Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Çevre bilgi sistemindeki güvenlik bilgi formu bildirim sistemi

Konu, 'Tehlikeli Atıkların Kontrolü' kısmında Kadir A. tarafından paylaşıldı.

 1. Kadir A.

  Kadir A. CMNet Üyesi

  Arkadaşlar ÇBS de ki Güvenlik bilgi formu bildirim sistemine hangi kimyasalların MSDS bilgilerini yüklememiz gerekiyor.( üretilen tehlikeli özellikli kimyasallar mı? yoksa tesiste kullanılan bütün kimyasalların mı ? sadece tehlikeli özellikleri olan kimyasallar mı ? ithal edilen kimyasallar mı? ) Yardımcı olursanız çok sevinirim.
   
 2. Hasan Uzatıcı

  Hasan Uzatıcı CMNet Üyesi

  Güvenlik bilgi formu bildiriminde tesiste üretilen kimyasal maddelerin bildiriminin yapılması gerekmektedir. başvuru esnasında üretilen kimyasalların msds leride sisteme yükleniyor.
   
 3. Kadir A.

  Kadir A. CMNet Üyesi

  Teşekkürler Hasan Bey.
  Peki üretilen ürünlerin bilgilerini neden hem kimyasal envantere hemde güvenlik bilgi formu bildirimine giriyoruz?
  ve bahsettiğimiz ürünler Tehlikeli özellikleri olan kimyasal ürünler midir ? yoksa bütün ürünleri mi kaydetmeliyiz ?
  son bir sorum daha olacak. Kimyasal envanter bildirimine müstahsar kaydını nasıl yapabiliriz ? bileşenlerini ayrı ayrı mı girmeliyiz ?
   
 4. Hasan Uzatıcı

  Hasan Uzatıcı CMNet Üyesi

  Bildiğim kadarıyla kimyasal envanteri bildiriminde ithal edilen ve tesiste üretilen kimyasalların (miktar olarak yönetmelik kapsamına giriyorsa) miktar olarak bildirimi yapılıyor.

  Haklısınız iki bildirimde aynı gibi gözükoyor fakat GBF bildiriminde kimyasalların MSDS leri ve MSDS leri hazırlayan yetkili kişinin sertifikası da sisteme giriliyor. Yani bu bildirimin amacı MSDS lerin hazırlanması ve çevre bilgi sistemi havuzunda toplanması olduğunu düşünüyorum.
   
  Kadir A. bunu beğendi.
 5. Kadir A.

  Kadir A. CMNet Üyesi

  Hasan Bey Kimyasal Envanterde Müstahsar girişini nasıl yapabiliriz? bilginiz var mıdır ? çünkü CAS no ve EC no girmem lazım ama bileşenleri olduğu için 3 adet var. bunlardan birini girmem pek mantıklı durmuyor. O zaman müstahsar giremiyor muyuz ?
   
 6. Hasan Uzatıcı

  Hasan Uzatıcı CMNet Üyesi

  Kimyasal envanteri bildirimi konusunda kapsamlı bilgiye sahip değilim. Yanıltmak istemem
   
Çevre bilgi sistemindeki güvenlik bilgi formu bildirim sistemi konusuna benzer içeriklerimiz
 1. Çevre Bilgi Sistemi ( ÇBS )

  Arkadaşlar bu sistemle ilgili sorun çeken başka arkadaşlarımız var mı aramızda bilmiyorum ama pek bir yorum yapılmamış sanırım burada. Danışmanlık yaptığımız bazı tesisler var. ÇBS ye danışmanlık firmasının kullanıcı bilgileriyle giriş yaptığımda Tesislerim başlığı altında danışmanlığını yaptığımız 2 yeri, Anlaşmalı Tesislerim başlığı altında ise bu 2 yer de dahil olmak üzere diğerlerini...
 2. Atık Ambalaj Sistemi- Çevre Bilgi Sistemi İşlemleri Hk.

  [FONT=book antiqua]Arkadaşlar Atık Ambalaj Sistemiyle ilgili Çevre Bilgi Sistemi işlemleri şu şekildedir; [FONT=book antiqua]BELEDİYE İÇİN ATIK AMBALAJ SİSTEMİ; [FONT=book antiqua]http://online.cevre.gov.tr/ adresine giriş yapın. "Kayıt Başlangıç" tıklayarak "Belediye (Sadece Atık Ambalaj ve Belediye Atıkları Uygulamaları için)" seçimini yaparak kaydı tamamlayın ve...
 3. Çevre bilgi sistemindeki kuruluş tarihi

  Arkadaşlar merhabalar, ÇBS de tesislerin kaydında belirttiğimiz kuruluş tarihinden kasıt acaba sizlerce nedir? Tesisin tam anlamı ile bulunduğu yere kurulduğu tarih mi, kapasite raporunda ki faaliyete başlama tarihi mi yoksa gerçekten fiili anlamda üretime başladığı tarih mi? Şöyle örneklendireyim konuyu; örneğin bazı tesisler (asfalt plent) kurulması oldukça zaman alabilmektedir, çünkü o...
 4. Atık beyan sistemi ve çevre bilgi sistemi

  iyi çalışmalar.çevre bilgi sistemi ve atık beyanı için kullanıcı kodu ve şifresi almamıza ragmen firmanın girişi yapıldıgı zaman atık beyan formları çıkmamaktadır ne yapmamız gerekir.?
 5. Çevre bilgi sistemi üzerinden, atıksu arıtma tesisleri bilgi sistemi (aat) sekmesi

  Çevre Bilgi Sistemi üzerinden, Atıksu Arıtma Tesisleri Bilgi Sistemi (AAT) sekmesine, Atıksu arıtma bilgilerini, Atıksu giriş ve çıkış özelliklerini BÜTÜN FİRMALAR GİRMEK ZORUNDA MI?