• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Çevre görevlisi başka yerde çalışabilir mi?

Levent Yavuz

Kayıtlı Kullanıcı
3 yıllık çevre görevlisi olarak bir firmada çalışan çevre görevlisi aynı zamanda isg uzmanı olarak farklı bir firmada çalışabilirmi arkadaşlar.

Bu konu sürekli gündeme geliyor ama kesin bir cevap alamıyoruz kimseden. Kendi fikrim herhangi bir sıkıntı olmayacağıdır.Çünkü belgesini kiralayıp kendi başka firmada ve işte çalışan bir sürü tanıdığım var. Bugüne kadar başlarına hiçbir iş gelmedi. bakanlık zaten danışman firmalara denetimi haberli yapıyor denetim günü firmada olman yetiyor. O da denetim olursa. sigorta konusu ise bir kişinin en fazla üç yerde sigortalı olabiliyor.

2013 teki yönetmelikteki aşağıdaki ilgili madde 2014 te kaldırıldı.
(8) Çevre görevlileri çalıştıkları işletme ve firma dışında ikinci bir işyerinde çalışamaz. Çalıştığı tespit edilir ise Çevre Görevlisi Belgesi iptal edilir.

Yeteri maaşı da sağlasalar bari.. İkinci işe muhtaç ettir sonra da yasakla..

merhaba, tam zamanlı olmamak kaydıyla (saatlik çalışma) başka yerde isg uzmanı olarak çalışabilirsiniz diye biliyorum. İyi çalışmalar.