Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Çevre bilgi sistemi

Konu, 'Soru ve Cevap' kısmında Özden Feride tarafından paylaşıldı.

1. Özden Feride

Özden Feride CMNet Üyesi

çevre bilgi sisteminde kayıtlı olan firmaların kullanıcı adı ve şifrelerine nasıl ulaşabilirim. firmalardan bu bilgileri temin edemiyorum. nasıl bir yol izlemem gerekiyor. teşekkürler

2. tesislere firma kullnıcısı açtırın,firma kulnıcısından kayıtlı uygulamalara ait kullnıcı adını bulur, şifre unuttumdan şifrelerini yenileyebilirsinz

3. Özden Feride

Özden Feride CMNet Üyesi

yasemin hanım dediğiniz işlemi gerçekleştirdim fakat firmayı tekrar kaydetti. kullanıcı adına dair bir bilgiye ulaşamadım malesef

4. ecenil

ecenil CMNet Üyesi

Konu ile alakasız olucak ama Çevre Görevlilerinin Tesislerdeki Dosyalarda Bulundurması Gereken Belge ve Bilgiler arasında yer alan Tesisle/faaliyetle yapılan hizmet alım sözleşmesi nedir bende böyle bir evrak yok birde İç Tetkik yapıp rapor hazırlamak zorunlu diil gönüllülk esasına dayanıyor diye biliyorum doğrumudur ? bilen arkadaşalar yardımcı olabilir mi?

5. Özden Feride

Özden Feride CMNet Üyesi

alım sözleşmesi sizin firma ile aranızda yaptığınız sözleşmedir. bakanlıktan denetime geldiklerinde içtetkik , eğitim formları ve aylık raporlamalara bakıyorlar o yüzden yapmanız gerekmekte

6. ecenil

ecenil CMNet Üyesi

Firma ile sözleşme yapmadık bu zorunlumu peki ben dahil firmada kimsenin sözleşmesi yok diye biliyorum stress stress
    Teşkkürler ediyorum bu arada

7. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

Danışmanlık firması ile protokol yapmalısınız.

8. ecenil

ecenil CMNet Üyesi

nası yani çevre konusunda danışmanlık almıyoruz ben çevre mühendisiyim çevre ile alakalı işler bana ait ben de işverenle sözleşme imzalamadım bende istemedim o da istemedi ne edeyim şimdi ben ne önerirsiniz zeynep hanım

9. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

O zaman önemli değil :) sözleşme yapmasanız da olur. ben danışmanlık hizmeti alıyorsunuz sandım.

10. ecenil

ecenil CMNet Üyesi

sorun yok o zaman dimi?

11. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

Sözleşme konusunda sorun yok.

12. ecenil

ecenil CMNet Üyesi

Tamam teşekkür ederim:)

13. Ayşegül Aydın

Ayşegül Aydın CMNet Üyesi

Arkadaşlar merhaba. çinko kaplamacılık faaliyeti yapan bir tesisi Çevre Bilgi Sistemi'ne ilk kez kaydedicem. Uygulamalar sayfasında Atıksu Arıtma Tesisleri Bilgi sistemi'ni işaretliyorum. Onun dışında Çevre Bilgi Sistemi'nde Görüntülensin kutucuğunu da işaretlemeli miyim? (firmada katı atık oluşmuyor.)

14. Melis Kara

Melis Kara CMNet Üyesi

İşaretlemelisiniz.

15. Melis Kara

Melis Kara CMNet Üyesi

Ayrıca arıtma tesisi kaynaklı arıtma çamuru oluştuğu için tehlikeli atık beyan sistemini de işaretlemelisiniz.

16. Sinan Yıldız

Sinan Yıldız CMNet Üyesi

Çevre Bilgi Sisteminden Firma Bilgilerini güncelleyin. Daha sonra formun çıktısını alarak il çevreye başvuru yapın. Bakanlık Kullanıcı kodu ve şifreyi formda belirtiğiniz mail adresine bir kaç gün içinde gönderecektir...

17. hersanlioglu

hersanlioglu CMNet Üyesi

Çevre Bilgi Sistemine 01.01.2017'den itibaren e-imza yada mobil imza ile giriş yapabilecekmişiz.

Kurum adına mı yoksa kullanıcı adına mı almalıyız imzaları, bilgisi olan var mı?

ezgitanriverdi bunu beğendi.
  18. Serhat Mehmet Kar

Serhat Mehmet Kar CMNet Üyesi

@hersanlioglu ÇBS'ye 2016 Ocak itibari ile e-imza veya mobil imza kullanılarak giriş yapılacak diye bilgi verdi bize il çevre kişisel e-imzamın süresini 2 yıllık olarak uzattım ama daha kullanmak nasip olmadı sağolsunlar haybeye masraf ettiğimle kaldım. Şimdi bir de kurum adına e-imza isterlerse artık ayağıma taş bağlar denize atlarım heralde.

Meltem Koca bunu beğendi.
  19. Emrah BOZKURT

Emrah BOZKURT CMNet Üyesi

giriş 1tl demediklerine şaşırdım ben.

L.Nergiz, Tunç Bozkurt ve Evrem Yeşil bunu beğendi.
  20. hersanlioglu

hersanlioglu CMNet Üyesi

@Serhat Mehmet Kar yazan nottan firma adına alınması gerek diye anladım ben ama, her şey olabilir :)

Çevre bilgi sistemi konusuna benzer içeriklerimiz
  1. "Çevre İzinleri ve Çevre Bilgi Sistemi Kullanımı"- Eğitim Duyurusu!

Sayın Yetkili; UENCO Uluslararası Enerji ve Çevre Teknolojileri Mühendislik ve Müşavirlik A.Ş. olarak; 17 Şubat Cuma (09:00 - 17:00) : "Çevre Mevzuatları Kapsamında Yer Alan Yükümlülükler" ve 24 Şubat Cuma (09:00 - 17:00) : "Çevre İzinleri ve Çevre Bilgi Sistemi Kullanımı ve Uygulama Eğitimi"...
  2. Atık Ambalaj Sistemi- Çevre Bilgi Sistemi İşlemleri Hk.

[FONT=book antiqua]Arkadaşlar Atık Ambalaj Sistemiyle ilgili Çevre Bilgi Sistemi işlemleri şu şekildedir; [FONT=book antiqua]BELEDİYE İÇİN ATIK AMBALAJ SİSTEMİ; [FONT=book antiqua]http://online.cevre.gov.tr/ adresine giriş yapın. "Kayıt Başlangıç" tıklayarak "Belediye (Sadece Atık Ambalaj ve Belediye Atıkları Uygulamaları için)" seçimini yaparak kaydı tamamlayın ve...
  3. Atık beyan sistemi ve çevre bilgi sistemi

iyi çalışmalar.çevre bilgi sistemi ve atık beyanı için kullanıcı kodu ve şifresi almamıza ragmen firmanın girişi yapıldıgı zaman atık beyan formları çıkmamaktadır ne yapmamız gerekir.?
  4. Çevre bilgi sistemindeki güvenlik bilgi formu bildirim sistemi

Arkadaşlar ÇBS de ki Güvenlik bilgi formu bildirim sistemine hangi kimyasalların MSDS bilgilerini yüklememiz gerekiyor.( üretilen tehlikeli özellikli kimyasallar mı? yoksa tesiste kullanılan bütün kimyasalların mı ? sadece tehlikeli özellikleri olan kimyasallar mı ? ithal edilen kimyasallar mı? ) Yardımcı olursanız çok sevinirim.
  5. Çevre bilgi sistemi üzerinden, atıksu arıtma tesisleri bilgi sistemi (aat) sekmesi

Çevre Bilgi Sistemi üzerinden, Atıksu Arıtma Tesisleri Bilgi Sistemi (AAT) sekmesine, Atıksu arıtma bilgilerini, Atıksu giriş ve çıkış özelliklerini BÜTÜN FİRMALAR GİRMEK ZORUNDA MI?