• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Çevre Bilgi Sistemi

Can Avşar

Antalya İl Temsilcisi
Etkinlik Grubu
Firma
ARÜV ÇEVRE MÜH. A.Ş.
Çevre Bilgi Sistemi

Bu sistem ile; bir çok uygulamada geçen firma, tesis, kullanıcı gibi kavramların ortak bir havuzda toplanması amaçlanmaktadır.

Böylece;
Firma, tesis ile ilgili herhangi bir güncelleme için ayrı ayrı uygulamalarda tek tek işlem yapılmasına gerek kalmayacak.

Birden çok uygulama için ayrı internet adresi, kullanıcı adı, şifreye gerek duyulmayacak.

Giriş adresi:

Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .

Ekli dosyalar

• Çevre Bilgi Sistemi Sunumu.pptx
    2.5 MB · Görüntüleme: 926
".... kimlik numarası .... kişisine ait değildir ,Kimlik Bilgileriniz Nüfüs Müdürlüğü Verileriyle Eşleşmelidir . " şeklinde hata alan varmı arkadaşlar çoğu firmanın sisteminde aynı hatayı veriyor çevre bilgi sisteminde . İsmi tekrar yazıncada değişmiyor farklı taktiği olan yazsın lütfen :)

@nzafer
Kardeşim aynı hatayı bende yaşamıştım. Kimlikte ne yazıyorsa isim-soyad onu yazmalısın. Bizim patronun isminin içerisinde i harfi vardı sistemde ı diye kayıtlıydı düzeltince sıkıntı kalmadı.

@Olgaç Sürmelihindi

Burda şöyle bi durum var olgaç bey;

1) tesis yetkililerinin ad soyad ve kimlik nolarını tc kimliklerlerinden kontrol ettik (sistemden bakmadık sadece kimliği kontrol ettik)
2) sistemde kendi tc kimlik numaram ve ismimi yazınca yine kabul etmedi(firmamızda çaışan diğer arkadaşlarıda denedik)
3) farklı bir firmanın çevre bilgi sisteminde kabul olan isim ve tc kimlik numarasını denediğimde bilgiler güncelleniyor.

Bu sorunu 6 firmada birden yaşıyorum :) son çare olarak farklı bir firmanın yetkilisinin isim ve tc kimlik numarasını tüm tesislerime yazmayı düşünüyorum :)

@nzafer
Bence firmanın sahibi kim ise öylece kalsın. Birde büyük harfle yazmayı denediniz mi? Eğer oda olmuyorsa bakanlıkla görüşün.

Sorun düzeldi arkadaşlar, bakanlığa mail attım ve aşağıdaki yanıtı gönderdiler;

" Kimlik Bilgileri MERNİSten alınıyor ve son günlerde bu servis ile ilgili sorunlar olmaktadır. 09:30 itibari ile sistem çalışmaktadır. İyi çalışmalar. "

Firma yetkilisinin ikinci bir adı var ise ve yazmamışsanız bu sebepten de hata veriyor.. başımıza geldi yani :)

2. sınıf düzenli depolama tesisleri için (evsel atık-belediye atıkları) çevre bilgi sistemine veri girişi yapılırmı? Hiç yapan oldumu acaba?
Ayrı toplanan ambalaj atıklarının girişini yapıyoruz. Tehlikeli atık yok. Evsel atık depolamayla ilgili bir veri girişi yamak gerekiyormu?

Merhaba,
Çevre bilgi sistemi üzerinde aynı vergi numarasına sahip 10'dan fazla tesisimiz var. Ancak daha önceden açılmış olan, iptal edilmiş olan, hatalı yapılmış olanlar da sistem üzerinde görünüyorlar ve mevcut tesislerin 3 katı neredeyse fazladan tesis varmış gibi görnüyor. Faal olmayan kullanıcı hesaplarının silinmesi mümkün mü? Kaldırılabiliyorlar mı ?

@Gizem Sunar
@Gizem Sunar aynı durum benim de başımda var ve bakanlıkla iletişime geçtiğimde bu durumdan şikayetçi olanların sayısının çok fazla olduğunu ve 2016'nın ilk aylarında yapılacak olan sistem güncellemesi ile ilgili firmanın onayı alınarak kayıtları silme ve birleştirme gibi seçenekler ekleneceğini söylediler. Fakat, eğer isterseniz bakanlıktan ilgili bölüm ile konuşarak mükerrer hesapları pasif konuma getirtebiliyorsunuz. Pasifize edilen hesaplar sistemde görünmüyor.

@Gizem Sunar
İl Müdürlüklerinin kolaylıkla çözebileceği bir işlem. Tesislerinizi pasif konuma getirebilirler. Tesis bilgilerini tek tek kontrol etmeleri gerektiği için sizinle birlikte yapmaları daha doğru sonuç verir. Bazen mevcut tesisleri yok edebiliyorlar:tskler:

@Engin Bircan o halde birazcık daha bekleyeyim ben. Yakın zamanda bununla ilgili bişeyler yapmazlarsa da o zaman pasif konuma getirilmesi için başvurayım. @Melis Kara pasifleştireyim derken evdeki bulgurdan da olmayayım da : )

Teşekkür ederim cevaplarınız için.