Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Çevre görevlisi belgesi

Konu, 'Çevre İzinleri ve Lisanslar' kısmında Olgaç Sürmelihindi tarafından paylaşıldı.

1. Olgaç Sürmelihindi

Olgaç Sürmelihindi Genel Yönetici

Arkadaşlar herkese kolay gelsin. Geri dönüşüm veya tat firması danışmanlık hizmeti alıyor diyelim ve kendi bünyesinde de çevre görevlisi çalışıyor. Lisans işlemlerini danışman firma yürütüyor. Bu durumda kişi sisteme kendisini çevre görevlisi olarak atayabilir mi?

2. Melis Kara

Melis Kara CMNet Üyesi

Atayabilir, bu durumda tesisin sorumluluğu iki çevre görevlisinde olur.

3. Olgaç Sürmelihindi

Tesisin sorumluluğu bende. İşçi sağlığı olsun ,giren çıkan mazlemeler olsun ben ilgileniyorum. Bİrde atama yapmak için ne yapmam gerekir. Birde il çevre sıkıntı çıkarmasın ya da bakanlık, firmada iki tane sorumlu var diye.

4. Melis Kara

Melis Kara CMNet Üyesi

Siz zaten tesisin çevre görevlisi değil misiniz şuan? Bir de danışman firma tesisinizi kendi üzerine alıp, çevre görevlisi atayacak. Sisteme girdiğinizde iki çevre görevlisi yer almış olacak. Kurumlar ile ilgili bir sıkıntı olmaz, firma tercihidir. Çevre işlemlerini tek bir görevli yürütebilir. Kurumlar ile ilgili dikkat edilmesi gereken tek nokta; tüm sorumluluklar her iki görevliye de ait olacağından, cezai durumlarda da iki çevre görevlisi göz önüne alınarak değerlendirme yapılır.
    İyi çalışmalar.

İpekszksn ve Fatma Gül Es bunu beğendi.
  5. Olgaç Sürmelihindi

firmanın çevre görevlisi benim. tamam anladım. çok teşekkür ederim. size de iyi çalışmalar.

Melis Kara bunu beğendi.