Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Çevre faaliyet alanları

Konu, 'Çevre ve Atık Yönetimi' kısmında Sefa Kaç tarafından paylaşıldı.

1. Sefa Kaç

Sefa Kaç CMNet Üyesi

Türkiyenin çevre mühendisliği faaliyet konuları ile ilgili hangi alanlarda eksiği var; ve ilerde hangi tür çevre konuları ön planda olucaktır?

2. Fatih Özcan

Fatih Özcan Site Kurucusu

Enerji ve Enerji Yönetimi

3. pre_conception

pre_conception CMNet Üyesi

Atık Yönetimi konusunda daha da iyi noktalara geleceğimizi (gelmek zorunda olduğumuzu) düşünüyorum. Atıkların geri kazanımı tekrar kullanımı da Enerji Yönetimi'nin bir parçası olarak düşünülmelidir.

Çevre faaliyet alanları konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Çevre Mühendisliği Uzmanlık Alanları

Sayın meslektaşlarım, İnternet taramalarında mesleğimizin ilgi, çalışma ve uzmanlık alanlarına baktığımızda yeterince bilgi bulamıyoruz. Bu nedenle site bazında bir araştırma başlatıyorum. Çevre mühendislerinin çalışma ve uzmanlık alanları nelerdir? Ben aklıma gelenleri aşağıda maddeler halinde yazdım fakat sizlerdende eklemeler yada çıkarmalar gerekiyor ise bunları sıralamanızı rica...
  2. Uzmanlık Alanları

Üyelerimizin birbirlerini daha iyi tanıyabilmeleri, Lisansüstü yada iş tecrübelerinden edindiği ben bu işe vakıfım dediği alanları belirtebilmeleri için uzmanlık alanlarını sitemize eklemiş bulunuyoruz. Sizlerde profil ayarlarınızdan uzmanlık alanlarınızı seçebilirsiniz. Lütfen hatalı bilgi vermeyiniz. Verdiğiniz bilgilere göre size ulaşmak isteyen üyelerimiz/işverenlerimiz olabilir....
  3. Çevre İzni ve Geçici Faaliyet Belgesi Başvurusu İçin Gereken Ortak Belgeler

1- ÇED Olumlu yada Gerekli Değildir Kararı (ÇED’ e tabi tesisler için) veya ÇED’ e tabi olmayan tesisler için kapsam dışı olduğunu gösterir yazı. 2- 3194 Sayılı İmar Kanunun Kapsamında; 2.1- 12/10/2004 tarihinden sonra yapılmış yapılarla ilgili olarak; -Yapı kullanma izin belgesi -İşletmede yapı kullanma izinleri bulunan yapıların dışında 12/10/2004 tarihinden...
  4. Çevre Danışmanlık Faaliyet konusu

Çevre Danışmanlık için alınacak ticaret sicil Gazetesinde faaliyet konusu olarak hangi bilgileri yazmamız gerekli, bunu bizmi bildiriyoruz yoksa muhasebe mi konusunu bildiriyor. bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursanız çok memnun olurum :D
  5. Çevre izni olmadan faaliyet gösteren 160 bin işletmeye ceza geliyor.

Yıl sonuna kadar Geçici Faaliyet Belgesi (GFB) almayan firmalara 40 bin liradan 1 milyon 693 bin liraya kadar çevre cezası kesilecek. İşletmesi çevreye uyumlu olduğu halde GFB’si olmayan 160 bin firma olduğu belirlendi. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın çalışmasına göre bunlardan sadece 9 bininin GFB başvurusu yaptığı ortaya çıktı. Farklı sektörlerden 31 Aralık 2013 tarihine kadar çevre izni...