Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Çevre bilgi sistemi

Konu, 'Çevre ve Atık Yönetimi' kısmında Nilay Öztürk tarafından paylaşıldı.

1. Nilay Öztürk

Nilay Öztürk CMNet Üyesi

Arkadaşlar merhaba, danışmanlığını yaptığım bir firmanın unvanı değişti ve bununla ilgili dilekçe de verildi zaten çevre bilgi sisteminde yeni unvanı kayıtlı fakat eski vergi numarası kayıtlı olduğundan benim izin ve lisans sayfama bu tesis çekilemiyor. Firma bilgilerini güncelle kısmından yapıyorum fakat vergi numarasını güncelleyemiyorum ne yapmam gerek yardım edebilir misiniz?

2. E.Onur Özçiçekçi

E.Onur Özçiçekçi CMNet Üyesi

Eğer vergi numarası değişmiyorsa, bunun ancak maliyeden düzenlenmesi gerekiyor. Çevre bilgi sistemi vergi dairesi vergi no gibi bilgileri maliyeden alıyor.

Firmanın maliye bakanlığına mail atması gerekiyor.

3. Nilay Öztürk

Nilay Öztürk CMNet Üyesi

peki bunun haricinde bir dilekçe falan verilmesi gerekiyor mu?

4. E.Onur Özçiçekçi

Onu maliyeye sorsanız daha iyi olur. Firmanın muhasebesi ile görüşün onlar takip etsin.

5. Nilay Öztürk

Nilay Öztürk CMNet Üyesi

teşekkür ederim..

6. vergi nosu değişmediyse siz maliyeye ünvan değişikliğini bildirdiysenin firma bilgilerinde vergi nosunun yanındaki maliye bakanlığındanbilgileri güncelle buytonuna tıklayın güncellenecektir. bilgileriniz yalnız aldığınız gfb ve izin bel değişiklik olmaz.

7. Şafak Yılmaz

Şafak Yılmaz CMNet Üyesi

Atık su ve yakma sistemi olan bir tesisimin GFB başvurusu yapacağım. yakma sistemi etiket bilgilerine göre yakam kapasitesi 1,76 MW (doğalgaz) bu durumda çevirim içi çevre izinleri portalında GFB başvurusu 3 adımdaki ek kapsamında ek2 1.2.2 yi işaretlemem gerekiyor mu? yine 4. adımdaki başvurulan çevre izni konularında emisyon iznini de işaretlemem gerekiyor mu?

8. " 1.2.2 Gaz yakıt (doğalgaz, sıvılaştırılmış petrol gazı, kokgazı, yüksek fırın gazı, fuel gaz) yakan ve toplam yakma sistemi ısıl gücü 2 MW ve daha büyük 100 MW’tan küçük olan tesisler." diyor yönetmelik bence bu mad. seçmeyin ve 4. adımda emisyon konusunu işaretlemeyin muafsınız ama netleştirmek için il müd. görüş isteyin

9. Şafak Yılmaz

Şafak Yılmaz CMNet Üyesi

arkadaşlar çevre izinleri portalında belge görüntüleyemiyorum. acaba sorun bendemi yoksa sistemsel bir hata mı?

10. sistemde sorun yok şuan; sizden kaynaklı sorun, nerde hata alıyorsunzekran fotosunu paylaşabilirmisiniz

11. Şafak Yılmaz

Şafak Yılmaz CMNet Üyesi

gfb başvurum onaylanmış belgeyi göster dediğimde böyle bir hata çıkıyor. İE10 kullanıyorum. ama hem chrome hem de mozilla ile denedim aynı hata çıkıyor. nerde sorun var anlamadım.
    Adsız.png

12. Sabah bendede aynı sorun vardı ve belge görüntüle kısmıda yaklaşk 6 aydır çalışmıyordıu bilgisayarımdan javayı sildim http://www.java.com/tr/download/windows_ie.jsp?locale=trbu adrestende yükledim şuan sistemim çalışıyor. deneyin faydasını bulacaksınız.

Burak Dumlu ve Gökhan Ş. bunu beğendi.
  13. Gökhan Ş.

Gökhan Ş. CMNet Üyesi

denedim bende de çalıştı
    teşekkürler

14. Rica ederim,

15. Şafak Yılmaz

Şafak Yılmaz CMNet Üyesi

dediğiniz şekilde javayı kaldırım adresten yükledim ama yine aynı ekran hatası çıkıyor. detaylarına baktım aşağıdaki açıklamalar var. anlayan varsa yardım edebilir mi?
    Java Plug-in 10.17.2.02
    Using JRE version 1.7.0_17-b02 Java HotSpot(TM) Client VM
    User home directory = C:\Users\HP
    ----------------------------------------------------
    c: clear console window
    f: finalize objects on finalization queue
    g: garbage collect
    h: display this help message
    l: dump classloader list
    m: print memory usage
    o: trigger logging
    q: hide console
    r: reload policy configuration
    s: dump system and deployment properties
    t: dump thread list
    v: dump thread stack
    x: clear classloader cache
    0-5: set trace level to <n>
    ----------------------------------------------------

16. :uzgnm: beim elinden gelen bu,abakanlığı arayın isterseniz

17. Müberra Kaşkaya

Müberra Kaşkaya CMNet Üyesi

JAVA konu başlığını incelerseniz işinize yarar bir bilgi elde edebilirsiniz.

18. Melih Coşar

Melih Coşar Genel Yönetici

safakyilmaz
    Önce elinizdeki java programını silin.
    Sonra e-tuğranın sayfasında teknik destek kısmında verilen çevre bakanlığı için java sürümüzünü indirin ve kurun (http://www.e-tugra.com.tr/TeknikDestek.aspx).
    Daha sonra da şu linkteki: (http://izinlisans.cevre.gov.tr/DijitalImzaKurulum/DijitalImzaSetup.jar) dosyayı indirin.
    En son java ayarlarınızı da yapın: Denetim Masası/java/Advanced/Mixed Code/disable verification

Bir ara java bende de çalışmıyordu ve yukarıda anlattığım adımları uyguladıktan sonra çalışmaya başladı. Umarım yazdıklarım size de yardımcı olur. Şimdiden kolay gelsin.

19. Şafak Yılmaz

Şafak Yılmaz CMNet Üyesi

dediklerinizi yaptım ama hala aynı hata :( kafayı yiyeceğim

20. E.Onur Özçiçekçi

dijital imza programını hatasız kurdunuz öyle değil mi?

Çevre bilgi sistemi konusuna benzer içeriklerimiz
  1. "Çevre İzinleri ve Çevre Bilgi Sistemi Kullanımı"- Eğitim Duyurusu!

Sayın Yetkili; UENCO Uluslararası Enerji ve Çevre Teknolojileri Mühendislik ve Müşavirlik A.Ş. olarak; 17 Şubat Cuma (09:00 - 17:00) : "Çevre Mevzuatları Kapsamında Yer Alan Yükümlülükler" ve 24 Şubat Cuma (09:00 - 17:00) : "Çevre İzinleri ve Çevre Bilgi Sistemi Kullanımı ve Uygulama Eğitimi"...
  2. Atık Ambalaj Sistemi- Çevre Bilgi Sistemi İşlemleri Hk.

[FONT=book antiqua]Arkadaşlar Atık Ambalaj Sistemiyle ilgili Çevre Bilgi Sistemi işlemleri şu şekildedir; [FONT=book antiqua]BELEDİYE İÇİN ATIK AMBALAJ SİSTEMİ; [FONT=book antiqua]http://online.cevre.gov.tr/ adresine giriş yapın. "Kayıt Başlangıç" tıklayarak "Belediye (Sadece Atık Ambalaj ve Belediye Atıkları Uygulamaları için)" seçimini yaparak kaydı tamamlayın ve...
  3. Atık beyan sistemi ve çevre bilgi sistemi

iyi çalışmalar.çevre bilgi sistemi ve atık beyanı için kullanıcı kodu ve şifresi almamıza ragmen firmanın girişi yapıldıgı zaman atık beyan formları çıkmamaktadır ne yapmamız gerekir.?
  4. Çevre bilgi sistemindeki güvenlik bilgi formu bildirim sistemi

Arkadaşlar ÇBS de ki Güvenlik bilgi formu bildirim sistemine hangi kimyasalların MSDS bilgilerini yüklememiz gerekiyor.( üretilen tehlikeli özellikli kimyasallar mı? yoksa tesiste kullanılan bütün kimyasalların mı ? sadece tehlikeli özellikleri olan kimyasallar mı ? ithal edilen kimyasallar mı? ) Yardımcı olursanız çok sevinirim.
  5. Çevre bilgi sistemi üzerinden, atıksu arıtma tesisleri bilgi sistemi (aat) sekmesi

Çevre Bilgi Sistemi üzerinden, Atıksu Arıtma Tesisleri Bilgi Sistemi (AAT) sekmesine, Atıksu arıtma bilgilerini, Atıksu giriş ve çıkış özelliklerini BÜTÜN FİRMALAR GİRMEK ZORUNDA MI?