Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Çevre danışmanlık eğitim notu

Konu, 'Arıtma ve Altyapı Sistemleri Tasarımı' kısmında gizcev tarafından paylaşıldı.

1. gizcev

gizcev CMNet Üyesi

Arkadaşlar çevre görevliliğindeki eğitim konularından sadece birini yapabiliyor muyuz? Yoksa hepsinin mi hazırlanması lazım yardımcı olur musunuz?

2. WalkMan

WalkMan CMNet Üyesi

Personele verilecek eğitim ben genelde o 4 başlığı da içerecek şekilde yapıyorum. Her başlık için ayrı eğitim yapmadım. O dört başlık + o sektörün özelliklerine göre ekleme yaparsam yapıyorum.

3. Hepsinin hazırlanması gerekli.

4. gizcev

gizcev CMNet Üyesi

Aslında daha iyi olur ben tek başlık için yaptım. Şimdi diğer başlıkları ekleyeyim inşallah yapabilirim :) ECK senin eğitim içimn hazırladığında bir sorun çıkıyor mu? YAsmur hepsinin hazırlanması gerekli diyor da.

5. Melis Kara

Melis Kara CMNet Üyesi

Merhaba,
    Katıldığım çevre görevlisi eğitimlerinde aşağıdaki hususlara dikkat etmemiz gerektiğini belirttiler:
    -Eğitimlerin genelde atık yönetimine sıkıştırılmış olduğunu belirttiler. Su tasarrufu, enerji tasarrufu, işçi sağlığı ve güvenliği, kişisel koruyucu tedbirler gibi geniş bir alanı kapsaması gerektiğini vurguladılar.
    -Eğitimlerin yöneticilere ve çalışanlara yönelik ayrı ayrı olabileceğini belirttiler.
    -Ayrıca eğitim verildiğine dair fotoğrafların yer alması gerektiğini belirttiler.
    Bilgilerinize..

hanvey1105 bunu beğendi.
  6. WalkMan

WalkMan CMNet Üyesi

Benim hazırladıklarımı herhangi bir yetkili henüz görmedi. Ben ;
    1-Çevrenin önemi ve çevre kirliliğinin sonuçları
    2-Çevre kirliliğine neden olan atıklar ve çeşitleri (İşletmeden kaynaklanan atık ve çeşitleri)
    3-Çevre mevzuatı gereği sorumluluklar ve görevler
    4-Çevresel yaptırımlar.
    bu konuları içeren bir eğitim hazırlıyıp sunuyorum. Sonuç itibariyle hepsi bir eğitim içinde sunulabilir.

7. gizcev

gizcev CMNet Üyesi

Peki sizin dediğiniz başlıklarıda ekleyip bu 4 başlığıda ekleyip tek eğitim notu oluştursak olur mu?

8. Melis Kara

Melis Kara CMNet Üyesi

Olması gereken hali bu şekilde gözüküyor şimdilik.
    Bende bu uyarıları dikkate alarak hazırlıyorum.
    İyi çalışmalar dilerim.

9. gizcev

gizcev CMNet Üyesi

teşekkür ederim.

10. Melis Kara

Melis Kara CMNet Üyesi

Çevresel yaptırımlar ile ilgili kısım firma yetkililerine özel bir eğitim ile aktarılabilir.

11. gizcev

gizcev CMNet Üyesi

ayrı hazırlamaktansa onuda eğitimin en sonuna eklesek olmaz mı?

12. Melis Kara

Melis Kara CMNet Üyesi

Olabilir tabi, bu konu tercihe bırakılmış.

13. gizcev

gizcev CMNet Üyesi

iyi ozaman :)

Çevre danışmanlık eğitim notu konusuna benzer içeriklerimiz
  1. ISO 9001:2008 açıklamalı eğitim notu

Kalite ile ilgilenen arkadaşlarımıza faydalı olması dileğiyle
  2. Danışmanlık kapsamında eğitim

Danışmanı olduğum firmaya eğitim vereceğim, eğitimle ilgili neler sunabilirim yada eğitimle ilgili elinde dökümanı olan varsa paylaşabılırmı?
  3. Çevre mikrobiyolojisi 2 ders notu

Yıldız Teknik Üniversitesi Yrd. Doç. Dr. Süleyman ŞAKAR ders notları