Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Çevre görevlisi başka yerde çalışabilir mi?

Konu, 'Soru ve Cevap' kısmında Levent Yavuz tarafından paylaşıldı.

  1. Levent Yavuz

    Levent Yavuz CMNet Üyesi

    3 yıllık çevre görevlisi olarak bir firmada çalışan çevre görevlisi aynı zamanda isg uzmanı olarak farklı bir firmada çalışabilirmi arkadaşlar.
     
    tugbashnc bunu beğendi.
  2. Uğur Can

    Uğur Can CMNet Üyesi

    Bu konu sürekli gündeme geliyor ama kesin bir cevap alamıyoruz kimseden. Kendi fikrim herhangi bir sıkıntı olmayacağıdır.Çünkü belgesini kiralayıp kendi başka firmada ve işte çalışan bir sürü tanıdığım var. Bugüne kadar başlarına hiçbir iş gelmedi. bakanlık zaten danışman firmalara denetimi haberli yapıyor denetim günü firmada olman yetiyor. O da denetim olursa. sigorta konusu ise bir kişinin en fazla üç yerde sigortalı olabiliyor.
     
  3. mkibaroglu

    mkibaroglu CMNet Üyesi

    2013 teki yönetmelikteki aşağıdaki ilgili madde 2014 te kaldırıldı.
    (8) Çevre görevlileri çalıştıkları işletme ve firma dışında ikinci bir işyerinde çalışamaz. Çalıştığı tespit edilir ise Çevre Görevlisi Belgesi iptal edilir.
     
  4. Ferhat Bağaç

    Ferhat Bağaç CMNet Üyesi

    Yeteri maaşı da sağlasalar bari.. İkinci işe muhtaç ettir sonra da yasakla..
     
  5. hakancihan

    hakancihan CMNet Üyesi

    merhaba, tam zamanlı olmamak kaydıyla (saatlik çalışma) başka yerde isg uzmanı olarak çalışabilirsiniz diye biliyorum. İyi çalışmalar.