Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Çevre görevlilerine hitaben..

Konu, 'ARŞİV' kısmında Murat Şimşek tarafından paylaşıldı.

 1. Murat Şimşek

  Murat Şimşek CMNet Üyesi

  ya buralarda hala kendilerine çevre görevlisi olarak hitap edenler varya anlamıyorum bu kişileri parayla aldığı belgeyi dört yıl beş yıl okuyupta aldığı belgeden üstün tutuyorlar. zaten bu kişileri meslektaşım olarak görmüyorum ve hala ben bu belgeyi almamak için tek başımada olsa direniyorum. almayan arkadaşlarıda meslektaşlarımıda tebrik ediyorum. Çevre mühendisi kalmamış piyasada, çevrenin görevlilerinden bol bişey yok. Belgenizle mutluluklar çevre görevlileri.
   
 2. Merve Yeşildağ

  Merve Yeşildağ CMNet Üyesi

  direnmekle ya da direnmemekle alakalı değil. bazı seyleri istesekte istemesekte yapmak zorunda kalıyoruz. çünkü şartlar onu gerektiriyor. iş veren talep ediyor ve almak zorunda kalıyorsun. sizin ihtiyacınız olmamış olabılır o belgeye ama işverenler ve çalıştığın kuruma bağlı olarakta gerekli olabiliyor.
   
 3. Emre Eryiğit

  Emre Eryiğit CMNet Üyesi

  Tamam belge almasına alınır bir şekilde işleri internet üzerinden yürütmek amaçlı.Benim hoşuma gitmeyen nokta mühendislik dallalarının ve diğer bölümlerin bu belgeyi alması.Sadece Çevre mühendisleri zaten bu kadar ihtiyacı karşılayabilecek durumda.
   
 4. cemba82

  cemba82 CMNet Üyesi

  Murat Bey, tepkinizi haklı buluyor ve katılıyorum ama daha önceleri de anlattık bunları, istemeye istemeye alıyoruz malesef bu belgeleri çünkü yasal dayanağı var ve ben şahsen şu anki çalıştığım iş için yaptığım başvuru da dahil kendi mesleğimle alakalı her başvuruda sorulmuş bir belgedir maalesef. Yani, mecbur bırakıldık...
   
  Merve Yeşildağ bunu beğendi.
 5. Melih Ünal

  Melih Ünal CMNet Üyesi

  sonuç olarak biz çevre mühendisi olarak anılıyoruz görevli olarak değil
   
 6. Murat Şimşek

  Murat Şimşek CMNet Üyesi

  ihtiyacım olmamış diye bişey yok almasaydı herkes direnseydi sınav zamanında direndikleri gibi şu anda farklı şeyler olabilirdi sınavı başaramayacağını anladılar forumlarda mailler odadan yazılar yığınla ama sınav kalktı ücretliye döndü baktık biz çevre mühendisiyiz diyenler çevre görevlisi oluvermişler herkes bir menfaat peşinde kimse topluca hareket etme peşinde değil benim işim görülsün bişey umrumda değil düşüncesinde bizim çevre mühendisleri .
   
  Fatih Özcan bunu beğendi.
 7. Murat Şimşek

  Murat Şimşek CMNet Üyesi

  "SON ağaç kesildiğinde, son nehir zehirlendiğinde, son balık öldüğünde paranın yenilemeyeceğini göreceksiniz" Çok hoşuma gitti kardeş bu cümle ya. Anlatıyor birilerine bişeyleri anlayana tabi.
   
  Burcud ve Merve Yeşildağ bunu beğendi.
 8. Emre Eryiğit

  Emre Eryiğit CMNet Üyesi

  ve bu cümleyi söyleyen bir kızıldereli.(Tabii beyaz adamlar için söylemiş) :)
   
 9. Murat Şimşek

  Murat Şimşek CMNet Üyesi

 10. Seda Güney

  Seda Güney CMNet Üyesi

 11. Hakan Kala

  Hakan Kala CMNet Üyesi

  Arkadaşlar biraz geç bir yazı benimki ama olsun yazmak lazım... :)
  Bayan meslektaşlarımın da yardımıyla (sınıftaki kız arkadaşların vize & final dönemindeki not sponsorluklarıyla) 2011 yılında ÇEVRE MÜHENDİSLİĞİNİ bitirdim. Bir mühendisim.
  Ama Çevre danışmanlık firmalarını kınamıyorum lanetliyorum.
  Evet çevre görevlisi belgesi sahibiyim ama bu belgeyi almak benim hakkım herkes ten çok benim, bizim! hakkımız.
  Ama asla bir danışmanlık firmasının kölesi olmam bu nedenledir ki şuan Çevreyi bir kenara bıraktım ve MÜHENDİSLİK yapıyorum.
  ÇEVRE MÜHENDİSLİĞİ dünyanın en önemli mesleği benim için.
  Var mı benim gibi yeni mezun yada yıllardır bu işi yapan Çevre Mühendisleri, bu danışmanlık firmalarını lanetleyecek ve onlara taviz vermeyecek insanlar gerçek MÜHENDİSLER!
   
  Erdem Akgül bunu beğendi.
 12. Gülfem Polat

  Gülfem Polat CMNet Üyesi

  hakan bey o zaman neden imzanızda ÇEVRE GÖREVLİSİ ibaresi yer alıyor?
   
 13. Hakan Kala

  Hakan Kala CMNet Üyesi

  Evet çevre görevlisi belgesi sahibiyim ama bu belgeyi almak benim hakkım herkes ten çok benim, bizim! hakkımız.
  Sadece bizim hakkımız.
  Aslında gerekte yok böyle bir belgeye.
   
 14. Hakan Kala

  Hakan Kala CMNet Üyesi

  Belge alımı iptal edilsin. İlanlarda Çevre görevlisi belgesine sahip Çevre Mühendisi aranıyor ibaresi kalksın yırtıp atalım hepimiz belgelerimizi! En başta da ben!
  Ama haklısınız! Teşekkürler.
   
 15. Emre Eryiğit

  Emre Eryiğit CMNet Üyesi

  Odaya görüşlerimizi bildirelim(bu mesajı okuyan herkes bildirsin)
   
 16. CMNet Okuru

  CMNet Okuru CMNet Üyesi

  :koptum: tam hayalimdeki süper kahraman. atik, enerjik, kitleleri arkasından sürüklüyor ve kendi içinde çelişkilerle dolu. liderimiz o olsun.. :p smileyler kifayetsiz kalıyor.
   
 17. CMNet Okuru

  CMNet Okuru CMNet Üyesi

  Çevre ve Şehircilik bakanlığına ortak bir bildiri yapabiliriz. Imza kampanyası düzenleyebilir bunu bakanlığa sunabiliriz. Bir çok alternatif var. Bunlara öncülük edecek hatırı sayılır kişiler lazım...
   
 18. Melih Ünal

  Melih Ünal CMNet Üyesi

  Şahsım adına ben yoruldum bu meselelerden 10 yıldır olumlu ne oldu söylesenize. Bütün herkez iptal ettirecek belgesini vede çalışmayacak 850 TL ye. Kimse kusura bakmasın bu iş formlarda yazı yazmayla olmaz toplanalım 300-500 çevre mühendisi kızılayda bak bakalım neler değişecek 1 haftada. Buna öncülük edecek kişi ise bağlı olduğumuz ÇMO olmak zorundadır.
   
  Erdem Akgül bunu beğendi.
 19. Melih Coşar

  Melih Coşar Genel Yönetici

  Çok afedersiniz arkadaşlar ama şu saatten sonra iptal edilsin bu belgeler derseniz kıyamet kopar, yol alan aldı bu saate kadar. Onu daha önceden yapacaktınız. Bundan sonrası ancak yönetmelik revizyonları ile olur. Revizyonlarla birlikte yönetmelik iyileştirilebilir, kavga ile değil yorumlarla, çalışmalarla....
   
 20. Melih Ünal

  Melih Ünal CMNet Üyesi

  Basın açıklaması yapmanın kavga ile ne alakası var anlamış değilim sonuçta her şey alınan izinler doğrultusunda yapılacak. Hemen aklınıza provakatör eylem gibi geliyor basın açıklaması. Bunun en resmi yolu da ÇMO bukadar basit.