• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Çevre danışmanlık

Elmas Maden

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
-
Arladaşlar
termal otele ilk defa danışmanlık hizmeti vereceğim. Nelere dikkat etmeliyim?? GFB aldık aylık ziyaretlerde nelere dikkat edeceğim.
Bilen var mı? Çevre izni aşamasında nasıl bir yol izleyeceğim. Yardımcı olur musunuz?

Elmas hanım,
Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .

bu yönetmeliği bir oku. sonra anlamadıklarınız olursa yine yazın. size bili verecek kişilerde bu yönetmeliğe göre verecektir. ama şehrinizde tecrübeli olarak danışman firmalara sorabilirsiniz

aydın bey
@Aydın Demirel

aydın bey teseşşkür ediyorum. Bu zamana kadar (5 yıl) fabrika, beton santralleri gibi firmalara hizmet verdim. termal tesise daha önce hizmet vermediğim için yeni başlıyormuşum gibi heyecanlandım aslında ondan yazdım.

Normal bir otele danışmanlık yapmıştım daha önce ama bilmiyorum size yardımcı olur mu

@Serkan Çiçekay
Serkan Bey,
Açıkçası otel mantığı ile aynı olduğunu düşünüyorum. Baca emisyon vs. yok. Atıksu konulu çevre izni. aylık ziyaretler yazılırken o doğrultuda yazılacak galiba değil mi?
mesela atıkları ile ilgili ne tür çalışmalar yapıyorsunuz, nelerine dikkat ediyırsunuz

Şuan devam etmiyorum o işe, tehlikeli atıkları az çıkar, ambalaj atıkları normal seviyede çıkar, ben elektronik atıklar için bir bölüm istemiştim floresan lambalar vs fazla çıkıyordu. ben akşam evde bilgisayarıma bakayim eğer bulabilirsem iç tetkiki atayim size.

kuyu sondaj varsa onun da atıkları olacaktır

ÇED yönetmeliği kapsamında hazırlanan raporu inceleyin; (500 oda üstü ek-1; 100 oda üstü ek-2) burada zaten çed yönetmeliği kapsamında hangi maddeye giriyor ise Çevre İzin Lisans Yönetmeliğinde de o madde üzerinden değerlendirme yapmanız gerekir diye düşünüyorum. Zaten o maddeye göre muaf olduğu konularda belli oluyor. Atıklar için Atıksu>> ya arıtma vardır (paket vb.) ya da kanalizasyona direkt olarak bağlantı gibi..
(Danışmanlığı henüz yapmıyoruz ancak tatil köyü ptd hazırladım oradaki bilgilerle yazdım)

Hepinze teşekkür ediyorum. Yönetmelik maddesi belli atıksu konusunda gfb aldık. Ancak aylık ziyaret iç tetkik yazarken neler yazacağım bilemedim.

arkadaşlar atık sahası yaptıracağım, özel bir hükmü var mı termal köyde