüğü için tekrar tesis eklemeden mevcut tesis ile ilgili protokolü yükledim. (böylelikle tesisin kullanıcı kodu ve şifresini bilmiyoruz.) Şimdi gfb aşamasındayım ve sistemde görülen tesisimizin vergi dairesini (ilk tesisi sisteme ekleyenler) girmemişler. güncellemek istiyorum; kod şifremiz yok. Merkez firmanın danışmanı ile görüştüm. O tesisleri biz eklemedik diyor. tesis ile sözleşme iptali yapıp tekrar tesis ekleyip kod şifre mi almamız gerekir? Öyle olursa sistemde aynı tesisten birkaç tane olmuş olcak.
Ne önerirsiniz ?

@Alper Bilgin

Merhaba Alper Bey

Açıkcası sadece tesisi silebileceğimi anladım. Diğerlerini anlamadım. Daha doğrusu kafam karıştı. Daha önceden ben bir firma ile anlaştığımda ffirmanın tesisi için kullanıcı adı ve şifre alıyordum. Aynı firmaya ait her yeni tesis için ayrı ayrı kullanıcı adı ve şifreler alıyordum. Şimdi bu durumda bir sürü şifre ve kullanıcı adımız oluyor:)

Diyelim ki A firması ile sözlşemem var. Bu firmaya ait A1 ve A2 tesisine ait ayrı ayrı kullanıcı adı ve şifresi mevcut. Yeni sisteme göre A3 tesisi için ilk kez başvuru yapılacak. A3 tesisi için il çevre müdürlüğüne başvurmayacağım ama bana yine kullanıcı adı ve şifresi internet yoluyla gelecek. Yani Hem A firması için kullanıcı adı ve şifresi hemde A1,A2 ve A3 tesisi için ayrı ayrı kullanıcı adları ve şifreleri olacak.
Ancak 4. maddede sanki A firması için tek bir kullanıcı adı ve şifre olacak ve tesislerle ilgili tüm işlemler bu kullanıcı adı ve şifre ile yapılacak anlamını çıkardım.

Yazarken bile kafam karıştı:)

Herkese merhaba, 2011 yılı tehlikeli atık beyanımızı sistem üzerinden girmiştik ve bakanlık tarafından onaylanmıştı. ancak eksik beyan sebebiyle yeni bilgi girişi yapmak istiyorum. bakanlıkta görüştüğüm yetkililer eylül ayında sistemin açılmasıyla güncelleme yapabileceğimi belirtmişlerdi ancak güncelleme yapamıyorum. bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim. herkese iyi çalışmalar.

@Nihalll

Buyuk ıhtımalle 2011 yılı bıldırımınız onaylanmıs. Il mudurlugunden onayı kaldırtabılırsenız guncelleme yapabılırsınız

@Nihalll

Maıl attıgınız birimin bu durumla hıc alakası yok. Ordan da İl Mudurluguyle gorusmenız gerektıgı konusunda cevap gelecektır.

@Nihalll
tehlikeli atık beyan sistemi ile ilgilenen memur ile telefonlada görüşün telf. halledebilir dilekçe yazmanızıda isteyebilir. şahsen ben tel ile hallettim.