• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Çevre Danışmanlık Firması Denetimi

Sevtap Şanseçer

Kayıtlı Kullanıcı
Merhaba Arkadaşlar,
Bakanlığın danışman firma denetimini geçirenlerin tecrübe ve önerilerini alabilirmiyim,bilhassa dikkat edilmesi gereken unsurlardan bahsedermisiniz

@Sevtap Şanseçer Yaklaşık 3 yıl önce denetim geçirmiştik. Danışmanlığını yaptığımız firmaların dosyalarına bakmışlardı, aylık değerlendirme tutanaklarına özellikle tek tek bakıp incelediler. Onun dışında çok zorlamamışlardı sadece firmalar hakkında danışmanlığını kim yapıyorsa onunla alakalı basit sorular sordular. ( Faaliyet konusu nedir, nasıl çalışıyorlar vs..)

Çok teşekkür ederim☺️

Melis hanım dediğiniz alanı okudum orda bahsi geçmeyen kısım sgk dökümleri ile ilgili şirket ortaklarında nasıl bir yol izleniyor ticaret sicil gazetesi ve ortaklık kararı mı inceleniyor

Genel olarak Danışmanlık Yeterlik Belgenizdeki unvan ve adresin geçerli olup olmadığının tespiti amacı ile güncel ticaret sicil gazetesi talep ediliyor. Şirket ortaklığı ile ilgili olarak ortaklık belgesi kontrolü dışında bir işlem olmadı bugüne kadar.
Ekte 2016 yılındaki duyuruya istinaden zaten personel SGK dökümlerini muhafaza etmeniz gerekiyor, bunların kontrolü yapılıyor. Bu kontrolde de Danışmanlık firması izinlisans portalındaki çevre görevlililerinin SGK dökümleri inceleniyor.

Ekli dosyalar

• SGK DÖKÜM HAKKINDA.jpg
    SGK DÖKÜM HAKKINDA.jpg
    102.8 KB · Görüntüleme: 37
Eğitim ve iç tetkik tarihlerine de tek tek bakıyorlar. Firmayla sözleşme imzalandıktan sonraki 1 ay içinde yapılmış mı diye