Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Çevre görevlileri için sorumlu müdürlük ve yönetmelik hk.

Konu, 'LPG Sorumlu Müdürlük' kısmında Ali Kapdi tarafından paylaşıldı.

1. Ali Kapdi

Ali Kapdi CMNet Üyesi

Arkadaşlar Merhabalar,

Öncelikle sorum şu; Çevre Görevlisi olarak tam zamanlı çalışır durumda iken LPG Sorumlu Müdür olarak da görev yapılabilir mi?

Sorularımdan bir ikincisi ise; SIVILAŞTIRILMIŞ PETROL GAZLARI (LPG) PİYASASI EĞİTİM VE SORUMLU MÜDÜR YÖNETMELİĞİ' nde bahsi geçen,

MADDE 13 – (Değişik:RG-9/1/2014-28877)
    (1) Dolum tesisi ve otogaz istasyonunda sorumlu müdür çalıştırılması zorunludur. Bir sorumlu müdür, bir dolum tesisinde veya aynı il sınırları içerisinde en fazla üç otogaz istasyonunda görev alabilir.

"Bir sorumlu müdür, bir dolum tesisinde veya aynı il sınırları içerisinde en fazla üç otogaz istasyonunda görev alabilir."

Bu ibarenin sizce de ucu açık değil mi? Örneğin; Denizli'de 3, Aydın'da 3, Burdur'da 3 gibi gibi yakın çevre illerden otogaz istasyonlarına sorumlu müdür olma imkanı sağlamaz mı?

Teşekkürler.

Enise A. bunu beğendi.
  2. FERHAT ELÇİ

FERHAT ELÇİ CMNet Üyesi

Ucu açık ama Bildiğim kadarıyla ikamet edilen il de 3 tane oluyor

3. Enise A.

Enise A. CMNet Üyesi

Valla güzel bi noktaya deginmissiniz ama bakanligin oyle bi güzel imkan saglayacagini sanmiyorum :) odayi ya da Bakanligi arayip sormak lazim.

FERHAT ELÇİ bunu beğendi.
  4. @Ali Kapdi bence sormana gerek yok "Bir sorumlu müdür, bir dolum tesisinde veya aynı il sınırları içerisinde en fazla üç otogaz istasyonunda görev alabilir" örneğin ben ankarada yaşıyorum ama afyonda otogaz istasyonu ile anlaştım diğer ikisini afyonda bulmam gerekiyor ankarada bulsamda yapamam ki dediğiniz gibi olsa farklı ,iler içerisinde derdi

@Ali Kapdi bence sormana gerek yok "Bir sorumlu müdür, bir dolum tesisinde veya aynı il sınırları içerisinde en fazla üç otogaz istasyonunda görev alabilir" örneğin ben ankarada yaşıyorum ama afyonda otogaz istasyonu ile anlaştım diğer ikisini afyonda bulmam gerekiyor ankarada bulsamda yapamam ki dediğiniz gibi olsa farklı ,iler içerisinde derdi

5. toprak

toprak CMNet Üyesi

1 yıl içerisinde toplamda 3 istasyona bakabiliyoruz. Aynı il sınırları içerisinde olmak zorunda değil. (2 si aydın, 1 burdur gibi.)