• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Çevre bilgi sistemi

Ömer Taşdemir

Kayıtlı Kullanıcı
Arkadaşlar yeni başladığım bir fabrikanın çevre bilgi sistemi kullanıcı adı ve şifresi alınmış. fakat hatırlamıyorlar nasıl öğrenebilirim.

@Ömer Taşdemir
tesisi için firma kullnıcısı açtırın.............>firma kullnıcısında tesisin hatırlamadığınız kullnıcı adını göreceksiniz..............>daha sonra çevre bilgi sistemine danışman firma kullnıcı adı ile giriş yapın ....................>bu tesisin firma ve tesisi bilgilerini güncelleyin................> firma kullnıcısında gördüğünüz kullnıcı adı nı kullnarak şifremi unutttum yapın ve şifre mail gelir:) umarım anlatabilmişimdir.

Firmanın kullanıcı adı ve koduyla sisteme giriş yaptığımda "Firmanıza ait uygulama kaydı bulunamadı! Firma İşlemleri -> Firma Bilgileri sayfasından Başvuru formunu doldurarak uygulama kullanabilirsiniz." uyarısı alıyorum.

Firma Bilgilerim dediğimde Firma Bilgilerine ulaşılamadı hatası veriyor.

Firma bilgilerini güncelle dediğimde güncelleme sayfasında boş form geliyor, vergi numarasını girip Maliye Bakanlığından Bilgileri Güncelle dediğimde üzgünüz sistemde beklenmedik bir hata oluştu uyarısı veriyor.

Fikri olan var mı? :)

kısacası sisteme müdehale edemiyorum. ÇBS de hiç bir işlem yapamıyorum. Beyan, değişiklik vs.

@İbrahim Uysal

Merhaba

Yasadıgınız sorunun sebebı su:
Fırma kaydı yaparken "Danısman Fırma" kutucugunu ısaretlemıssınız. Bu yuzden de sıstemın olusturdugu kullanıcının hıc bır uygulamada bıldırım yapma yetkısı bulunmamakta.
Sonra buyuk ıhtımalle bakanlıga basvuruda bulunup bu kullanıcıyı normal kullanıcı statusune cevırtmıssınız.
Fakat bu ıslem sanırım eksık yapılmıs,onaylanan kullanıcınıza talep ettıgınız uygulamaların eklenmesı gerekmekte.
Kullanıcı adınızı veya vergı numaranızı gonderırsenız yardımcı olayım.

Alper bey, hala burdamısınız bilmiyorum ama... Atık ambalaj sisteminde EK7 B de Sanayi seçeneği kaldırılmış gözüküyor. sebebi nedir. bilgi verebilirseniz çok sevinirim.

Alper bey merhabalar,

Ek-2 kapsamında ki tesisin çevre görevlisiyim(Danışman firma değil).Tesis ile işletme protokolü yaparken ekrana yetkili onayı bekleyen birden fazla meslek bilginiz var .Yetkili onaylarının tamamlanmasını bekleyiniz diye ek de ki gibi yazı geliyor ve hiç bir işlemi başlatamıyorum ve protokolü yapamıyorum.Bu durumda firma nın izinlerine de başvuramıyorum.Meslek bilgileri kısmını tıkladığımda en sağ da ki kutucuklarda GÜNCELLE ve İŞTEN AYRIL SEKMELERİ yok .Problemi bakanlıktan cihan bey ile görüştüm ve şuanda yardım masası olmadığından bakanlık çözemedi.Bu konuyu üst yazı ile bildirmemizi istediler ve ben de gerekli yazıları yazıp gönderdim .Ama yine de içim rahat değil ,tesis için gfb başvurusu yapmam gerekiyor ama sayfamdaki problemden dolayı yapamıyorum ve problemin ne zaman çözüleceği belli değil.Siz ne önerirsiniz?

ilgi sayfaları ek de gönderiyorum.Umarım çözümünde yardımcı olursunuz..

Teşekkür ederim...

Protokol onayı.jpg

Meslek Bigileri.jpg

@Turan ELİEYİOĞLU
çevre görevlisi sayfasından firmanın eklenen kayıtlarını silin temzileyin. ilk firmanızın sayfasından çevre görevlisinin ekleyin sonra çevre görevlisi sayfasından meslek bilgilerinden çevre danışman firmanıza onay verin