Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Çevre danışmanlık firmaları hk.

Konu, 'Çevre ve Atık Yönetimi' kısmında Tansel Özgür tarafından paylaşıldı.

1. Tansel Özgür

Tansel Özgür CMNet Üyesi

Merhaba Arkadaşlar,
    Bildiğiniz üzere 1 ocak itibariyle çevre danışmanlık firmaları olarak, firmalarda yapmış olduğumuz aylık tutanak , iç tetkik .. gibi evrakları sisteme yüklememiz gerekmekte. Bu konuyla ilgili sistem oluşturuldu mu, bilgisi olan var mı?

Uğur B. bunu beğendi.
  2. Uğur B.

Uğur B. CMNet Üyesi

bende başka bir sayfada aynı soruyu sordum. buraya taşıyayım sorumu :)

Tansel Özgür bunu beğendi.
  3. Tansel Özgür

Tansel Özgür CMNet Üyesi

Teşekkürler, konu ile ilgili bilgisi olan arkadaşlardan cevap beklıyoruz.

Uğur B. bunu beğendi.
  4. BurcuA.

BurcuA. CMNet Üyesi

Ben çevre bilgi sistemine giriş yapamıyorum.Siz giriş yapabiliyor musunuz?

5. evet yapabiliyorum

6. BurcuA.

BurcuA. CMNet Üyesi

çok ilginç şifreyi kabul etmiyo. şifremi unuttum diyorum ordaki bilgilere de hatalı diyor.

7. diienayzed

diienayzed CMNet Üyesi

Çevre görevlisi olarak bir firmada çalışıyorsanız aylık değerlendirme ve iç tetkikleri bildirmeniz gerekli midir ? hangi yönetmelikte geçer ?

8. Nihal Ş. Aksoy

Nihal Ş. Aksoy CMNet Üyesi

Hangi sistemden yükleme yapacağız link var m?

9. Uğur B.

Uğur B. CMNet Üyesi

25 aralıktan sonra açılacak demişlerdi ama her iki portaldan da tık yok.

10. Gülin Ç.

Gülin Ç. CMNet Üyesi

acaba o bildrimlerde e-imza gerekecek mi yoksa sadece izin lisans aşamasında mı gerekir ? Bnm e-imza zmnım doldu ..

11. Uğur B.

Uğur B. CMNet Üyesi

çevre koordinatörü onaylar diyordu, birde sisteme herşey e-imza ile yükleniyor. tahminimce yine e-imza ile yüklenir.

12. Gülin Ç.

Gülin Ç. CMNet Üyesi

hımm yani tehlikeli atık beyanında falan gerek olmuyor ya o yüzden dedim.

13. Uğur B.

Uğur B. CMNet Üyesi

online.cevre.gov.tr üzerinden yüklersek bencede olmaz. ben danışmanlık firmasına göre konuşuyorum. ama izinlisans.cevre.gov.tr üzerinden yükleme yaparsak e-imza gerekir diye tahmin ediyorum. ama tutarlarda atık beyanlarındaki gibi ayrı bir sistem kurarlarsa o zaman oyumu çekimserden yana kullanmak istiyorum :)

14. Gülin Ç.

Gülin Ç. CMNet Üyesi

o zmn bekleyip görelim :) şimdiden para verip yenilemek istemiyorum , lisans bitimine daha 3 yıl var tam lisans yenilemede bi daha dolacak e-imza sürem

15. Uğur B.

Uğur B. CMNet Üyesi

çok sık kullanmıyorsanız mobil imza sizin için daha iyi. ama danışmanlıkta benim tercihim e-imza.

16. Gülin Ç.

Gülin Ç. CMNet Üyesi

yani şimdi yeni başvuruyu mobil için yapabilirim herhalde bir sakınca olmaz ?

17. Uğur B.

Uğur B. CMNet Üyesi

olacağını sanmıyorum.

Gülin Ç. bunu beğendi.
  18. Emine Erdem

Emine Erdem Genel Yönetici

konuyla ilgili en iyi bilgiyi @Tansel Özçelik verebilir diye düşünüyorum. bugün sabah il müdürlüğü ile görüştüğümüzde bakanlığın sayfaları güncelleniyor dediler

19. Uğur B.

Uğur B. CMNet Üyesi

Tansel Bey bir yerde 25 Aralıkta açılacak demişti ama bugün 2 ocak hala birşey yok.

KaanDogukan bunu beğendi.
  20. Emine Erdem

Emine Erdem Genel Yönetici

bende hatırlıyorum onu ama yinede sistemin içinde olan kişi o :confused: beklemeye devam....

KaanDogukan bunu beğendi.
Çevre danışmanlık firmaları hk. konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Çevre görevlisi ve çevre danışmanlık firmaları hakkında yönetmelik

Çevre görevlisi ve danışmanlık firmalrı hakkında yönetmelik yayınlandı.Tüm çevre mühendisleri çevre görevlisi oldular. Yönetmeliğe aşağıdaki linkten veya EKTEN ulaşabilirsiniz. http://rega.basbakanlik.gov.tr/eskiler/2010/11/20101112-10.htm
  2. E-Çevre İzinleri Destek Hattı Hk. (Danışmanlık Firmaları, Çevre Yönetim Birimi ve Çevre Görevlisi)

Arkadaşlar E-Çevre izinleri ile ilgili tüm sorunlarınız için yeni iletişim bilgileri; Çevre ve Şehircilik Bakanlığı E-Çevre İzinleri Destek Hattı Tel: 0312.586.35.81 Çevre ve Şehircilik Bakanlığı E-Çevre İzinleri E-Posta : izinlisans2@csb.gov.tr Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Çevre Bilgi Sistemi E-Posta: cevre.bilgi@csb.gov.tr Not: Daha önce destek verdiğimiz...
  3. Çevre görevlisi ve çevre danışmanlık firmaları hakkında yönetmelik

bu yönetmelik ne zaman yayınlanacak bilgisi olan var mı?
  4. Çevre görevlisi ve çevre danışmanlık firmaları hakkında yönetmelik

ÇEVRE GÖREVLİSİ VE ÇEVRE DANIŞMANLIK FİRMALARI HAKKINDA YÖNETMELİK Resmi Gazete Tarihi: 12.11.2010 Resmi Gazete Sayısı: 27757 Amaç Bu Yönetmeliğin amacı, çevre görevlilerinin nitelikleri, sorumlulukları ve belgelendirilmeleri ile çevre danışmanlık firmalarına yeterlik belgesi verilmesine ilişkin usul ve esasları belirlemektir. Kaynak: Mevzuat Bilgi Sistemi