• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Çevre danışmanlık firmasında çalışmanın zorlukları?

Hasan ARIKAN

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Natura Çevre Müh. ve Dan. Hizm. San. Tic. Ltd. Şti.
Merhaba arkadşlar, bugün bir danışmanlık firmasında işe başladım. İlk iş günümde gün boyu oturdum, çalışan diğer arkadaşlar bilgisayar başında sürekli çalıştılar ben ise onları izledim. Öğrenmeye açık bir insanım fakat hiçbirşey bilmiyorum gibime geliyor. Geçici faaliyet belgesi, izin lisans süreçleri çok karmaşık gibi geldi. İster istemez biraz karamsarlığa kapıldım. Sonuçta adam bana maaş verecek ve karşılığını bekleyecek.İşe girmemin sevinciyle birlikte acaba prosedürleri öğrenemeyecekmiyim, iş verenin karşısında pasif mi görüneceğim korkularına kapıldım. Nasıl bir yol izlemeliyim, özgüvenimi nasıl kazanabilirim konularında tecrübelerinizden yararlanmak isterim? Tavsiyelerinizi beklliyorum

Eğer işverenin senin tecrübesiz ya da konu hakkında bilgi sahibi olmadığını biliyorsa dert etme. Zamanla işin içine girdikçe öğrenirsin. Bu süreç içerisinde elinden geldiği kadar yönetmelikleri incelemeye, saha ziyaretlerine eşlik etmeye çalış. Yararı olacağı gibi ilgini de gösterirsin.
Hayırlı olsun.

Tesislerini gez ne iş yaptıklarını nasıl çalıştıklarını öğren. Eksiklik bildirilmişse tesisler hakkında o eksiklik yazılarını mutlaka oku. İl çevredekilerle veya firmandaki tecrübeli arkadaşlarınla sürekli muhabbet et her muhabbet ettiğinde birşeyler daha öğreniyorsun

Hasan Bey, bu evrakları incelerseniz işinize baya yarayacaktır. En azından İl Müdürlüğü'ne sunulan dilekçelerin hangi formatta nasıl olması gerektiği hakkında bilgiler yer almaktadır.

Ekli dosyalar

• GFB ve Çevre İzin Kılavuzu.pdf
    1.4 MB · Görüntüleme: 160
  • Başvuru Kılavuzu.pdf
    798.7 KB · Görüntüleme: 113
Hepinize çok teşekkür ederim. İnşallah ilerleyen zamanlarda ilk işe girdiğimde şöyleydim, şimdi yapamayacağım iş yok deme lütfuna erişirim :)