Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Çevre Bilgi Sistemi

Konu, 'Çevre ve Atık Yönetimi' kısmında Can Avşar tarafından paylaşıldı.

1. Can Avşar

Can Avşar Genel Yönetici

Çevre Bilgi Sistemi

Bu sistem ile; bir çok uygulamada geçen firma, tesis, kullanıcı gibi kavramların ortak bir havuzda toplanması amaçlanmaktadır.

Böylece;
    Firma, tesis ile ilgili herhangi bir güncelleme için ayrı ayrı uygulamalarda tek tek işlem yapılmasına gerek kalmayacak.

Birden çok uygulama için ayrı internet adresi, kullanıcı adı, şifreye gerek duyulmayacak.

Giriş adresi:

http://cevre.cob.gov.tr

Ekli Dosyalar:

2. sudamlası

sudamlası CMNet Üyesi

kullanıcı kodu ve şifresi olan tesisler için nasıl bir işlem yapacağız acaba

3. Can Avşar

Can Avşar Genel Yönetici

Kullanıcı adı ve şifresi ile sisteme giriş yapıp, bu seneye özel birkaç istenen bilgi girişini yapıp, sonrasında atık beyan formunu açıp doldurarak beyanınızı yapmanız gerekiyor.

4. sudamlası

sudamlası CMNet Üyesi

kod ve şifre ile güncelleme yapamıyorum. Sanırım benim kod ve şifrem ile ilgili sorun.

5. Can Avşar

Can Avşar Genel Yönetici

Sisteme giriş yaptınız mı? Yapamadınız mı?

6. sudamlası

sudamlası CMNet Üyesi

7. Can Avşar

Can Avşar Genel Yönetici

kullanıcı adı - şifre doğru değil o zaman!

8. Erdem Akgül

Erdem Akgül CMNet Üyesi

burada belediyeler için kayıt zorunluluğu var mı ve belediye yetkilisi olarak sanırıım çevre görevlisi kastediliyor, yanılıyor muyum

9. Erdem Akgül

Erdem Akgül CMNet Üyesi

10. mgules

mgules CMNet Üyesi

sistemde atık beyan sisteminde görünsün işaretli olmasına rağmen atık beyan formu açılmayan tesisi olan varmı ?

11. deucevre

deucevre CMNet Üyesi

benimde atık beyanı sistemde işaretli ve atık beyan formum görünmüyor, bunu bulunduğum ilde Çevre ile görüştüm onlarda anlamadı Bakanlığa sorun dedi ve Bakanlıkta da kimseye ulaşılmıyor

12. Ademnba

Ademnba CMNet Üyesi

bilgilerinizi güncelleyin çıkış yapıp tekrar girin
    güncellenen bilgiler kayıt esnasında verdiğiniz bilgilerle birebir örtüşmesi gerek unutmayın

13. Müjgan Ergül

Müjgan Ergül CMNet Üyesi

ben belediyeyi dediğiniz gibi yetkili olarak kendim giriş yapıp sistemden kaydetmiştim; fakat doldurmamız gereken bi form daha varmış, doldurup il müdürlüğüne göndermemiz gereken,ben ona ulaşamadım. il müdürlüğüne bilgi gitmiş fakat ben şimdi tekrar giriş yapamıyorum..

14. deucevre

deucevre CMNet Üyesi

Güncelleme işlemini yaptım, bilgiler örtüşüyor fakat yine de sistemde atık beyan formu görünmüyor

15. mgules

mgules CMNet Üyesi

evet ben müdürlükle konuştum eksik hiç bir şey görünmüyor ben dilekçe ile atık beyanı yapıp sisteme giriş yapamağımı belirteceğim artık yapacak bir şey yok

deucevre bunu beğendi.
  16. herkese iyi çalışmalar... aynı vergi numarasına sahip firmamız var, çevre bilgi ssiteminden merkezi kayıt edebiliyoruz. fakat şubelerini aynı vergi numarasına sahip oldukları için aynı adres gözüküyor, ve adreste bir değişiklik yapamıyorz. şubeleri nasıl eklememiz gerekiyo, il çevreden de sağlıklı bir cevap alamadık. konu hakkında bilgisi olanlardan yardım istiyorum.

Tuğba Gök bunu beğendi.
  17. Aysun Kurt

Aysun Kurt CMNet Üyesi

arkadaşlar çok kızgınım :mad:

4 ocak ve 12 martta olmak üzere iki kez dilekçeyle şifre basvurusu yaptık çevre sistemine kayıt olduktan sonra dilekçeyi çıktı alıp başvuru yapıyormusuz neysee ben bunu bilmiyordum 4 kez gittimmm il çevreye kimse bana bişey demedi!

en son gidişimde birisi anlattı sisteme kayıt oldum ve bu pazartesi dilekçeyi verdim ertesi gün güyaa göndereceklerdi göndermediler 2 gündür ilgili bölüme ulasamadım bugün evrak kaytı aradım daha benim dilekçeyi bulamamışlar kadın çok rahat bugün yarın göndeririz dediler..

napıcam ben şimdi ? ilk kez giriş yapıcam ve şifre gelmedi yarın son gün ve rahatıısıızım doktora gitmem şart napıcam of offff :(

18. erman

erman CMNet Üyesi

Firmanızı kaydettikten sonra "tesis ekle" kısmından aynı vergi numarasına sahip olan diğer tesislerinizi kaydedebilirsiniz. Kaydettiğiniz tesisinizin yanına onu ayırt edecek isim "A şirketi B şubesi" gibi eklemeyi unutmayın.

19. Yardımlarınız için teşekkür ediyorum.

erman bunu beğendi.
  20. unsalll

unsalll CMNet Üyesi

Dün yeni sözleşme imzaladığımız 4 yer için kullanıcı adı ve şifre aldık.Çevre Bilgi Sistemine giriş yaptığımızda Atık Beyan Formu tesis kaydı yaparken işaretlemiş olmamıza rağmen görünmüyor.(sadece önemli duyuru diye bir yazı çıkıyor.) Çevre Şehircilik İl Müdürlüğündekiler herhangi bir sorun olmadığını söylüyorlar ve Bakanlıkla görüşün diyorlar ancak kimseye ulaşamıyoruz.Firma bilgilerini güncelle işleminide yaptık ancak hiçbir değişiklik yok.
    Daha önce birçok yerin Atık Beyanını yaptık,ama ilk defa böyle bir durumla karşılaşıyoruz.Bu konuda bilgisi olan ve yardımcı olabilecek var mı?

Çevre Bilgi Sistemi konusuna benzer içeriklerimiz
  1. "Çevre İzinleri ve Çevre Bilgi Sistemi Kullanımı"- Eğitim Duyurusu!

Sayın Yetkili; UENCO Uluslararası Enerji ve Çevre Teknolojileri Mühendislik ve Müşavirlik A.Ş. olarak; 17 Şubat Cuma (09:00 - 17:00) : "Çevre Mevzuatları Kapsamında Yer Alan Yükümlülükler" ve 24 Şubat Cuma (09:00 - 17:00) : "Çevre İzinleri ve Çevre Bilgi Sistemi Kullanımı ve Uygulama Eğitimi"...
  2. Atık Ambalaj Sistemi- Çevre Bilgi Sistemi İşlemleri Hk.

[FONT=book antiqua]Arkadaşlar Atık Ambalaj Sistemiyle ilgili Çevre Bilgi Sistemi işlemleri şu şekildedir; [FONT=book antiqua]BELEDİYE İÇİN ATIK AMBALAJ SİSTEMİ; [FONT=book antiqua]http://online.cevre.gov.tr/ adresine giriş yapın. "Kayıt Başlangıç" tıklayarak "Belediye (Sadece Atık Ambalaj ve Belediye Atıkları Uygulamaları için)" seçimini yaparak kaydı tamamlayın ve...
  3. Atık beyan sistemi ve çevre bilgi sistemi

iyi çalışmalar.çevre bilgi sistemi ve atık beyanı için kullanıcı kodu ve şifresi almamıza ragmen firmanın girişi yapıldıgı zaman atık beyan formları çıkmamaktadır ne yapmamız gerekir.?
  4. Çevre bilgi sistemindeki güvenlik bilgi formu bildirim sistemi

Arkadaşlar ÇBS de ki Güvenlik bilgi formu bildirim sistemine hangi kimyasalların MSDS bilgilerini yüklememiz gerekiyor.( üretilen tehlikeli özellikli kimyasallar mı? yoksa tesiste kullanılan bütün kimyasalların mı ? sadece tehlikeli özellikleri olan kimyasallar mı ? ithal edilen kimyasallar mı? ) Yardımcı olursanız çok sevinirim.
  5. Çevre bilgi sistemi üzerinden, atıksu arıtma tesisleri bilgi sistemi (aat) sekmesi

Çevre Bilgi Sistemi üzerinden, Atıksu Arıtma Tesisleri Bilgi Sistemi (AAT) sekmesine, Atıksu arıtma bilgilerini, Atıksu giriş ve çıkış özelliklerini BÜTÜN FİRMALAR GİRMEK ZORUNDA MI?