• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Çevre Bilgi Sistemi

Can Avşar

Antalya İl Temsilcisi
Etkinlik Grubu
Firma
ARÜV ÇEVRE MÜH. A.Ş.
Çevre Bilgi Sistemi

Bu sistem ile; bir çok uygulamada geçen firma, tesis, kullanıcı gibi kavramların ortak bir havuzda toplanması amaçlanmaktadır.

Böylece;
Firma, tesis ile ilgili herhangi bir güncelleme için ayrı ayrı uygulamalarda tek tek işlem yapılmasına gerek kalmayacak.

Birden çok uygulama için ayrı internet adresi, kullanıcı adı, şifreye gerek duyulmayacak.

Giriş adresi:

Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .

Ekli dosyalar

• Çevre Bilgi Sistemi Sunumu.pptx
    2.5 MB · Görüntüleme: 926
Arkadaşlar Çevre Bilgi Sistemindeki ''Firma Bilgi Sistemi kullanıcısı olarak, sistemi kullanmaya devam edebilmeniz için, Firmanız bünyesinde bulunan ve farklı adreslerde yer alan tesislerinize ait SGK numaralarınıneksiksiz olarak girilmesi gerekmektedir. Söz konusu işlemin 24 Ocak 2015 tarihine kadar gerçekleştirilmiş olması gerekmekte olup, mağduriyet yaşamamanız için konuya gereken hassasiyetin gösterilmesi rica olunur.
Aksi takdirde yaşanacak herhangi bir sıkıntıyla karşı karşıya kalmanız durumunda tüm sorumluluk tarafınıza aittir.'' uyarı kapsamında kullanıcı adı ve şifre almak isteyen tesisler il müdürlüğüne bir form aracılığıyla mı gitcek yoksa sözle söylemesi yeterli mi?

İl müdürlüğüne gitmeden öncesinde onlicevre.gov.tr 'den kullanıcı kaydı yaptırıyorsunuz ve sistemden kayıt evrağını alıp il müdürlüğüne veriyorsunuz.

Kullanıcı kaydı oluşturma daha öncesinde de var mıydı ? Ben sadece il md. gidip kullanıcı adı ve şifre isteğinde bulunacağız diye biliyordıum

@Büşra Mülayim

Ben birkaç ay önce sanırım Kasım ayıydı, yeni bir tesisim için Çevre bilgi sisteminde kayıt oluşturup şifre talebinde bulunmuştum.

@Olgaç Sürmelihindi

anlamadım ki, sgk numaraları zaten yazılı

sgk numarası istemesinin sebebi şudur. XXXXX A.Ş. ticari ünvanına sahip firmanın 2 veya daha fazla tesis olduğunda vergi numarası aynı olduğundan bazen sistemde çakışmalar yaşanıyor. bu sebeb ilede tesislerin ayrı ayrı sgk dosyaları olacağından dolayı sizden sgk numaralarını girmenizi ayrımlarının yapılmasını istiyor. adres bilgilerini yazıyoruz ama bazen sınırları bitişik olanlarda yine karıştırıyorlar o sebeble sgk'dan çözmek istiyorlar diye düşünüyorum.

merhabalar,

cevre bilgi sistemini açtığımızda çıkan aşağıdaki uyarıda SGK no kayıt işlemi nerede yapılmalı? Çok teşekkürler.

Ekli dosyalar

• firma sgk kayıtlarının yapılması hk..png
    firma sgk kayıtlarının yapılması hk..png
    40 KB · Görüntüleme: 84
tesis kaydı yaparken bazen sgk numarasını 111111111 veya 00000 gibi rakamlar yazanlar var bunların yerine gercek sgk numaralarını yazın diyorlar kısaca

Firmaların bir kaç farklı ilde tesisi olabiliyor sisteme ilk kayıtlarda danışman firmalar ana merkezden sgk numarası istediğinde merkezin kini verebiliyorlar. Kapasite raporlarından cbs sisteminde kayıtlı olan sgk numaralarını kontrol ediniz. Benim bir iki firmada yaşadığım bir sıkıntı

Çalıştığım tesisin başka bir ilde şubesi bulunmakta ve cbs de farklı kullanıcı ad ve şifreleri bulunuyor. yapmam gereken tam olarak ne anlamadım açıkcası. daha önceden şöyle bir sıkıntı yaşadım. Merkezin kullanıcı kod ve şifresi ile girdiğimde şubenin bilgileri yer alıyordu bunu düzeltmek baya bir zaman aldı acaba bu durumla m alakalı

Arkadaşlar bir firmamız atık su deşarj iznini aldı ÇBSde bunun için buton oluşturmam gerekiyormuş nasıl bir yol izlemeliyim?

Merhaba arkadaşlar herkese kolay gelsin öncelikle. çevre bilgi sisteminde daha önceden yanlış kaydedilmiş ve kullanılmayan aynı vergi dairesine ait tesisleri sistem üzerinden kaldırmanın yolu nedir yardımcı olabilir misiniz?

@Tijen Canişcioğlu
ilginiz için teşekkürler Tijen Hanım. Sanırım bizim için bir sorun teşkil etmezler. sonuçta biz danışmanlığını almadan önce açılmış tesisler ve bildirimler, gfb vs. hepsi bizim kullandığımız tesis üzerinde gözüküyor.

@OlcayE

müdürlüğe bi ön yazı yazarak eski ve yeni vergi numarasını ve vergi dairesini belirtip eke de ticaret sicil gazetesini koyup yollarsanız en geç 2 günde sistemde düzeltiyorlar

bu arada eski bildirimler vs aynen korunuyor.