Çevre görevlisi belgesi alınması işlemleri

Konu, 'Çevre İzinleri ve Lisanslar' kısmında Tarık Can tarafından paylaşıldı.

1. Emre Eryiğit

Emre Eryiğit

Beğenilen Mesajlar:
    24
    Kesin olarak çevre görevlisi belgesi için bankaya yatırılacak hesap numarası, ne olarak yatıracağımız konusunda bilgisi olan varsa yardımcı olabilirse sevinirim.

2. Can Avşar

Can Avşar Genel Yönetici Genel Yönetici

Beğenilen Mesajlar:
    712
    Halk Bankası Demirtepe şubesindeki bütün hesaplar 03.10.2011 tarihi itibariyle kapatılmış ve bu tarihten itibaren Kurumsal Tahsilât hesabı kullanılmaya başlanmıştır.

Çevre Görevlisi Belgesi ve Çevre Danışmanlık Yeterlilik Belgesi ücretleri, her hangi bir Halk Bankası şubesine bizzat gidilerek Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Kurumsal Tahsilat (KUTA) hesabı 112-ÇED Belge Gelirleri kalemine yatırılması gerekmektedir. Hesap EFT veya havale ile ödemelerine kapalıdır.

3. Can Avşar

Beğenilen Mesajlar:
    712
  4. Fatih Özcan

Fatih Özcan Site Kurucusu

Beğenilen Mesajlar:
    3.012
    Can 'ın verdiği bilgi dahilinde ilk mesajda ödeme kısmı güncellenmiştir.

5. Murat Erdem

Murat Erdem Genel Yönetici Genel Yönetici

Beğenilen Mesajlar:
    392
    Değerlendirme Süreci kaç gün sürüyor acaba ?? 02.12.2011 de yaptığım başvuru hala değerlendirmede :)

6. Ekin EKE

Ekin EKE

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ben bu işlemleri yeni gerçekleştiriyorum parayı yatırdıktan sonra fatura bilgi formunu gönderme işlemini kurum ve kuruluşlar için diyor ama biraysel başvuru için formu doldurup göndermek zorunlu mu? Bu konuda bilgisi olan varsa paylaşırsa çok sevinirim.

7. Murat Erdem

Beğenilen Mesajlar:
    392
    Bireysel başvuru için elbette zorunlu değil, Firma adına başvuruyorsan bile yatırdığın para için fatura talebin yoksa doldurmaya bilirsin..

8. celikmüh

celikmüh

Beğenilen Mesajlar:
    0
    belgeyi aldıktan sonra mobil imzayı aldığımız turkcell hattını kapatmak sorun olur mu? belgeyi kullanacağımız zaman yeni bir hat üzerinden mobil imza alıp kullanabilir miyiz?

9. Murat Erdem

Beğenilen Mesajlar:
    392
    Hiç bir sorun olmaz, aynen dediğiniz gibi istediğiniz bi opeartörden (vodafone' da hala mobil imza servisi yok ) üzerinize kayıtlı olmak koşulu ile mobil imzaya başvurup işlem yapablirsiniz.

10. Elif Çelen

Elif Çelen

Beğenilen Mesajlar:
    6
    arkadaşlar çalıştığım kurumda, ıso 14001 ÇYS kurulması ve işletilmesi ile ilgili bölümünde çevre mühendisi olarak görev yapıyorum henüz çevre görevlisi belgesi almadım. belgeyi almak için başvuruda bulunmak istiyorum. Belgeyi aldıktan sonra kurumum adına çevre izi başvurusunda bulunacağım. Bu durumda gerekli olan e-imza alınması işleminde bireysel başvuru damı bulunmalıyım yoksa kurum adına TURKAK'a mı başvurmalıyım ? ayrıca gerekli olan ödemeyi ilgili bankaya yaptığımda bunu faturalandırabilirmiyim ? Bundan sonra çalıştığım kurumun çevre görevlisi olarak çalışabilmem için kurum adına herhangi bir başvuruda bulunmam gerekiyor mu ? ard arda bir çok soru sordum ama yardımcı olursanız sevinirim..

Akif Güvercin bunu beğendi.
  11. ECK

ECK Forum Yöneticisi Forum Yöneticisi

Beğenilen Mesajlar:
    242
    Sayın Celen,
    Öncelikle kendiniz bir e-imza veya mobil imza almalısınız. Sonra çalıştığınız kurumu sistemde bulup yoksa oluşturup burada çalıştığınızı beyan edeceksiniz. Sisteme kendinizi tanıtacaksınız diğer bir deyimle. İzin aşamasında sistem yanlış bilmiyorsam, firma adına çalışılması durumunda firma yetkilisinden de imza istiyordu ama değişti mi bilmiyorum. Bireysel olarak bir tesiste çalışan arkadaşımız o konuda daha doğru yanıt verir. Türkak'a başvurma fikri nereden edindiniz bilmiyorum ancak mobil imza veya e-imza için Türkak'a başvuru yapılmasına gerek yok. Türkak akreditasyon kurumu neticede.
    Şöyle özetleyelim;
    Şahsınız adına e-imza veya mobil imza alın
    Firmanızı sistemde bulun veya yoksa giriş yapın
    Kendinizi sistemde oraya atayın
    Yine kendiniz sistemdeki başvuru modülünden GFB başvurusunda bulunun ( bu aşamada firma tarafından e-imza gerekiyor mu onu işte o konuda çalışan arkadaşlar daha net söyler )
    GFB sonucunu bekleyin.
    GFB ardından İzin işlemlerine geçin.
    Özetle yapacağınız bu.

12. Elif Çelen

Elif Çelen

Beğenilen Mesajlar:
    6
    teşekkür ederim..

13. Aykut Moralar

Aykut Moralar

Beğenilen Mesajlar:
    23
    çevre görevlisi belgesi alma aşamasında eğitim bilgilerimi sisteme kaydedemiyorum.lisans yükle dedikten sonra tahminimce javayla ilgli bir sorundan dolayı ekran donuyor ve vazgeç butonundan başka bir şey ekrana gelmiyor..yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler.

14. ECK

ECK Forum Yöneticisi Forum Yöneticisi

Beğenilen Mesajlar:
    242
    Bu sorun bir kaç kişide daha olmuştu, bir çözümü vardı ama nasıl olduğunu tam hatırlamıyorum. E-izin sayfasındaki yönergelerde sorunun çözümü mevcut olabilir. Bir bakın isterseniz.

15. cny

cny

Beğenilen Mesajlar:
    0
    arkadaslar merhaba ben çevre görevlisi belgesi almak için bankaya para yatırdım. Ancak internetten eski ücreti gördüm yani 250 tl yatırdım bakanlıktan yardım istemek için arıyorum gunlerdır kımse telefonlara bakmıyor...ne yapmam gerekiyor yardımcı olursanız sevınırım....

16. Fatih Özcan

Fatih Özcan Site Kurucusu

Beğenilen Mesajlar:
    3.012
    Eksik kısmı yatırın hesaba elinizdeki 2 dekontu yan yana tarayıp sisteme bu dosyayı yukleyin bence problem etmezler bu şekilde.

17. Can Avşar

Beğenilen Mesajlar:
    712
    para patırma açıklamasında durumu kısaca izah edin. problem teşkil etmeyecektir. 270 tl sizin adına yatmış olsun, dekontları da anlayacakları şekilde yükleyin yeterli olur.

18. cny

cny

Beğenilen Mesajlar:
    0
    teşekkür ederim:)

19. cny

cny

Beğenilen Mesajlar:
    0
    teşekkür ederim:)

20. Çiğdem Aksoy

Çiğdem Aksoy Forum Yöneticisi Forum Yöneticisi

Beğenilen Mesajlar:
    703
    Mrb. arkadaşlar benim hiç kullanmadığım çevre görevlisi belgem var. e-imza aldım. 3 yıl boyunca geçerliymiş. e-imzayı da hiç kullanmadım. bir arkadaşım sağolsun bilgisayarıma bütün işlemleri yapıp gerekli programları yüklemişti. tabi ben onun sırasıyla neler yaptığını izlemedim birazcık hazıra kondum. ancak bilgisayarımı resetlemek durumunda kaldım. ve yüklenen bütün programlar silindi doğal olarak. imzamı ve belgemi aktif hale getirmem için ne yapmam gerek? üstelik şifrelerimi de unuttum. belge ve imza lazım olur mu bilmiyorum ama birşeyler yapmam gerek sanırım. bu konuda fikri olan arkadaşlar varsa yardımcı olabilirler mi? teşekkürler...

Sayfayı Paylaş