Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Çevre görevlisi belgesi alınması işlemleri

Konu, 'Çevre İzinleri ve Lisanslar' kısmında Tarık Can tarafından paylaşıldı.

1. Tugba hanim merhaba, bana

Tuğba Kurtaran bunu beğendi.
  2. Büşra Arık

Büşra Arık CMNet Üyesi

Arkadaşlar merhaba,
    çevre görevlisi belgesi geldikten sonra çalıştığımız tesise kendi bilgilerimizi nasıl giriyoruz bilgisi olan varmı?

Arkadaşlar merhaba,
    çevre görevlisi belgesi geldikten sonra çalıştığımız tesise kendi bilgilerimizi nasıl giriyoruz bilgisi olan varmı?

3. ladyengineer

ladyengineer CMNet Üyesi

Merhabalar,

1. sorum: 25.11.2016 tarihinde çevre görevlisi belgemin geçerlilik süresi bitti. 25.11.2016-10.12.2016 tarihleri arasinda da çevre görevlisi vize egitimim devam ediyor. Egitim sonrasinda belge basvurusunda belge ucreti olarak sadece 250 tl mi odeyecegim yoksa 250 tl nin uzerine herhangi bir ceza ucreti eklenecek mi?

2. sorum: Cevrimici cevre gorevlisi sisteminden belgemin vizele başvurusunu yaparken soyadı adı degişikligini nasil yapmam gerekiyor?
    Teşekkurler...

Merhabalar,

1. sorum: 25.11.2016 tarihinde çevre görevlisi belgemin geçerlilik süresi bitti. 25.11.2016-10.12.2016 tarihleri arasinda da çevre görevlisi vize egitimim devam ediyor. Egitim sonrasinda belge basvurusunda belge ucreti olarak sadece 250 tl mi odeyecegim yoksa 250 tl nin uzerine herhangi bir ceza ucreti eklenecek mi?

2. sorum: Cevrimici cevre gorevlisi sisteminden belgemin vizele başvurusunu yaparken soyadı adı degişikligini nasil yapmam gerekiyor?
    Teşekkurler...

4. mkibaroglu

mkibaroglu CMNet Üyesi

Siz vize yani yenileme yaptıracağınız için 400 TL yatıracaksınız. Ayrıca yönetmelikte en az 1 ay öncesinde başvurma zorunluluğu olduğu için %50 gecikme zammı yani 200TL daha yatıracaksınız.250 TL ilk defa çevre görevlisi belgesi alanlar için geçerli 2. sorunuza gelirsek izin lisans siteminde kişi bilgilerinin altında kimlik bilgileri var orada sizden soyadı değişikliğine dair belgeyi istiyorlar Bunu da sisteme yüklemeniz gerekiyor

5. D. Savaş PEKER

D. Savaş PEKER CMNet Üyesi

http://www.uzaktanegitimcsb.gov.tr sayfasından Çevre Vize Yenileme eğitimi mi tamamladım. Videoları izleyip değerlendirme sorularını geçtim. Ancak benim sorunum "Ana sayfadaki Eğitim sertifikasını indir" butonunu bende çıkmıyor. Bu konu ile ilgili bilgisi olan arkadaşlardan yardım bekliyorum.

6. Büşra A.

Büşra A. CMNet Üyesi

Mailinize gelmiş olması lazım birde oradan bakın veya başka tarayıcıdan Explorer dan girin eğer hiç biri olmazsa hata istek bildirimi yollayın @D.Savaş PEKER

7. kilittaşı

kilittaşı CMNet Üyesi

Çedin sitesine gir. Orada çevre gorevlisi duyurusu var. Ona gir. Altta 3 tane telefon numarası var onlari ara. Acmazlarsa hata bildirimi yap. Döneceklerdir. Bendede oldu.

8. D. Savaş PEKER

Arkadaşlar söylediklerinizin hepsini yaptım, ancak halen bir çözüme ulaşmış değilim. farklı tarayıcılar ile giriş yaptım, iki defa hata bildirimi yaptım dönüş yapan olmadı, bakanlıktaki telefon numaralarını açan yok, hatta bu sabah "http://www.uzaktanegitimcsb.gov.tr/"sayfa bile çalışmıyor. Bakalım ne olacak bu işin sonu

9. kilittaşı

kilittaşı CMNet Üyesi

Savaşma Sabret . Kasimin 29 dan beri çevre gorevlisi belgesini bekliyorum.

10. Hurricane

Hurricane CMNet Üyesi

Sent from my iPhone using "Tapatalk"

Nuri kardeşimizin imza kısmında Tapatalk yazıyor
    ben "tepetaklak" okuyorum gülmek için başkasına ihtiyacı olmayan var mı benim gibi :)))

11. umutsintaç35

umutsintaç35 CMNet Üyesi

Arkadaşlar bir sorum var yardımcı olursanız sevinirim ben çevre görevlisi sertifikası almak istiyorum ama 2 yıllık üniversite mezunuyum 4 yıllık olması gerekiyormuş sanırım

12. Hurricane

Hurricane CMNet Üyesi

Çevre görevlisi yönetmeliği
    MADDE 6 –
    (1) İşletmeler ile bunların çevre yönetim birimlerinde veya çevre danışmanlık firmalarında çalışacak çevre görevlilerinin aşağıdaki niteliklerden en az birini haiz olmaları zorunludur:
    a) En az 4 (dört) yıllık üniversitelerin çevre mühendisliği bölümünden mezun olmak veya çevre mühendisliği konularında yüksek lisans veya üzeri eğitim almış olmak ve çevre mevzuatı konusunda Bakanlıkça yapılacak/yaptırılacak eğitime katılmak.
    b) En az 4 (dört) yıllık üniversitelerin mühendislik bölümlerinden veya fen/fen-edebiyat fakültelerinin fizik, kimya, biyoloji, biyokimya, jeoloji bölümlerinden veya veteriner fakültelerinden mezun olmak, temel çevre bilimleri ve çevre mevzuatı konularında Bakanlıkça yapılacak/yaptırılacak eğitime katılmak, temel çevre bilimleri ve çevre mevzuatı konularında yapılacak sınavlarda başarılı olmak.

13. Rabia Günsu Yılmaz

Rabia Günsu Yılmaz CMNet Üyesi

merhaba izinlisans sitesinde çevre görevlisi belgesi başvurusunda bulunduğumda e-imza kısmında yüklediğim fotoğraftaki gibi sorun oluşuyor.Ne yapmam konusunda bir fikri olan var mıdır?

Ekli Dosyalar:

14. bhb

bhb CMNet Üyesi

Bilgisayarınıza java kurmanız gerekiyor

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

15. Nuri Kartal

Nuri Kartal CMNet Üyesi

Java nın son sürümünü yüklemeniz gerekiyor @rabia hanım

16. gokce333

gokce333 CMNet Üyesi

Merhaba e-imza kurulumunda gerekli adımları yaptıgım zaman bu kısımda takılıp kalıyorum yardımcı olabilir misiniz ? Sadece pin kodu mu öğrenmem gerekiyor ancak resimde yazılan ^buton^ kısmı bende cıkmıyor 20161210_211120.jpg

17. Nuri Kartal

Nuri Kartal CMNet Üyesi

E-imza yı aldığınız firmadan destek isteyin o konuda

18. gokce333

gokce333 CMNet Üyesi

19. Rabia Günsu Yılmaz

Rabia Günsu Yılmaz CMNet Üyesi

20. D. Savaş PEKER