Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Çevre Denetiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler ve Tutanak Yazımı

Konu, 'Çevre İzinleri ve Lisanslar' kısmında Yılmaz Aslan tarafından paylaşıldı.

1. Yılmaz Aslan

Yılmaz Aslan CMNet Üyesi

Merhaba arkadaşlar, Çevre Denetimlerini çok geniş bir alanda yapılıyor ve bazen farklı alanlara açılmak zorunda kalıyoruz. Burada farklı sektörlerde ki çevre denetimlerinde izlenmesi gereken yollar hakkında bilgilerinizi paylaşmanızı ve bu sektörde yeni olan yada farklı bir tesise gidecek olanları arkadaşlarımıza yapmaları gerekenler hakkında bilgilendirmenizi aydınlatmanızı diliyorum :)
    Benim sorunuma gelecek olursak, Kömür madenine gittim,bu tesis çevre izinlerinden muaf; evsel atıksular ,revir , bitkisel atık yağ gibi ortak problemler var fakat yer altında bi çalışma yürütülüyor ve şartlar bi taş ocağınkinden çok daha farklı.Bu konuda bilgisi olanların paylaşımlarını merakla bekliyorum.

Çevre Denetiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler ve Tutanak Yazımı konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Laboratuvar Deney Çalışmalarında Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Laboratuvar çalışmalarının güvenilirliği, kullanılan deney metotlarının hassaslığı kadar çalışanların dikkat ve itinalarına da bağlıdır. Bu yüzden çalışmalar esnasında aşağıdaki kurallara uyulması çalışanların kendisi ve çevresindeki arkadaşları için olduğu kadar yapılan deneyin hassasiyeti bakımından da son derece önemlidir. Bu nedenle laboratuvar deneyleri esnasında aşağıdaki kurallara...
  2. çevre ve orman bakanlığının denetiminde nerelere dikkat edilmesi gerekir

maden fabrikasında çevre görevlisiyim,çevre ve orman bakanlığı daha denetime hiç gelmedi ama geldiğinde dosyada neleri bulundurmam gerekiyo??nelere dikkat ederler????kendi çapımda yaptığım çalışmalar atık yağ beyan formunu doldurdum,ambalaj atıklarımızı çevre lisansı almış bir firmaya toplattım bunları yaptığıma dair belgeleri dosyaladım.bunlardan ayrı neler yapmam gerekiyo???dosyada başka...
  3. Çevre izin lisansında temin edilmesi gereken belgeler

çevre izin lisansının alınabilmesi için firmanın temin etmesi gereken ekteki belgelerden danışman firma olarak hangilerini ben hangilerini kendileri temin edicek acaba? bir de 17.maddedeki diğerleri nedir acaba
  4. Deney raporu yazımı

deney raporu nasıl yazılır bilen varsa bir örnek yollayabilir mi(mümkünse kireç soda yönt. ile su yumuşatma) ya da anlatabilir mi ????
  5. "maslak" kelimesinin ingilizce yazımı nasıldır?

Arkadaşlar İsale hattında koyulan "Maslak" İngilizce yazımı nasıldır? Orijinal bir ismi var mıdır? Yardımlarınızı bekliyorum... Teşekkür ederim, İyi Çalışmalar.