Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Çevre bilgi sistemindeki kuruluş tarihi

Konu, 'Çevre İzinleri ve Lisanslar' kısmında Özgür Anaç tarafından paylaşıldı.

 1. Özgür Anaç

  Özgür Anaç CMNet Üyesi

  Arkadaşlar merhabalar, ÇBS de tesislerin kaydında belirttiğimiz kuruluş tarihinden kasıt acaba sizlerce nedir? Tesisin tam anlamı ile bulunduğu yere kurulduğu tarih mi, kapasite raporunda ki faaliyete başlama tarihi mi yoksa gerçekten fiili anlamda üretime başladığı tarih mi?

  Şöyle örneklendireyim konuyu; örneğin bazı tesisler (asfalt plent) kurulması oldukça zaman alabilmektedir, çünkü o makineye ait bir çok yardımcı makine ve proses gereklidir..Bunların getirilmesi, montajı oldukça zaman almaktadır. Örneğin, kızgın yağ kazanı, bitüm tankları, yakıt yada enerjinin çekilmesi getirilmesi vs.. Bu arada ana makine (plent) geldiğin de kapasite raporuna başvuru yapılıp, heyet gelip ana makine orada olduğu için geldikleri tarih itibari ile raporunu tutup kapasite raporunu kısa süre de en geç 1 ay gibi süre sonrasında o tarihli olarak elimize geçiyor..

  Bu arada tesis bırakın faaliyete geçmeyi, hala kurulma aşamasında..Şimdi buradan yola çıkarsak sizce tesisimizin ÇBS kaydında ki kuruluş tarihi hangisidir?

  Derseniz ki kapasite raporundaki tarih değil, gerçekten ilk kurmaya başladığınız tarih kuruluş tarihi olmalıdır diye, o zaman ÇBS deki kuruluş tarihi farklı, kapasite raporundaki tarih farklı olacağından gerek GFB gerekse çevre izni sürecindeki durum ne olabilir?

  3. durum da kapasite raporunda faaliyete başlama tarihi olarak belirtilen tarihte hala kurulum işlemleri gerçekleştirilip, nihai üretim olmadığını düşünürsek bu durum da kuruluş tarihi farklı, kapasite raporundaki tarih farklı, nihai üretim tarihi farklı olacağında GFB ve izin sürecindeki durum ne olur?

  Teşekkür ederim..
   
Çevre bilgi sistemindeki kuruluş tarihi konusuna benzer içeriklerimiz
 1. birdahaki çevre görevlisi sınav tarihi?

  birdahaki çevre görevlisi sınav tarihi hakkında bilgisi olan var mı? müracat ettiğim kurum elimizdeki elemanları sınava sokacağız dedi yıl sonuna kadar bir daha sınav var mı? sınav kaç ayda 1 oluyo?
 2. Çevre İzni Başvurusu son başvuru tarihi

  Acil yardım gerektiren bir konu var,çevre izni başvurusu için sistemde bugün itibariyle başvuru yapmanız için son 1 gün yazıyor,atıksu analiz sonuçlarını bekliyorum sadece onlar da bugüne yetişmiyor,sizce yarın başvuru yapabilirmiyim,(GFB aldığımız tarih,14.06.2011)
 3. "Çevre İzinleri ve Çevre Bilgi Sistemi Kullanımı"- Eğitim Duyurusu!

  Sayın Yetkili; UENCO Uluslararası Enerji ve Çevre Teknolojileri Mühendislik ve Müşavirlik A.Ş. olarak; 17 Şubat Cuma (09:00 - 17:00) : "Çevre Mevzuatları Kapsamında Yer Alan Yükümlülükler" ve 24 Şubat Cuma (09:00 - 17:00) : "Çevre İzinleri ve Çevre Bilgi Sistemi Kullanımı ve Uygulama Eğitimi"...
 4. Çevre bilgi sistemindeki güvenlik bilgi formu bildirim sistemi

  Arkadaşlar ÇBS de ki Güvenlik bilgi formu bildirim sistemine hangi kimyasalların MSDS bilgilerini yüklememiz gerekiyor.( üretilen tehlikeli özellikli kimyasallar mı? yoksa tesiste kullanılan bütün kimyasalların mı ? sadece tehlikeli özellikleri olan kimyasallar mı ? ithal edilen kimyasallar mı? ) Yardımcı olursanız çok sevinirim.
 5. Çevre bilgi sistemi üzerinden, atıksu arıtma tesisleri bilgi sistemi (aat) sekmesi

  Çevre Bilgi Sistemi üzerinden, Atıksu Arıtma Tesisleri Bilgi Sistemi (AAT) sekmesine, Atıksu arıtma bilgilerini, Atıksu giriş ve çıkış özelliklerini BÜTÜN FİRMALAR GİRMEK ZORUNDA MI?