Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Çevre görevlisi belgesi alınması işlemleri

Konu, 'Çevre İzinleri ve Lisanslar' kısmında Tarık Can tarafından paylaşıldı.

1. Dilek

Dilek CMNet Üyesi

Bende dün başvurdum büyük ihtimal bugün tatil olduğu için dönülmedi yarında bekleyelim olmadı sonra şule hanımı arar sorarız @mualla

2. mualla

mualla CMNet Üyesi

Şimdi onay mesajı geldi bana @Dilek

Dilek bunu beğendi.
  3. Omeryetkiner

Omeryetkiner CMNet Üyesi

E devletten mezuniyet belgesinin fotoğrafını kullansak oluyor değil mi barkod doğrulama koduda var zaten o sayfada

4. Büşra A.

Büşra A. CMNet Üyesi

E- imzayı nasıl nerden alabilirim ? Bu çevre görevlisi eğitiminde kullanacağım

E- imzayı nasıl nerden alabilirim ? Bu çevre görevlisi eğitiminde lazım olacak galiba yardım edebilir misiniz ?

5. Nuri Kartal

Nuri Kartal CMNet Üyesi

E tuğra dan aldım bugün. Siz vodafone, avea ya da turkcell den de alabilirsiniz ya da e imza satan firmalar var oralardan da alabilirsiniz @Büşra A.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Büşra A. bunu beğendi.
  6. Büşra A.

Büşra A. CMNet Üyesi

Peki bunun kullanımı nasıl oluyor ? Sormak istediğim nasıl birşey ? Aylık mi oluyor @Nuri Kartal

7. Nuri Kartal

Nuri Kartal CMNet Üyesi

@Büşra A. Mobil imza alacaksanız faturanıza her ay ortalama 5 ₺ olarak ödeyeceksiniz. E imza alırsanız yıllık ödemeler var firmaların kampanyaları var hemen hemen mobil imza ücretlerine yakın oluyor. Bana mobil imzayı pek kullanışlı olmadığını o yüzden e imza almamı önerdiler. Bende inanın aldım bugün ama bala aktifleştirmedim imzamı. Kullanımı da e imza alırsanız size bir usb verecekler ve onu kullanarak imzalama yapıyorsunuz. İzin lisans gibi mesleki işleriniz de bakanlığın sitesine evrak yükleme işlemi yaptıktan sonra aldığınız imza ile imzalıyorsunuz

8. mualla

mualla CMNet Üyesi

@Büşra A. @Nuri Kartal iyide hemen gerekli değilki öyle alınması uzun süren bişeyse alalım ama eğitimden sonra belgeyi almak için almıcazmı

9. Zeyuboğlu

Zeyuboğlu CMNet Üyesi

bankaya para yatırmaya gittiğinde adı çıkmayan var mı?

10. Nuri Kartal

Nuri Kartal CMNet Üyesi

@mualla hanım ben eğitim için demedim eğitimden sonra için anlattım

11. Büşra A.

Büşra A. CMNet Üyesi

Ben bilgi almak için sordum herkes mobil imza ve e imzayı bilmiyor olabilir bilmeyenler benim gibi burdan okuyarak öğrenmiş olurlar alınması uzun süren bisey olduğunu dusunmuyorum @mualla

12. BurhanAytar

BurhanAytar CMNet Üyesi

Mezuniyet şartı aranıyor mu yoksa çevre mühendisi adayları da alabiliyor mu? Konu hakkında hiçbir bilgim yok sorum saçma gelebilir diye bu durumu yazma gereği hissettim. Teşekkürler.

13. Büşra A.

Büşra A. CMNet Üyesi

Mezun olmanız gerekiyor eğitime katılmak için @BurhanAytar

14. muhammed kadir

muhammed kadir CMNet Üyesi

iyi günler ben çevre görevlisi uzaktan eğitimimi tamamladım başvuru ücretini yatırdım fakat laptobumda ki arıza nedeniyle kaydımı yapamadım herhangi bir sorun teşkil edermi acaba

15. Emine Erdem

Emine Erdem CMNet Üyesi

sorun teşkil etmez, ancak ödeme yapmışsınız onun bir süresi var mı bilmiyorum.
    eğer ki mobil imza kullanacaksanız herhangi bir bilgisayardan yapabilirsiniz. veya e-imza kullanacaksanız herhangi bir arkadaşınızın pc sine programı kurun başvurudan sonra kaldırırsınız. çok uzun sürmüyor.

16. mkibaroglu

mkibaroglu CMNet Üyesi

2017 yılında belge ücreti artabilir O yüzden sizden bakanlık geri kalan ücretin yattığına dair ek dekont ister. O yüzden yine banka telaşına girmek istemezseniz bu yıl içinde başvurunuzu yapın derim.

17. Tuğba Kurtaran

Tuğba Kurtaran CMNet Üyesi

Merhabalar,

Belge almak için sisteme kayıt oldum. Daha sonra sistemden güvenli çıkış yaptım. Ancak şu an şifremi kabul etmiyor sistem. Şifremi unuttum yapıyorum ancak şifre gönderme işlemi başarısız hatası veriyor. Bununla ilgili hata bildireceğim ancak nereye başvurmam/ mail atmam /aramam gerekir?

Teşekkürler,

18. Büşra A.

Büşra A. CMNet Üyesi

Meraba arkadaşlar , eğitimi tamamlayıp katılım sertifikami aldım ama işe henuz girmedim ve belge çıkarmak için belli bir süre yok deniyor ama sizce bu yıl içinde belgemi cikarmaliyimiyim bir sorun olur mu

19. mkibaroglu

mkibaroglu CMNet Üyesi

İzinlisans Uygulaması ile İlgili Teknik Sorunlarda Öncelikle izinlisans@csb.gov.tr Adresine Sorunu Net Biçimde Anlatan ve Tercihen Ekran Görüntüsü İçeren Eposta Gönderebilirsiniz

Yanıltmış olmayım ama eğitimde aldığınız sertifikanın 1 yıl geçerliliği var diye biliyorum. 1 yıl içinde belge başvurusu yapmanız gerekiyor ama size en iyi bilgiyi bakanlıktan vereceklerdir

HillDenz ve Tuğba Kurtaran bunu beğendi.
  20. Büşra A.

Büşra A. CMNet Üyesi

Teşekkürler@mkibaroglu