• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Çevre danışmanlık işindeki saçmalıklar

Burak Dumlu

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Albayrak Erzurum Şeker Fabrikası
Arkadaşlar iki buçuk yıldır çevre danışmanlık işinde çalışıyorum. Mantığını anlamadığım bir kaç şey var. Bunların mantığı varsa açıklayabilirmisiniz? yada sizlerinde böyle saçma gördüğü işlemler varsa paylaşabilirmisiniz ?

1- Şantiyeler evsel nitelikli atık sularını fosseptikte biriktiriyor. Atık suların belediyenin vidanjörüyle çekilip belediyenin kanalizasyon sistemine boşaltılması istenir. Dereye yada başka alıcı ortama boşaltılırsa ve tespit edilirse çok büyük cezalar yenir. Buraya kadar herşey çok güzel Fakat doğudaki ilçe belediyelerinin %99 unun arıtma sistemi yok yani direk derelere boşaltılıyor. belediyelere neden ceza yazılmıyor. Yada bu kadar tiyatro çevirmenin alemi varmı okadar mazot boşa yakılmış olmuyormu?

Bilmedikleri bir durum olduğunu sanmıyorum. Hatta birebir konuştum bu konuyu bu konuyla ilgili projelerin olduğunu haklı olduğumu ama ülkenin şuanki durumunun bu olduğu söylendi

devlete devletimi şikayet edeceksin. sende haklısın. Hadi orası doğu diyorsun Sanayinin Beşiği Kocaeli'nde ben vidanjörün direk rogara süt renginde bir suyu boşalttığını gördüm.
Not: Devlete Bağlı Bir Vidanjördü