• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Çevre bilgi sistemi

s_meyra

Kayıtlı Kullanıcı
Mrb arkadaşlar,atık beyan formu için başvurcaktım ama çevre bilgi sistemine giriyorum fakat açılmıyor.daha önce seveso için başvurmuştum ama şimdi açılmıyor.tesisim kayıtlı sadece dilekçe ile il çevreye başvursam olur mu?il çevreyi arıyorum ama ulaşamıyorum:(

Alper bey hiç alakası yok dediniz adres TABS giriş sisteminin başında yardım için verilen adrestir. Ekran görüntüsünü de ekledim incelemeniz için. Konuyla ilgili yapıcı çözümler daha tercihimdir. Yardımlarınızdan dolayı teşekkür ederim Yasemin hanım herkese iyi çalışmalar,

@Mehtap Işık

Oncelıkle tesekkurler

Egıtımlerını veremeden sadece duyuru seklıyle bır seylerı anlatmak gercekten zor.
Istersenız ben durumu en bastan ozetlıyım. Fırma kullanıcısı kavramı nasıl ortaya cıktı?

Su an cevre bilgi sistemınde bırden cok uygulamadan gelen tesıs kayıtları mevcut ve bu tesıslerın bır kısmı aslında aynı kayıtlar. Kımı tesısın ızın lısans ıcın eklenmıs, kımısı TABS ıcın eklenmıs kımınde Seveso var.
Burdakı amacımız bu tesıslerın bır sekılde bırlestırılmesını saglayabılmek. Bunun ıcın de tesısler ıcın alınan kullanıcılarla bu ıslemın yapılmasının saglıklı olmayacagına karar verdık. Cunku buyuk ısletmeler ıcın tesıslere farklı gorevlıler bakıyor olabılır ve boyle bır ıslem ıcın sorumluluk almak ıstemeyebılırler dıye dusunduk. Fırma kullanıcısı kavramı bu noktadan sonra ortaya cıktı aslında. Bu kullanıcı tıpıyle fırmaya baglı tum tesıslerın lıstelenmesını ve ıstenırse bılrlestırılebılmesını hedefledık. Dıger bahsettıgım hususlar aslında fırma kullanıcısını ozendırmek ıcın sonradan ekledıgımız seyler.

Istersenız hergun bır maddeyı daha detalı olarak buradan sızlerle paylasabılırım.
Sızden gelecek feedbacklar de onemlı. Programı hep bırlıkte sekıllendırebılırız. Gozumuzden kacan noktalar olabılır.
Son olarak sunu soylıyım fırma kullanıcısıyla bıldırım yapılamaz. Fırmaya baglı tesıslerı, uygulamaları ve kullanıcıları gorebılır ve onlarla ılgılı ıslem yapabılırsınız kısaca

Bıraz uzun oldu ama :)

@Nihalll
Nihal hanım bu konuda bağlı olduğunuz İl Müdürlüğü ile görüşmenizi tavsiye ederim. Çünkü sisteminize onlar müdahale edebiliyorlar,henüz aktif durumuna getirmemiş olabilirler.
Alper Bey veya Sedat Bey sadece programlar üzerinden sistemin sorunsuz ilerlemesi için bize destek veriyorlar. Kırıcı olmamaya özen göstermeyi denemeliyiz :)

Merhaba Alper Bey

Cevabınız için teşekkür ederim. Firma Kullanıcı adı ve şifresi ile ilgili dilekçeyi firma merkezinin bağlı bulunduğu Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğüne gönderiyoruz değil mi?

@Mehtap Işık

Evet aynen.
Sız bıraz ınceleyın ıstersenız yapabılecegınız ıslemlerı.
Ondan sonrası ıcın sorularınız oldukca buradan sorabılırsınız

Teşekkür ederim Alper bey. mesaj alınmıştır :)

Merhaba
Firma kullanıcısı başvurusu yapmak için başvuru formunu yazdır dediğimde hata mesajı alıyorum. Sanırım daha öncede bazı arkadaşlar aynı sorunu yaşamış. Sorunu çözebildiniz mi? Sistemle ilgili bir sorun mu acaba?

Merhaba,
Sisteme başvuru yapmak için başvuru formunu doldurup formu yazdır dediğimizde sistemde kayıtlı olduğumuz uyarısı geldi. Daha sonra firma ismimiz ve şifremiz ile sisteme girebildik ancak sistemde yalnızca firma bilgilerini güncelleyebiliyoruz, başka herhangi bir işlem yapamıyoruz, FİRMA KULLANICISI İLE YAPILABİLECEK İŞLEMLER i gerçekleştiremiyoruz, sorun ne olabilir yada ne yapmalıyız?

@Firdevs

Bu fırma kullanıcısı degıl kı ama.
Danısman fırma kullanıcınız sanırım. Hangı fırma ıcın fırma kullanıcısı talebınde bulundunuz?

@Mehtap Işık

Sanırım sorun girdiğiniz vergi numarasının Cevre Bılgı Sıstemınde olmamasından kaynaklanıyor.
Bana özelden gırdıgınız vergı numarasını gondermenız mumkun mu?

Alper Bey, çbs şifremiz istememiştik ama bize mail yolu ile gelmiş. o şifre ile giriş yaptım. "Firma güncelleme" kısmında başka birinin ismi görünüyor. Kendi ismimi yapayım dedim, kaydetmiyor. "Tesislerim"kısmında tesis adının bulınduğu satırda en sonda "kayıt güncellemek için tıklayın"yazısı çıkan ikona tıkladım, kendi bilgilerimi girdim. Şimdi yetkili olarak olarak görünüyormuyum anlayamadım. "Firma güncelleme" sayfasını açınca yine diğer isim çıkıyor. Bunu düzelttirmeli miyiz, düzelttirmezsek sorun çıkar mı? Ayrıca tüm beyanlarımızı burada görmek için dilekçe vermeliyiz sanırım. Buna ambalajları da dahil edecek miyiz? Piyasaya süren konumundayız, Tükçev alıyor.

Bir de uygulamalara tıklayamıyorum, henüz aktifleşmedi mi?

Bir firmamız için il çevreye sistemdeki formu doldurarak "atık beyan formu" sekmesinin eklenmesi için başvurduk. Ancak form eklenmedi, bunun üzerine il çevreyi aradım ve yetkiliyle görüştüm. Aynı firma için 2 adet kullanıcı kodu ve şifresi olduğunu ve atık beyan formunun bende olmayan diğer şifre ve kullanıcı koduna ait olan sayfada görüldüğünü söyledi. Bana bende olmayan diğer kullanıcı kodunu verdi ve şifreyi unuttum sekmesinden şifreyi öğrenebileceğimi söyledi ancak kendi t.c kimlik nomu ve şirketin mail adresini yazıp şifre talebinde bulunduğumda böyle bir emailin sistemde kayıtlı olmadığını yazıyor. Sistemden diğer kullanıcıyı silmem gerektiğini söyledi yetkili, yoksa iki kere beyan yapmam gerekiyor. Bu kullanıcı kodu ve şifreye nasıl ulaşabilirim?

@burcinbrnc
Çevre bilgi sistemin sayfasında yazan bu nota ilişkin sorunu belirtilen şek. mail atabilirsinz.
Sisteme giriş ve üyelik konusunda sorun yaşayanlar cevre.bilgi@csb.gov.tr adresine 'Kullanıcı Adı','Vergi No' ile sorunlarını özetleyen bir mail atarak yardım alabilirler.

@burcinbrnc

Merhaba

Kullanıcı adları ve hangı kullanıcı ıcın yekı ıstedıgınızı ve hangı kullanıcını sıstemden sılınmesını ıstedıgınızı bana maıl olarak gonderır mısınız?