• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Çevre bilgi sistemi

s_meyra

Kayıtlı Kullanıcı
Mrb arkadaşlar,atık beyan formu için başvurcaktım ama çevre bilgi sistemine giriyorum fakat açılmıyor.daha önce seveso için başvurmuştum ama şimdi açılmıyor.tesisim kayıtlı sadece dilekçe ile il çevreye başvursam olur mu?il çevreyi arıyorum ama ulaşamıyorum:(

Merhaba arkadaşlar
1. Aranızda Firma Kullanıcısı açtıran var mı?
2. Firmaya ait tesisleri birleştiremeyen var mı?
3. Firmaya ait bir tesis var ve bu tesis çevre izinleri sayfasınada tehlikeli atık beyan uygulamasınada kayıtlı yalnız firma kullnıcısı ile giriş yaptığımda firmanın tesisi tehlikeli atık beyan uygulamasında yokmuş gibi görünüyor. böyle bir sorun ile karşılaşan var mı?

Sesimi duyan yok mu?

Buna benzer bir durum oldu sanki. 1 firmamın bir sürü kullanıcı adı ve şifresi var.

Firma kullanıcısı açtırdım ve tesislerimi birleştirmemle birlikte eski tüm beyanlarım silindi!!! Bilginiz olsun.. Tehlikeli Atık Beyanı ve Seveso Bildirimi sanki hiç yapılmamış gibi şuan. Uygulama olarak açıklar fakat bomboşlar!! Benim birleştirme anlayışım bu değildi!

@jn6zo

Fırma kullanıcıyla bıldırımlerı sılmenız mumkun degıl.
Sadece sıstemde bıldırımı olan tesısın verısını pasıf yapmıs olabılırsınız.
Ayrıca yaptıgınız ıslemlerde "Silme" yapmıyorsunuz. Sadece verılerın gorunup gorunmemesı durumunu degıstırıyorsunuz.
Konuyla ılgılı olarak bana PM gonderırsenız yaptıgınız ıslemlerı gerı alıp bıldırımlerın sılınmedıgını, sadece tesıs verısının sıstemde gorunmemsını sagladıgınızı gosterebılırım.

Alper Bey ,size bir sorum olacak..
Çevre Bilgi Sistemi üzerinden Belediyelerden istenen bilgeleri doldurmak istiyorum..ör:tıbbi atıklar...ama nedense ambalaj atıkları dışındaki diğer kısımlar açılmıyor...üstyazıda marta kadar süre verilmiş...biz de o halde bekleyelim mi? doldurmada geç kalma gibi bir duru yaşamak istemiyorum..yardımcı olursanız çok sevinirim...size telefondan ulaşamıyorum..

@Lebriz Kuşçu

Merhaba

Atık Ambalaj ve Beledıye Atıkları sıstemlerı ıcın ayrı bır kullanıcı actırmanız gerekıyor. (Kayıt Baslangıc --> Beledıye secerek ılerleyeceksınız)
Tbbı atık veya TABS gıbı normalde fırmaların kullanıdıgı sıstemler ıcınse farklı bır kullanıcı adına ıhtıyacınız var. (Kayıt Baslangıc --> Fırma secerek ılerleyeceksınız)

@Rıfat Yıldırım
:) Anladım cevap için teşekkür ederim. Sanırım merkez server kaynaklı bir problemdir herhalde o zaman

@Yasemin Aslantürk
Neden Yasemin Hanım?

Plastik geri dönüşüm firmalarında üretilen kırpıntı/ çapak bir ürün olarak değerlendirilmektedir. Yani şimdi bu kırpıntı/ çapak ürününü alan kişi de mi lisans alacak. Hem kırpıntı/ çapak üreticisi hem de ondan granül üreten kişi mi geri dönüşüm lisansı alacak şimdi?

Granülden iplik üretmekle, çapaktan granül üretmek arasında bir fark göremiyorum ben. Öyleyse pp bcf iplik üreticileri de geri kazanım lisansı alması gerekir???
Bence tesisin lisans almasına gerek yoktur. Çapak/ kırpıntı denilen şey bir üründür.

@Ezgi Özturan

Kırık plastikten kastınız nedir. Plastiğin kırılması geri dönüşüm olarak nitelendirilmektedir. Bu durumda TAT tesisinden nasıl kırık plastik alınmaktadır.
Hayırdır inş. kafam karıştı iyice.

@Ezgi Özturan

Kapasite raporunu değiştirseler daha uygun olacak sanki. Yanlış kapasite raporu hazırlanmış gibi. Alınan şey hurda plastik değil, geri dönüştürülmüş çapak/ kırpıntı dır.
Ya da ben forumu iyice karıştırmaya başladım :acpsnr::acpsnr:

benim bir sorum olacak. şirketim adına iki ayrı çevre bilgi sistemi kullanıcı kodu var. biri onaylanmış tesis fakat tehlikeli atık beyanı yapamıyorum. ben orada yetkili görünüyorum. ikinci kullanıcı kodunda ise şimdiye kadar olan bütün tehlikeli atık beyanlarım var fakat onaylanmamış tesis olarak görünüyor ve yetkili olarak tesis ataması yapamıyorum. Birini silmem mümkün değil mi? NE yapmam gerekir.

Günaydın arkadaşlar;

Tehlikeli atık beyanını yapabilen var mı?
Ben çevre bilgi sistemi üzerinden sayfayı açıyorum ancak yeni atık beyanı ekle dediğimde bekleyiniz yazıyor ve eklemeyi yapamıyorum.
Ne yapmam gerektiği konusunda bilgisi olan varsa yardımlarınızı bekliyorum.
İyi Çalışmalar...

@Sadiye Yüce
Tesis nace kodu ve kapasite bilgilerini giriş yapmadan , beyan edilecek atıkların girişini yapamazsınız. Belki sorun bu yüzden kaynaklanıyordur. Biraz önce giriş yaptım hiçbir sorun yok. İnternet explorerdan giriş yapmanızı tavsiye ederim.

@CMNet Okuru
Teşekkür ederim ama nace kodu kayıtlı zaten kapasite bilgilerini girdim sisteme ama sanırım kaydetmiyor. Aslında değişiklik yapamıyorum. Mesela nace kodunu silmek istedim ama işlem yapmıyor. Anlamadım sorun ne aylardır girmeye çalışıyorum desem yalan olmaz. Acaba bu konu ilgili görüşülebilecek birisi var mıdır bakanlıkta...