Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Çevre danışmanlık sözleşme iptali sonrası

Konu, 'Çevre İzinleri ve Lisanslar' kısmında Fatih ÖZKAN tarafından paylaşıldı.

  1. Fatih ÖZKAN

    Fatih ÖZKAN CMNet Üyesi

    Merhaba Arkadaşlar,

    Bir firmamız ödemelerini yapmadığı için sözleşme tek taraflı tarafımızdan ihtarname çekilerek kendisine 2 gün önce bilgi verildi. Sistemden silmek için ne gibi prosedürler var konu hakkında yardımcı olur musunuz?
     
  2. sistemden silmeniz ve il müdürlüğüne sözleşmenin iptal edildiğinin bilgisini vermeniz gerekiyor.
     
    Fatih ÖZKAN bunu beğendi.
  3. CMNet Okuru

    CMNet Okuru CMNet Üyesi

    Sistemden çıkarmanız ve İl Müdürlüğü'ne bir dilekçe ile bildirmeniz gerekmektedir.

    Çevre Görevlisi ve Danışmanlık Firmaları hk. Yönet. 11. madde gereği;
    b) Hizmet alımı sözleşmesi yapılması veya feshedilmesi durumunda, hizmet verdiği tesis veya faaliyeti en geç yirmi iş günü içerisinde yetkili makama bildirmekle,
     
  4. Fatih ÖZKAN

    Fatih ÖZKAN CMNet Üyesi

    çok teşekkür ederim arkadaşlar..
     
  5. rica ederim. iyi çalışmlar
     
  6. Sena Ölçücü

    Sena Ölçücü CMNet Üyesi

    işveren olarak çevre danışmanlık firmasıyla olan sözleşmeyi biz feshediyoruz.bu durumda bildirimi işveren olarak biz mi bildirmeliyiz yoksa danışmanlık firmasımı bildirimi yapacak.
     
  7. ÇEVRE DENETİMİYÖNETMELİĞİ
    Denetime tabi tesislerin veya faaliyetlerin yükümlülükleri
    MADDE 6– (1) Denetime tabi tesis veya faaliyetler;
    a) (Mülga:RG-16/8/2011-28027)
    b) İlgili mevzuat kapsamında gerekli ölçüm ve analizleri, Bakanlığa ya da Bakanlıkça yetkilendirilmiş özel veya kamu kurum ve kuruluşların laboratuvarlarınayaptırmakla,
    c) Denetim sırasında çevre denetim görevlisinin tesis veya faaliyetlerin alanlarına girmesini, güvenliğini ve denetim için gerekli görülen personel ve her türlü ekipmanı sağlamakla,
    ç) Çevre denetim görevlisinin gerekli gördüğü hallerde ve/veya itiraz durumunda ölçüm ve analizlerin giderlerini karşılamakla,
    d) Denetim sırasında çevre mevzuatı kapsamında istenilen bilgi ve belgeleri öngörülen sürede ve eksiksiz olarak sağlamakla,
    e) (Mülga:RG-16/8/2011-28027)
    f) Çevre yönetimi hizmeti konusunda yetkilendirilmiş çevre danışmanlık firmalarından çevre danışmanlığı hizmet satın alımı sözleşmesi yapılması durumunda en geç bir ay içerisinde ilgili valiliğe bildirmekle,
    g) Çevre yönetimi hizmeti konusunda yetkilendirilmiş çevre danışmanlık firmalarıyla yapılmış olan çevre danışmanlığı hizmet satın alım sözleşmelerinin iptal edilmesi durumunda en geç bir ay içerisinde ilgili valiliğe bildirmekle,
    ğ) Çevre yönetimi hizmeti konusunda yetkilendirilmiş çevre danışmanlık firmalarıyla yapılmış olan çevre danışmanlığı hizmet alım sözleşmelerinin iptal edildiği tarihten itibaren en geç iki ay içerisinde diğer bir yetkilendirilmiş firma ile yeni bir anlaşma yapmakla veya çevre yönetim birimi kurmak ya da çevre görevlisi istihdam etmekle,
    yükümlüdür.
    Danışmanlık firmasınında sizinde bildirmeniz gerekiyor.
     
  8. Sena Ölçücü

    Sena Ölçücü CMNet Üyesi

    çok teşekkür ederim bizde bildirim yapacağız bu durumda.
     
  9. Evet yapmanız gerekli. İyi çalışmlar
     
  10. Ela Bebik

    Ela Bebik CMNet Üyesi

    Merhabalar, benim sorum şu; '' çevre danışmanlık firması olarak tesislerimizle sözleşmelerimizde herhangi bir değişiklik olmadığı takdirde danışmanlık sözleşmesi aynı şekilde devam eder maddesi bulunmaktadır. Bu maddeye dayanarak biz de çevre bilgi sisteminde firma protokolleri bölümünde başlangıç tarihini girip bitiş tarihini girmemişiz, doğal olarak sistemden firmamız düşmüyor. Bitiş tarihini girdiğimiz birkaç firmamızda ise tarih geçtiğinde sistemden otomatik olarak düştüğünü görüyoruz. Sözleşmeleri sisteme yüklerken bitiş tarihini girmesek olur mu, her seferinde tekrar uzatılan protokolü sil baştan mı yüklemeliyiz ? '' Teşekkür ederim şimdiden..
     
  11. Sistem bize bitiş tarihini yazmadan protokol yapmamıza müsade etmiyor diye biliyorum. Ama bu konuya Sedat Azizoğlu daha açıklayıcı bilgi vereceğini umuyorum.
     
  12. Sedat Azizoğlu

    Sedat Azizoğlu CMNet Üyesi

    Protokollerde bitiş tarihi mutlaka girilmelidir. Protokollerinizi sürekli kontrol etmenize gerek kalmadan sistem otomatik olarak bitiş tarihini baz alarak biten protokollere atacaktır. Protokol bitiş tarihi sözleşmede belirtilmemiş ucu açık protokollerde diyelim başlangıç tarihinden 5 yıl olarak bitiş tarihi verilebilir. Burada önemli olan protokolün yani sözleşmenin yasal geçerlilik süresidir. Bakanlık yetkililerinin kontrollerinin rahat sağlanması için sistem bu şekilde yönetmelik dikkate alınarak yazılmıştır.
     
  13. CMNet Okuru

    CMNet Okuru CMNet Üyesi

    Ben bi defa bunu başardım ancak yeni sözleşmeleri yüklediğim zaman farkettim ki bitiş tarihini muhakkak yazmamızı istiyor :)
    Sözleşmeleri her yıl yüklememiz gerekiyor bu durumda. Aslında Sayın Sedat Azizoğlu bu konuda bi pratiklik sağlayamaz mısınız? :)
     
  14. Sedat Azizoğlu

    Sedat Azizoğlu CMNet Üyesi

    Şu an taslak halinde olan yönetmelikte bu konuyu talep edebilirsiniz :)
     
  15. CMNet Okuru

    CMNet Okuru CMNet Üyesi

    Taslak görüşlerimizi maleseff gönderdik, ancak ben bi defasında nasıl başardım bilmiyorum ama bitiş tarihi girmeden sisteme onaylattım :)
     
  16. Ela Bebik

    Ela Bebik CMNet Üyesi

    Biz şimdiye kadar otuza yakın tesisimizde bu şekilde sözleşme yaptık ve bitiş tarihleri yazmıyor. Sistem de bir sıkıntı yaratmadı, mevzuatta da böyle bir zorunluluk yok, şu durumda ne yapmamızı önerebilirsiniz?
     
  17. Melih Coşar

    Melih Coşar Genel Yönetici

    Benim bir sözleşmem 01.01.0001 olarak görünmekte.

    (Köklü şirketmiş) :)
     
  18. Açıklayıcı bilgileriniz için teşekkürler Sedat Bey...
     
  19. Sedat Azizoğlu

    Sedat Azizoğlu CMNet Üyesi

    Sözleşmeleri protokol iptal et butonu ile iptal etmeli ve protokolde yer alan bitiş tarihi girilerek protokol yeniden sisteme yüklenmelidir. Bunu denetleme yapan bakanlık yetkilisi arkadaşlar da denetlemede sorarlar neden yapmadınız diye benden söylemesi :)
     
    Seda Yılmaz bunu beğendi.
  20. Ela Bebik

    Ela Bebik CMNet Üyesi

    peki bütün tesisleri iptal edip tekrar yüklersek sözleşme başlangıç tarihinden itibaren 20 iş günü içinde bildirme konusunu çoktan geçmiş olacağız. Bu durumda ne yapacağız geriye dönük olarak ?
     
Çevre danışmanlık sözleşme iptali sonrası konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Çevre Danışmanlık Sözleşme Feshi

    Firmalarla yapılan sözleşmelerin feshi sırasında ne gibi yasal işlemler yapılmalıdır?
  2. E-Çevre İzinleri Destek Hattı Hk. (Danışmanlık Firmaları, Çevre Yönetim Birimi ve Çevre Görevlisi)

    Arkadaşlar E-Çevre izinleri ile ilgili tüm sorunlarınız için yeni iletişim bilgileri; Çevre ve Şehircilik Bakanlığı E-Çevre İzinleri Destek Hattı Tel: 0312.586.35.81 Çevre ve Şehircilik Bakanlığı E-Çevre İzinleri E-Posta : izinlisans2@csb.gov.tr Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Çevre Bilgi Sistemi E-Posta: cevre.bilgi@csb.gov.tr Not: Daha önce destek verdiğimiz...
  3. Çevre görevlisi sınavının iptali

    Çevre görevlisi sınavı`nın iptali için Çevre ve Orman Bakanlığı‘na (şu anda Çevre ve Şehircilik Bakanlığı) Odamız tarafından açılan dava nihayet sonuçlanmış ve karar 24.01.2013 tarihinde tarafımıza tebliğ edilmiştir.
  4. Çevre mühendisliğine giriş dersi gibi mutlaka dinleyin 6.dakika sonrası

    Odanın sitesinde gördüm mutlaka altıncı ve yedinci dakikalar arasını dinlemelisiniz: [media]