Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Çevre eğitimleri

Konu, 'Çevre İzinleri ve Lisanslar' kısmında dkaya tarafından paylaşıldı.

1. dkaya

dkaya CMNet Üyesi

Arkadaşlar merhabalar.
    Çevre Görevlisi ve Çevre Danışmanlık Firmaları Hakkındaki Yönetmelik kapsamında aylık bazda verilmesi gereken bir eğitimden bahsediliyor.Bununla ilgili elinizdeki çalışmaları paylaşabilirseniz sevinirim.
    Herkese kolaylıklar diliyorum...

2. Şafak Yılmaz

Şafak Yılmaz CMNet Üyesi

ilgili yönetmelikte aylık bazda bir eğitimden bahsedilmiyor.madde 10 da 1. fıkra a bendi 5;Çalışanlara çevresel konularda bilgilendirici eğitim çalışmaları yapmak ve özendirici faaliyetler düzenlemekle, yükümlüdür der. aylık olacak diye bir ifade yoktur.

3. Melis Kara

Melis Kara CMNet Üyesi

Merhaba,
    Eğitim ile ilgili olarak Bakanlığın yayınladığı format ekte yer almaktadır. Eğitimde aylık uygulama zorunluluğu yer almamaktadır.
    Eğitimlerde genel olarak atık ve çeşitleri, çevreye ve insan sağlığına zararları, etkin atık yönetimi ve tesisin spesifik atıkları üzerinde durup gerçekleştirdikleri uygulamalardan bahsediyorum. Bu şekilde, olması gereken hali ile yaptıkları uygulamaları karşılaştırmış oluyorlar.

İyi çalışmalar dilerim.

Ekli Dosyalar:

Çevre eğitimleri konusuna benzer içeriklerimiz
  1. iş sağlığı eğitimleri

OHSAS 18001:2007 İş sağlığı ve güvenliği yönetim sistemi temel eğitimi ile OHSAS 18001 iş sağlığı ve güvenliği yönetim sistemi temel ve iç denetçi semineri arasında bir fark var mı? fark varsa bu farkın neler olduğunu öğrenebilir miyim?
  2. işbaşı Eğitimleri

Merhaaba ''Şantiyeci'' arkadaşlar... aradım bulamadım.. bu alanda verdiğimiz işbaşi - toolbax eğitimlerinden, konularından bahsedelim özelliklede karşilaştiğimiz problem yaratan olaylardan... isg-c olarak isveren imalat isterken sizin kendi sorumluluk ve doğrularınızı savunma yönteminiz nedir??
  3. ISG eğitimleri

Merhaba, ISG eğitimlerinin 4857 sayılı iş kanununun 77'inci maddesine verilmesi gerekiyor. Eğitim usulü yönetmelik 25426 da bilgiler var. Fakat periyodu ile ilgili bir yasa, tüzük, yönetmelik vb. bil bilgi var mı?
  4. Çevre yönetim birimi eğitimleri hkk

Arkadaşlar merhaba, Çevre Yönetim Biriminin Tesiste düzenleyeceği eğitimlere tüm çalışanların katılması mecburi midir? Yoksa bu eğitimin sadece işçilere ve üretim elemanlarına mı verilmesi gerekiyor? Muhasebe, Mali işler, Satın Alma, Pazarlama vs. birimler eğitimlere katılmayı istemiyorlar. Eğitim formatında 4 nolu eğitimin isteğe göre sadece yöneticilere verileceği belirtiliyor. Buradan...
  5. Çevre görevlilerinin katılmak zorunda olduğu bakanlık eğitimleri..

"Çevre Görevlisi, Çevre yön. Bir. ve Çevre Dan. Fir. Hakk." yönetmeliğinin 15. maddesinin 2. fırkasında da geçtiği üzere: "(2) Çevre görevlileri tarafından yapılacak vize baş vurularında 17 nci madde gereğince eğitim alındığına dair belgenin sunulması zorunludur." Eğitim almak ve belgelemek zorundayız. Bu eğitimlerden nasibini alan var mı? veya hakkında bilgisi olan var...