• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Çevre bilgi sistemi

nil_ayy

Kayıtlı Kullanıcı
Arkadaşlar merhaba, danışmanlığını yaptığım bir firmanın unvanı değişti ve bununla ilgili dilekçe de verildi zaten çevre bilgi sisteminde yeni unvanı kayıtlı fakat eski vergi numarası kayıtlı olduğundan benim izin ve lisans sayfama bu tesis çekilemiyor. Firma bilgilerini güncelle kısmından yapıyorum fakat vergi numarasını güncelleyemiyorum ne yapmam gerek yardım edebilir misiniz?

@E.Onur ÖZÇİÇEKCİ
hayır onu da kuramıyorum. bakanlığın sitesinden bir klasör iniyor içinde 3 adet daha klasör var hangisine baktıysam çalıştırmıyor program seçindiyor. hangi programla çalıştıracağım anlamadım

Arkadaşlar,
Herkese Günaydın,
Çevre Bilgi Sisteminde Seveso bildirim sistemi için "tik" işaretini tıklıyorum fakat, kullanım başvuru formunda Seveso Bildirimi, Atık Beyan Formu (ABF) ve PCB Envanteri de görünüyor. Ben sadece seveso için kullanıcı adı ve şifre almak istiyorum.Sadece sevesoyu seçiyorum. Diğer beyan seçenekleri neden çıkıyor, bilgisi olan var mı?

Yalnız hala sıkıntı çeken arkadaşlar için şunu söyleyeyim ben java 7 yi sildim 6 yı yükledim sorun halloldu deneyebilirler bunu

Arkadaşlar JAVA sorunu ve belge görüntülemeyenler için çözüm şu:

Javanın son sürümünü yükleyin.
Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .

adresinden dosyayı indirin ve kurum. Eğer kurulum yapamıyorum ve hata alıyor iseniz;

dosyanın adını değiştirin. Örneğin setup.jar yapın. dosyayı C: yerel diskinizin içine taşıyın.
Başlata "komut sistemi" yazın ve sağ tıklayarak yönetici olarak çalıştır deyin.
Karşınıza çıkan siyah ekranda C: 'a düşmek için "cd.." yazın enter yapın. tekrar cd.. yazın enter yapın.
C:/ 'a kadar geldiğinize "setup.jar" yazın ve enter yapın. yükleme başkayacak ve sorununuz çözülecektir.

java sürümleri, win 7 -8 ya da explorer 8-9 chrome farketmiyor ;) başarılar.

@nil_ay

Cevre ve Sehırcılık Bakanlıgı Izın lısans Daıresı Baskanlıgı na vergı no ve unvan degısıklıgı ıle ılgılı dılekce yazıyorsun ek e sıcıl gazetenı ve vergı numaranı ıspat edıcek evragı koyuyorsun onlar gerekenı yapıyor. Adres: Vekaletler cad. No:1 Bakanlıklar -ANKARA

@safakyilmaz

Safak bey bılgısayarınızda java kurulu olduguna emınmısınız? Kurulu olsa jar dosyasını dırek setup olarak gormesı lazım.

dün bir tesisin GFB başvurusunu yaptım ancak ikinici tesisin bvaşvurusunda hata verdi. bugün yine denedim yine aynı hatayı verdi, dün hata raporunu gönderdim, benzer bi sorunla karşılaşan var mı? ya da ne yapmalıyım ? yardımcı olabilir misiniz? Hatayı başvuru bilgilerini girdiğimiz aşamada veriyor, bir sonraki ( son aşamaya) aşamaya geçmiyor.

Bir firmamızın sadece adresi değişti ve 2 tesisi varken 2 si şimdi tek bir tesiste toplandı. Büyük bir alana taşındıkları için iki tesisi de aynı yere taşıdılar. İsimleri ve vergi numaraları değişmedi. Çevre izni almaktan muaf olan bir tesisti. Ama ambalaj atıkları, tehlikeli atık ve seveso bildirimleri yapılan bir tesis. Ne yapmamız gerekir?

çevre izni başvurusu yeni yaptıgım bir firmanın firma ünvanı ve vergi numarası değişti çevre izni süreci değerlendirmede görünüyordu fakat firma ile yeni yaptıgım danışmanlık sözleşmesini sisteme yükleyebilmem için yeniden çevre bilgi sistemine kayıt yapmalımıyım yapsamda ben sistemde çevre izni sürecini nasıl takip edecem???

Bildiğim kadarıyla vergi numarası değiştiği için yeni kaydın yapılması gerekir. Çevre izin sürecine yeniden başlanması gerekir.