Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Çevre bilgi sistemine giriş zorunlu mu?

Konu, 'Çevre ve Atık Yönetimi' kısmında Serpil Yakın tarafından paylaşıldı.

1. Serpil Yakın

Serpil Yakın CMNet Üyesi

Kimyasalların envanteri ve kontrolü hakkında yönetmelik ve büyük endüstriyel kazaların kontrolü hakkında yönetmelik gereği, kimyasal madde üreten ve ithal eden firmalar Çevre bilgi sistemine giriş yapmaları gerekiyormuş.
    Peki firmada kimyasal madde yoksa ve kullanılmıyorsa yinede çevre bilgi sistemine kayıt ettirmek gerekiyormu?
    Eğer gerekiyorsa kimyasal madde seçilmeden mi kayıt edilecek?
    Acilen yardımınızı bekliyorum

Çevre bilgi sistemine giriş zorunlu mu? konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Çevre mühendisliğine giriş

yıldız teknik üniversitesi 2011 ders notları
  2. Toprak kirliliği bildirimlerinin çevre bilgi sistemine eklenmesi

Arkadaşlar, bildiğiniz gibi Toprak Kirliliğinin Kontrolü ve Noktasal Kaynaklı Kirlenmiş Sahalara Dair Yönetmelik altıncı ayda yürürlüğe girmektedir. Yönetmeliğe tabi tesisler, yönetmelik yürürlüğe girmesi ile beraber üç ay içinde bildirim yapmak durumundalar. Çevre Bilgi Sistemi'ne ilgili uygulama eklenmiş olup Çevre ve Şehircilik İl Müdürlükleri talebiniz durumunda uygulamayı firmaların...
  3. Çevre bilgi sistemindeki güvenlik bilgi formu bildirim sistemi

Arkadaşlar ÇBS de ki Güvenlik bilgi formu bildirim sistemine hangi kimyasalların MSDS bilgilerini yüklememiz gerekiyor.( üretilen tehlikeli özellikli kimyasallar mı? yoksa tesiste kullanılan bütün kimyasalların mı ? sadece tehlikeli özellikleri olan kimyasallar mı ? ithal edilen kimyasallar mı? ) Yardımcı olursanız çok sevinirim.
  4. Çevre bilgi sistemi üzerinden, atıksu arıtma tesisleri bilgi sistemi (aat) sekmesi

Çevre Bilgi Sistemi üzerinden, Atıksu Arıtma Tesisleri Bilgi Sistemi (AAT) sekmesine, Atıksu arıtma bilgilerini, Atıksu giriş ve çıkış özelliklerini BÜTÜN FİRMALAR GİRMEK ZORUNDA MI?
  5. Atık ambalaj bilgi sistemine giremiyorum

arkadaşlar merhaba, atık ambalaj bilgi sistemine girmeye çalışıyorum fakat kullanıcı kodumu yazmaya izin vermiyor sistem şifreyi yazıyorum ama bir türlü kullanıcı kodunu yazamıyorum. bilgisi olan yada daha önce böyle bir durumla karşılaşan var mı?