Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Çevre boyutları ve risk değerlendirme yardım

Konu, 'Çevre Yönetim Sistemi (ISO 14001)' kısmında Aysun Kurt tarafından paylaşıldı.

1. Aysun Kurt

Aysun Kurt CMNet Üyesi

Arkadaşlar merhaba,

Fabrikanın çevre boyutları ve risklerini belirlemem gerekiyor. Nasıl bir yol izlemeliyim? Bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim.

2. FatihYılmaz

FatihYılmaz CMNet Üyesi

Cevap: Çevre boyutları ve risk değerlendirme yardım

İşletmenizin süreçlerini belirleyiniz.
    - satın alma
    - üretim
    - bakım . . . .

acil durumlar, afet, vb. dış etkenleri de katarak,

bu süreçler sırasında oluşan atıkları belirleyiniz. Bu atıkların nasıl toplanacağını, nerede nekadar süre birikeceğini , kimin sorumlu olduğunu, nasıl ve nerede bertaraf edileceğini de içeren bir tablo oluşturduğunuz da çevresel risk değerlendirmesini tamamlamış olursunuz.

3. superben

superben CMNet Üyesi

Kinney metodunu uygulayın. Kolay ve anlaşılırdır. Hem dış denetlemelerde de rahatlatır sizi.
    Belirleme işine gelince. Kolay bir işlemle başlayın işe. Yazacağım pratiktir ve işletmeye yaygılaştırmada da az sorun yaşarsınız.

1-her bölüme 3 adet konteynır (120lt) yerleştirin. (bölüme özgü atıklar yok ise. Örn; bakır atıklar, antifiriz v.s.)
    2-Bunları kağıt atık- plastik atık-tehlikeli atık diye 3 adet olarak sınıflayın ve her bölüm için fixleyin.
    3-Gerisi eğitim işi.

detaylı görüşmek ve form isterseniz umutveli2001@gmail.com adresinden ulaşabilirsiniz.

iyi çalışmalar

Çevre boyutları ve risk değerlendirme yardım konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Risk analizi ve çevre boyutları prosedürü

Arkadaşlar Merhaba, Otomotiv yan sanayi talaşlı imalat yapan bir firmada çalışıyorum. Iso 14001 ve Ohsas 18001 belgesi için prosedür talimat vs hazırlıyoruz. Risk analizi ve çevre boyutları prosedürünü ortak yapıcaz. Elinde birleşik olarak yapılmış risk analizi ve çevre boyutları prosedürü olan varsa paylaşabilir mi? Şimdiden teşekkürler..
  2. Risk Değerlendirme

İş Müfettişi Murat Andaç tarafından hazırlanan sunuma ekten ulaşabilirsiniz.
  3. Çevre boyutları ve risk analizi prosedürü ve risk analizi formu

Merhaba..Ben çelik konstrüksiyon imalat ve montaj firmasında çalışıyorum..Bu sektörle ilgili çevre boyutları risk analizi formu ve prosedür örneğine ihtiyacım var..Bu konuda yardımcı olabilecek varsa sevinirim..
  4. Risk değerlendirme tablosu yöntemi ile risk analizi:bir uygulama

Kırıkkale Meslek Yüksekokulu ve AKG Gazbeton A.Ş. Kırıkkale işletmeleri tarafından hazırlanan çalışmayı ekte bulabilirsiniz.
  5. Tse çevre yönetim sistemi dokümantasyon eğitimi ve çevresel risk değerlendirme eğitimi

Çevre Yönetim Sistemi Dokümantasyon Eğitimi Eğitim Amacı Çevre Yönetim Sistemleri Dokümantasyonu içinde yer alan Çevre Politikası ve Çevre Hedefleri, Çevre El Kitabı, standardın öngördüğü Prosedürleri, Acil Eylem Planları, Çevre Boyutları ve Etkileri Tablosu, proseslerin etkin planlanması, uygulanması ve kontrolünü sağlamak için kuruluşun ihtiyaç duyduğu dokümanları kuruluşun büyüklüğü ve...