Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Çevre El Kitabı

Konu, 'Çevre Yönetim Sistemi (ISO 14001)' kısmında Ceyda Balabanoğlu tarafından paylaşıldı.

 1. Ceyda Balabanoğlu

  Ceyda Balabanoğlu CMNet Üyesi

  Arkadaşlar çevre el kitabı olan varsa örnek olması için siteye ekleyebilir mi?
   
 2. Çiğdem Aksoy

  Çiğdem Aksoy Genel Yönetici

  çevre el kitabı derken neden bahsediyorsunuz? çevre çok geniş kapsamlı bir konu her konunun mutlaka bir el kitabı vardır biraz açarsanız daha sağlıklı olur düşüncesindeyim ve ayrıca yanılmıyorsam türkçe yayınların eklenmesi de yasak...
   
  Fatih Közen bunu beğendi.
 3. Ceyda Balabanoğlu

  Ceyda Balabanoğlu CMNet Üyesi

  İşletmelerde ÇYS kurulumu aşamasında hazırlanması gereken çevre el kitabı örneğinden bahsediyorum
   
 4. WalkMan

  WalkMan CMNet Üyesi

  İşletmeye göre farklılık gösteriyor yanlış bilmiyorsam. İşletmelerin kendileri için hazırladıkları yayın ancak burada ne kadar paylaşılabilir bilmiyorum. Sonuçta özel şirket isimleri ve çevre politikasını içereceğinden çok fazla paylaşılmaz diye tahmin ediyorum. Google'da aratırsanız belki bir şeyler bulunabilir ya da tanıdığınız bir danışmanlık şirketinden isteyebilirsiniz bir örnek.
   
 5. nese03037

  nese03037 CMNet Üyesi

  Çevre el kİtabini bulduysan eĞer benİmlede paylasabİlİrmİsİn?
   
 6. Saygıneroğlu

  Saygıneroğlu Misafir

  Arkadaşlar suanda şirketimize cevre yönetim sistemi ve ohsas 18001 kurmak için çalısıyorum. tek basına altından kalkılması oldukca güç bir iş ugrasanlar bilir.belli bir asamaya kadar geldim.ceyda bahsettiği örnek bi ÇYS olursa kendi firmasına göre uyarlaması daha kolay olur seklinde.bende ona katılıyorum.aksi halde aylar sürebilecek bir iş.bu yüzden varsa elinde örnek projesi olan şirket adına xxx diyerek revize edip eklerse sanırım hepimizin sorunu halledilmiş olur.bende formları oluşturmakta zorlanıyorum.otomotiv sektöründeyim.koordineli çalışma yapmak isteyen arkadaslar varsa yardım edebilirim.bana da yardımcı olmak isteyen arkadaslar olursa sevinirim.dediğim gibi örnek bir sistem herkesin sorununu çözer.geriye sadece örnek sistemi kendi firmanıza uyarlamak kalıyor.sanırım herkesin sıkıntısı da bu.saygılarımla..
   
 7. qrafiqer

  qrafiqer CMNet Üyesi

  örnek
   

  Ekli Dosyalar:

  SenayKS bunu beğendi.
 8. Fatih Özcan

  Fatih Özcan Site Kurucusu

  Ekte birkaç örnek bulunmaktadır. Umarım faydası olur..
   

  Ekli Dosyalar:

 9. Saygıneroğlu

  Saygıneroğlu Misafir

  tesekkür ederim,ilgilenip zahmet etmişsiniz.burada asıl istediğim genelde nadir bulunan,bu prosedürler,formlar kısmı var ya onun örneği olan varsa ve paylaşabilirse çok sevinirim saygılarımla iyi çalışmalar.
   
 10. Fatih Özcan

  Fatih Özcan Site Kurucusu

  Prosedür ve formlar her tesise göre değişir. Bunları siz yazmalısınız. Prosedür ve formlarda amaç nedir. Bir işin nasıl yapılacağı tanımlanır. Örnek tehlikeli atıklarınız çıkıyor. Depolanırken nelere uyulacak, taşınırken nelere uyulacak, toplanırken nelere uyulacak bunların hepsini yazıp tehlikeli atıkların depolanması taşınması prosedürü oluşturabilirsiniz.
   
  Melike Alıcı bunu beğendi.
 11. Fatih Özcan

  Fatih Özcan Site Kurucusu

  Formlar ne işe yarar? Prosedüre göre kayıt altına almanız gereken unsurları arşivlemek için kullanırsınız. Tehlikeli atığı kim topladı, tarih ve saati ne idi, taşınırken hangi aracı kullandı. Depoya verdiği zaman neydi vs vs. Bu örnekler çoğaltılabilir.
   
  Melike Alıcı bunu beğendi.
 12. Çiğdem Aksoy

  Çiğdem Aksoy Genel Yönetici

  Çevre yönetim sistemiyle ilgili bir döküman belki işinize yarar...
   

  Ekli Dosyalar:

 13. alpersaltas

  alpersaltas CMNet Üyesi

  ilaç gibi geldi paylaşımın mersi
   
Çevre El Kitabı konusuna benzer içeriklerimiz
 1. Çevre Denetçileri El Kitabı ÇYGM

  Daha Önce Paylaşıldımı Bilmiyorum ..
 2. İş güvenlikçinin el kitabı

  İş Sağlığı ve İş güvenliği alanında çalışanların El Kitabı. İş Güvenliği alnında yeni çalışmaya başlayacak veya çalışanların gereksinimi olacak iş güvenlikcinin el kitabı olarak sunuğumuz bilgilendirme ve yönlendirme içerikli bilgileri hızlı ve etkili kullanımın sağlanması için CD Formatında sizlere sunuyoruz. Çalışmış olduğunuz işletmeye İSG adına birşeyler katmak ve...
 3. Örnek Çevre ve İSG El kitabı

  Çevre yönetim sistemi ve İSG sistemi kuracak işletmelerde ortak kullanım sağlayan örnek bir el kitabı
 4. Çevre denetimlerinin planlanması rehber kitabı

  Bakanlığımız tarafından "Çevre Denetimlerinin Planlanması Rehber Kitabı" hazırlanmıştır.Bakanlığımız ile Hollanda Hükümeti ile yürütülen G2G.NL-Çevre Programı çerçevesinde gerçekleştirilen "Çevre Denetimlerinin Planlanması Projesi (G2G10/TR/9/1)" projesi kapsamında "Çevre Denetimlerinin Planlanması Rehber Kitabı" hazırlanmıştır. Rehber kitap kapsamında planlama...