Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Çevre görevlisi belgesi alınması işlemleri

Konu, 'Çevre İzinleri ve Lisanslar' kısmında Tarık Can tarafından paylaşıldı.

1. Enise A.

Enise A. CMNet Üyesi

@Ferat Güngüneş hayır e-imza sadece o evrakları yüklerken gerekiyor.

2. burhaneddin

burhaneddin CMNet Üyesi

e imza yada mobil imza şart, sisteme yüklediğiniz belgeleri imzalamak için almanız gerekiyor.

3. Ferat Güngüneş

Ferat Güngüneş CMNet Üyesi

@Enise A. Çok teşekkürler bahsettiğiniz belgeleri sisteme yüklediğimde belgeyi alabilirim. E imza yada mobil imza iş olması durumda alırım

4. HBA

HBA CMNet Üyesi

@Ferat Güngüneş E-imza/Mobil imza almazsanız zaten o belgeleri "izinlisans.cevre.gov.tr" adresine yükleyemezsiniz. Bu nedenlede belgeyi alamazsınız. İş yapıp yapmamakla alakası yok. Belgeyi alabilmek için zaten gerekli.

5. Ferat Güngüneş

6. mualla

mualla CMNet Üyesi

Ya ben çevre görevlisi belgesi için yarın para yatırıp başvuru yapcam ama o kadar karışık yazıldıki ben hiçbişey anlamadım. Şimdi diplomamın fotoğrafını çekip yükleyebiliyorum değilmi ayrıca şu mobil imza şeysi olmadan da yapamıyorum yani onuda alman lazım.başka bişey yok demi

7. Ferat Güngüneş

@mualla bakanliğin sitesindeki yapılan duyuru kısmanda halkbank şubesine 100 lira yatırılıp diplomanızın ve dekontun resmini çekerek, bakanlığın belirttiği uzaktan eğitim sitesine üye olmak için gerekli yere bilgilerinizi ve belgelerinizi(diploma ve dekont) yükleyerek üye olmanız gerekiyor. Eğitim sonrasında e-sertifikayı izinlisans.cevre.gov.tr sitesinden çevre görevlisi belgesine dönüştürüyoruz. Bunun için e-imza / Mobil imzanızın olması gerek.

@mualla ayrıca çevre görevlisi belgesi için 250 tl ücretinide yatırmanız gerekecek. Ve dekontu yine izinlisans.cevre.gov.tr üye olurken diplomanızla beraber sisteme yükleyerek imzalamanız gerekiyormuş.

8. Nuri Kartal

Nuri Kartal CMNet Üyesi

@mualla hanım sizin eğitim için yapmanız gerekenler,
    Parayı yatırın
    Diploma ve dekontu bakanlığın uzaktan eğitim sitesine yükleyin hepsi bu.

Görevli belgesini çıkartmanız için e imza ya da mobil imza lazım olacak.

Sent from my iPhone using Tapatalk

9. mualla

mualla CMNet Üyesi

@Ferat Güngüneş peki o 250 TL yide hemen mi yatırmam gerekiyor

Tamm anladım şuan için imza muhabbeti yok çok teşekkürler

10. Dilek

Dilek CMNet Üyesi

peki bu izinlisanstan çevre görevlisini dönüştürmek için mobil imzayı eğitimden 2-3 ay sonra alsak çalışmaya yakın zamanda bi sıkıntı olur mu

11. Enise A.

Enise A. CMNet Üyesi

12. Dilek

Dilek CMNet Üyesi

Enise A. bunu beğendi.
  13. Enise A.

Enise A. CMNet Üyesi

14. Ferat Güngüneş

@Dilek önceden katılım belgesinin geçerlilik süresi bir yıldı. Ancak şimdi e-sertifika verilecek tahminen buda bir yıl geçerlilik süresi olacaktır. Yani bu belgeyi bir yıl içinde çevre görevlisi belgesine dönüştürmeniz gerekecek. Durumla ilgili bakanlığın sayfasında belirtilen duyurudakı Şule teberi arayıp sormanızı tavsiye ederim.

15. Dilek

Dilek CMNet Üyesi

Ferat Güngüneş bunu beğendi.
  16. Ferat Güngüneş

@mualla eğitimi aldıktan sonra yapmanızı tavsiye ederim. Çünkü bakanlık eğitim sonrası yine durumla ilgili bir açıklama yada duyuru yapabilir. Yada Şule Teberi arayıp sorabilirsiniz.(bakanlığın yaptıgı duyuruda iletişim bilgileri mevcut.)

17. mualla

mualla CMNet Üyesi

Ferat Güngüneş bunu beğendi.
  18. Metehan Bitmez

Metehan Bitmez CMNet Üyesi

19. mualla

mualla CMNet Üyesi

Bana halen daha onay mesajı gelmedi niye dönmüyolar ya

20. Dilek

Dilek CMNet Üyesi

Bende dün başvurdum büyük ihtimal bugün tatil olduğu için dönülmedi yarında bekleyelim olmadı sonra şule hanımı arar sorarız @mualla