• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Çevre danışmanlığı kapsamına giren tesislere çevre eğitimi

ibrahim87

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Atlıgrup Danışmanlık Hizmetleri Ltd. Şti.
Arkadaşlar çevre danışmanlığı hizmeti vereceğimiz sanayi tesislerine yönelik bi eğitim hazırlamam gerekiyor. Elinde bu şekilde hazırlanmış çevre ile ilgili bir eğitimi olan arkadaş varsa bunu paylaşmak isterse çok makbule geçer. Ayrıca tesise ayda bir gidildiğinde çevre danışmanlığı kapsamında elimizde envanter olması açısından iç tetkik raporu örneği var mı. şimdiden çok teşekkür ederim.

Kendinizi çevre mühendisi olmayan firma çalışanı gibi düşünün ve ona göre bir eğitim sunumu hazırlayın.Eğitimi kime vereceğiniz de önemli.İç tetkik raporu için siz il çevre yetkilisi olsanız nelere dikkat ederdiniz bunları gözönüne alarak kendiniz özgün bir çalışma yapabilirsiniz...Sonuç olarak empati kurarak bu çalışmayı yapabilirsiniz..

Tuğba hanımın dediklerine katılmakla birlikte eğitim sektöre göre değişiklik gösterecektir. Dinleyicilerin durumunu da düşünerek sıkmayacak, belki size basit gelen ama dinleyiciler için bilgilendirici bir şeyler hazırlamanız daha yararlı olacaktır.

Sitemizde Dünya Çevre günü için paylaşılan ilkokul, ortaokul seviyesinde sunumlar var. Bunları alıp geliştirmeniz en yeterli bence. Çevre cezalarınıda eklerseniz ilgi çekmiş olursunuz :)

Fatih bey ve diğer arkadaşlar yardımlarınız için teşekkür ederim. Fatih bey arkadaşlar genelde yönetmelikte olan şeyleri kendimizin kavramamız gerektiğine inanarak ve onların bu düşüncelerine hak vererek ama yinede yeni mezun olduğumuza ve bazı elimizde somut verilerin olması gerektiğine istinaden özel masaj yazdım. Yardımlarınız için çok teşekkür ederim.

Eğitimi kime verecekseniz ona yönelik hazırlamanız etkili olur,işveren veya sorumlulara cezai yaptırımlar,sorumluluklar hakkında bilgi verilmesi ilgi çekici oluyor.
İsmet bey,örnek sunumlar sitemizde bir çok meslektaşım tarafından paylaşılmakta,bilginiz olsun.

Sitemizi biraz karıştırmanı tavsiye ediyorum,ayrıca artık bunu söylemekten hoşlanmıyorum ama çevre mühendisinin çevre sunumu için örnek istemesi çok mu mantıklı????????

Eğitim sunumunda; İşçi yerinize kendinizi koyun,teknik terimlerden kaçının.Basit,yalın ifadeler kullanın,video,fotoğraf ekleyin.Görsellik daha etkilidir herzaman..