Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Çevre Danışmanlık Kurma

Konu, 'Çevre İzinleri ve Lisanslar' kısmında gkhn_ozyılmaz tarafından paylaşıldı.

1. gkhn_ozyılmaz

gkhn_ozyılmaz CMNet Üyesi

Arkadaşlar Çevre danışmaklık firması kurmak için herhangibir tecrübe şartı var mı ben görmedimde . Yani yeni mezun tecrübesi olmayan biri olarak bu işe girsem zararlı mı cıkarım ?

2. Fatih Özcan

Fatih Özcan Site Kurucusu

Zararlı çıkar mısınız bilmiyorum. Ama olurda başaramazsanız ilerisi için şevkiniz kırılabilir. Tecrübe şartıda yok..

3. gkhn_ozyılmaz

gkhn_ozyılmaz CMNet Üyesi

Şonuçta bu yeni bişey ne çed e benziyor nede başka bişeye . Bu işe kalkışanlarda hep danışmanlık firması kuruyor ayrıca onlarında bu yeni yönetmelikle ilgili fazla tecrübeli olduklarını sanmıyorum çünkü yönetmelik cıkalı fazla bir süre geçmedi . Haksız mıyım ?

4. WalkMan

WalkMan CMNet Üyesi

Yönetmelik çıkalı fazla süre olmadı ancak bunlar zaten nispeten uygulanan şeylerdi. Çevre Görevlisi kavramı ve görev aralığı eklendi sadece, fakat dediğim gibi, hiç olmayan şeyler yapılıyor diye bir durum yok. İzin Lisans işlemleri yine vardı, şirket yetkilisi yapıyordu. Yönetmelikler yine vardı, şirketler uymakla yükümlüydü. Şimdi tek şey, idari makam " Ben geldiğimde Çevre Görevlisini muhattab almak istiyorum " diyor.
    Hiç tecrübesi olmayan birisi olarak danışmanlık işine girmenizde resmi olarak bir engel yok, ancak tecrübe eksiğinizi eğitim ve araştırma ile kapatmanız gerekiyor. Kısacası bu tamamen yeni bir şey değil, sadece Çevre Görevlisi kavramı yeni, bir çoğuna yabancı diyelim.

5. Fatih Özcan

Forumda aslında bunu konuşmuştuk. Evet herkes tecrübe olmadan danışmanlık firmaları kurdu. Tecrübesi olanlar zaten bu işi yapıyordu sadece yeterlilik almaları gerekmiyordu. Tecrübesiz bu işi yapanlardan 300 TL ye danışmanlık verenler olmaya başladı. Taktir sizin çevreniz varsa sanayiden kurmamanız için hiç bir sebep yok..

6. Emine Bayraktar

Emine Bayraktar CMNet Üyesi

peki bir danışmanlık firması kurmak için işe nerden başlamak gerekiyor?

7. Fatih Özcan

Gidin bir mali müşavirle görüşün sizin yerinize her şeyi halletsin..

Çevre Danışmanlık Kurma konusuna benzer içeriklerimiz
  1. İl Sağlık Müdürlüklerinde Çevre Yönetim Birimi Kurma

Merhaba arkadaşlar. Kamu Hastanelerinin Çevre Yönetim Hizmetinin İl Sağlık Müdürlüğünde çalışan kadrolu (657'ye) tabi Çevre Mühendisleri tarafından oluşturulacak Çevre Yönetim Birimi tarafından yürütülmesi hususunda Sağlık Bakanlığı Genelge yayınlamıştır. Tabi ki her ilde Sağlık Müdürlükleri bünyesinde yeterli sayıda Çevre Mühendisi bulunmamaktadır. Bulunduğum ilde sayımız...
  2. E-Çevre İzinleri Destek Hattı Hk. (Danışmanlık Firmaları, Çevre Yönetim Birimi ve Çevre Görevlisi)

Arkadaşlar E-Çevre izinleri ile ilgili tüm sorunlarınız için yeni iletişim bilgileri; Çevre ve Şehircilik Bakanlığı E-Çevre İzinleri Destek Hattı Tel: 0312.586.35.81 Çevre ve Şehircilik Bakanlığı E-Çevre İzinleri E-Posta : izinlisans2@csb.gov.tr Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Çevre Bilgi Sistemi E-Posta: cevre.bilgi@csb.gov.tr Not: Daha önce destek verdiğimiz...
  3. Çevre yönetim birimi kurma

Arkadaşlar merhaba, Aynı kişiye bağlı üç hastane var ve ikisinin vergi numarası aynı iken üçüncünün farklı. Çevre yönetim birimi kurulup üç hastaneye de çevre görevlisi hizmeti kendi personeli tarafından verilemk isteniyor. Bu durumda vergi numaraları farklı olduğu için çevre yönetim birimi kuramaz mıyım? Nasıl bir yol izlemeliyim?