Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Çevre görevlisi belgesi alınması işlemleri

Konu, 'Çevre İzinleri ve Lisanslar' kısmında Tarık Can tarafından paylaşıldı.

 1. Emre Eryiğit

  Emre Eryiğit CMNet Üyesi

  Kesin olarak çevre görevlisi belgesi için bankaya yatırılacak hesap numarası, ne olarak yatıracağımız konusunda bilgisi olan varsa yardımcı olabilirse sevinirim.
   
 2. Can Avşar

  Can Avşar Genel Yönetici

  Halk Bankası Demirtepe şubesindeki bütün hesaplar 03.10.2011 tarihi itibariyle kapatılmış ve bu tarihten itibaren Kurumsal Tahsilât hesabı kullanılmaya başlanmıştır.

  Çevre Görevlisi Belgesi ve Çevre Danışmanlık Yeterlilik Belgesi ücretleri, her hangi bir Halk Bankası şubesine bizzat gidilerek Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Kurumsal Tahsilat (KUTA) hesabı 112-ÇED Belge Gelirleri kalemine yatırılması gerekmektedir. Hesap EFT veya havale ile ödemelerine kapalıdır.
   
 3. Can Avşar

  Can Avşar Genel Yönetici

 4. Fatih Özcan

  Fatih Özcan Site Kurucusu

  Can 'ın verdiği bilgi dahilinde ilk mesajda ödeme kısmı güncellenmiştir.
   
 5. Murat Erdem

  Murat Erdem Genel Yönetici

  Değerlendirme Süreci kaç gün sürüyor acaba ?? 02.12.2011 de yaptığım başvuru hala değerlendirmede :)
   
 6. Ekin EKE

  Ekin EKE CMNet Üyesi

  Ben bu işlemleri yeni gerçekleştiriyorum parayı yatırdıktan sonra fatura bilgi formunu gönderme işlemini kurum ve kuruluşlar için diyor ama biraysel başvuru için formu doldurup göndermek zorunlu mu? Bu konuda bilgisi olan varsa paylaşırsa çok sevinirim.
   
 7. Murat Erdem

  Murat Erdem Genel Yönetici

  Bireysel başvuru için elbette zorunlu değil, Firma adına başvuruyorsan bile yatırdığın para için fatura talebin yoksa doldurmaya bilirsin..
   
 8. celikmüh

  celikmüh CMNet Üyesi

  belgeyi aldıktan sonra mobil imzayı aldığımız turkcell hattını kapatmak sorun olur mu? belgeyi kullanacağımız zaman yeni bir hat üzerinden mobil imza alıp kullanabilir miyiz?
   
 9. Murat Erdem

  Murat Erdem Genel Yönetici

  Hiç bir sorun olmaz, aynen dediğiniz gibi istediğiniz bi opeartörden (vodafone' da hala mobil imza servisi yok ) üzerinize kayıtlı olmak koşulu ile mobil imzaya başvurup işlem yapablirsiniz.
   
 10. Elif Çelen

  Elif Çelen CMNet Üyesi

  arkadaşlar çalıştığım kurumda, ıso 14001 ÇYS kurulması ve işletilmesi ile ilgili bölümünde çevre mühendisi olarak görev yapıyorum henüz çevre görevlisi belgesi almadım. belgeyi almak için başvuruda bulunmak istiyorum. Belgeyi aldıktan sonra kurumum adına çevre izi başvurusunda bulunacağım. Bu durumda gerekli olan e-imza alınması işleminde bireysel başvuru damı bulunmalıyım yoksa kurum adına TURKAK'a mı başvurmalıyım ? ayrıca gerekli olan ödemeyi ilgili bankaya yaptığımda bunu faturalandırabilirmiyim ? Bundan sonra çalıştığım kurumun çevre görevlisi olarak çalışabilmem için kurum adına herhangi bir başvuruda bulunmam gerekiyor mu ? ard arda bir çok soru sordum ama yardımcı olursanız sevinirim..
   
  Akif Güvercin bunu beğendi.
 11. WalkMan

  WalkMan CMNet Üyesi

  Sayın Celen,
  Öncelikle kendiniz bir e-imza veya mobil imza almalısınız. Sonra çalıştığınız kurumu sistemde bulup yoksa oluşturup burada çalıştığınızı beyan edeceksiniz. Sisteme kendinizi tanıtacaksınız diğer bir deyimle. İzin aşamasında sistem yanlış bilmiyorsam, firma adına çalışılması durumunda firma yetkilisinden de imza istiyordu ama değişti mi bilmiyorum. Bireysel olarak bir tesiste çalışan arkadaşımız o konuda daha doğru yanıt verir. Türkak'a başvurma fikri nereden edindiniz bilmiyorum ancak mobil imza veya e-imza için Türkak'a başvuru yapılmasına gerek yok. Türkak akreditasyon kurumu neticede.
  Şöyle özetleyelim;
  Şahsınız adına e-imza veya mobil imza alın
  Firmanızı sistemde bulun veya yoksa giriş yapın
  Kendinizi sistemde oraya atayın
  Yine kendiniz sistemdeki başvuru modülünden GFB başvurusunda bulunun ( bu aşamada firma tarafından e-imza gerekiyor mu onu işte o konuda çalışan arkadaşlar daha net söyler )
  GFB sonucunu bekleyin.
  GFB ardından İzin işlemlerine geçin.
  Özetle yapacağınız bu.
   
 12. Elif Çelen

  Elif Çelen CMNet Üyesi

  teşekkür ederim..
   
 13. Aykut Moralar

  Aykut Moralar CMNet Üyesi

  çevre görevlisi belgesi alma aşamasında eğitim bilgilerimi sisteme kaydedemiyorum.lisans yükle dedikten sonra tahminimce javayla ilgli bir sorundan dolayı ekran donuyor ve vazgeç butonundan başka bir şey ekrana gelmiyor..yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler.
   
 14. WalkMan

  WalkMan CMNet Üyesi

  Bu sorun bir kaç kişide daha olmuştu, bir çözümü vardı ama nasıl olduğunu tam hatırlamıyorum. E-izin sayfasındaki yönergelerde sorunun çözümü mevcut olabilir. Bir bakın isterseniz.
   
 15. cny

  cny CMNet Üyesi

  arkadaslar merhaba ben çevre görevlisi belgesi almak için bankaya para yatırdım. Ancak internetten eski ücreti gördüm yani 250 tl yatırdım bakanlıktan yardım istemek için arıyorum gunlerdır kımse telefonlara bakmıyor...ne yapmam gerekiyor yardımcı olursanız sevınırım....
   
 16. Fatih Özcan

  Fatih Özcan Site Kurucusu

  Eksik kısmı yatırın hesaba elinizdeki 2 dekontu yan yana tarayıp sisteme bu dosyayı yukleyin bence problem etmezler bu şekilde.
   
 17. Can Avşar

  Can Avşar Genel Yönetici

  para patırma açıklamasında durumu kısaca izah edin. problem teşkil etmeyecektir. 270 tl sizin adına yatmış olsun, dekontları da anlayacakları şekilde yükleyin yeterli olur.
   
 18. cny

  cny CMNet Üyesi

  teşekkür ederim:)
   
 19. cny

  cny CMNet Üyesi

  teşekkür ederim:)
   
 20. Çiğdem Aksoy

  Çiğdem Aksoy Genel Yönetici

  Mrb. arkadaşlar benim hiç kullanmadığım çevre görevlisi belgem var. e-imza aldım. 3 yıl boyunca geçerliymiş. e-imzayı da hiç kullanmadım. bir arkadaşım sağolsun bilgisayarıma bütün işlemleri yapıp gerekli programları yüklemişti. tabi ben onun sırasıyla neler yaptığını izlemedim birazcık hazıra kondum. ancak bilgisayarımı resetlemek durumunda kaldım. ve yüklenen bütün programlar silindi doğal olarak. imzamı ve belgemi aktif hale getirmem için ne yapmam gerek? üstelik şifrelerimi de unuttum. belge ve imza lazım olur mu bilmiyorum ama birşeyler yapmam gerek sanırım. bu konuda fikri olan arkadaşlar varsa yardımcı olabilirler mi? teşekkürler...
   
Çevre görevlisi belgesi alınması işlemleri konusuna benzer içeriklerimiz
 1. Tüm Çevre Mühendisleri Çevre Görevlisi Belgesi Alıyor

  Merhaba arkadaşlar, Çevre Mühendislerininde Sınava Tabi Tulacak konu taslak ama en kısa sürede bütün Çevre Mühendisi Arkadaşların Belgesyi almasını sağlayalım. Sevgi ve Saygılarımla.
 2. Çevre görevlisi belgesi ve çevre izinleri hakkında

  Herkese selamlar, Forumda araştırdım bulamadım, Çevre Görevlisi belgesini Çevre ve Orman bakanlığından alanlar herhangi bir güncelleme yapmalılar mı? Bir de , çevre görevlisi belgesi sahibi olup, aynı zamanda bir firmanın sahibi olan kişiler, kendi firmaları ile ilgili çevre izinleri işlemlerini yürütebilir mi?
 3. çevre danışmalığı yada görevlisi hizmeti alınması hakkında

  Arkadaşlar merhaba; grup şirketlerimizden birtanesi izinler lisanslar yönetmeliği kapsam dışı olduğuna dair il çevre müdürlüğünden görüş alındı. bu şirketimiz için çevre danışmalığı yada görevlisi hizmeti alınmasına gerek varmıdır ?
 4. Çevre görevlisi atama işlemleri

  merhaba, bir konuda kafam karıştı daha önceden cevaplanmış ise kusura bakmayın ama sorunuma çözüm olacak bir cevap bulamadığım için açıyorum bu başlığı.sorunum şu, çevre görevlisi olarak şu an çalıştığım tesiste çevre bilgi sisteminde görlüyrum. fakat ben kendi cevre iznı e- izin kısmına yani kendi kişisel sayfamda herhangı bır ıslem yapmadım. ne yapmam gerek. çalıştıgım tesıs kayıtlı ve...
 5. çevre görevlisi olarak atama işlemleri

  merhaba ben sağlık müd.lüğüne bağlı çevre mühendisiyim. Aynı zamanda çevre görevlisiyim. Müdürlük bünyesinde ikinci bir çevre görevlisi olmadığından çevre yönetim birimi kuramadık. Ben de yine müdürlüğe bağlı bir hastanede çalışmaya başladım. Hastaneye kendimi çevre görevlisi olarak atama aşamaları nelerdir. yardımcı olursanız sevinirim. ben biraz araştırdım. cevre.cop.gov.tr adresinden giriş...
 6. E-Çevre İzinleri Ek-2 Kapsamında Tesis için Çevre Görevlisi Atama İşlemleri Hk.

  Arkadaşlar çevre görevlisi belgesinizi aldınız ve Firmaya bağlı Ek-2 kapsamlı tesiste çevre görevlisi olarak işe başladınız. E-Çevre İzinleri protokol işlemleri şu şekildedir; Protokol işlemi e-izin sisteminde yapılacağı için ayrı olarak belge üzerinde protokol yapmanıza gerek yoktur. Hem Çevre görevlisi olarak sizin hem de İşletme yetkilinizin mobil imza yada e-imzasının olması mutlaka...
 7. Soyadı değişikliği nedeni ile çevre görevlisi belgesi yenileme işlemleri

  Yeni evlenen bayan çevre görevlisi arkadaşlarımız için; Allah bir ömür mesut etsin :) Başvuru Takip >>> Belge Başvurusu>>> Belge adı alanında "Soyadı değişikliği nedeni ile belge yenileme (evlilik-boşanma)" seçimini yaparak "Başvuru Yap" butonunu tıklıyoruz. Daha sonra Kişi Bilgileri >>> Kimlik Bilgileri >>> Gelen sayfada TC'nizin...
 8. Çevre görevlisi belgesi işlemleri

  Merhaba meslektaşlarım,bir konuda yardımlarınızı isticem. Çevre Görevlisi belgesinin alım işlemleri hakkında net bir fikri olan var mı? Şimdiden teşekkürler. :)
 9. Çevre görevlisi belgesinde e devletden alınan mezuniyet belgesi kabul edilecek

  21.11.2013 tarihinde yayımlanarak 01.01.2014 tarihinde yürürlüğe giren (Değişik:06/05/2014-28992) Çevre Görevlisi, Çevre Yönetim Birimi ve Çevre Danışmanlık Firmaları Hakkında Yönetmeliğin 6 ncı, 7 nci ve 16 ncı maddeleri kapsamında Çevre Mühendisliği Bölümü mezunu olup,çevre görevlisi belgesi almak isteyenler için “Çevre Görevlisi Eğitimleri” düzenlenecektir. (Bu eğitimler mevcut çevre...
 10. Çevre görevlisi belgesi nasıl alınır ?

  Çevre görevlisi uzaktan eğitime katılan çoğu arkadaşın yaşadığı en büyük sorun, eğitim bittikten sonra sertifikayı almaktır. Bu videodaki adımları dikkatli bir şekilde uyguladığınızda sorununuzun çözüleceği kanısındayım. [MEDIA]