Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Çevre görevlisi belgesi

Konu, 'Soru ve Cevap' kısmında Büşra A. tarafından paylaşıldı.

1. Büşra A.

Büşra A. CMNet Üyesi

Meraba ben 4.sınıf ogrencisiyim bi dönem sonra mezun olacağım ins sizlere kafamdaki sorulardan en önemli olanını sormayı dusundum çevre görevlisi belgesi mutlaka alınmalı değil mi ? Birde eğitimlerin nerede ve ne zaman olduğuna dair en doğru bilgilere nereden ulasabilirim yardımcı olursaniz sevinirim
    Birde çevre görevlisi belgesi olmadan hiçbir yerde calisamazmiyim !!! :(
    Tesekkurler

Gülşah Albayrak bunu beğendi.
  2. Gülşah Albayrak

Gülşah Albayrak CMNet Üyesi

merhaba Büşra hanım. maalesef Çevre Görevlisi belgesi mutlaka alınmalı. eğitimleri Ankara da yapılmaya başlandı. eğitimleri Tüçev düzenlediği için en doğru bilgileri Tüçev sayfasından ve bakanlığın duyurularından takip edebilirsiniz.

Büşra A. bunu beğendi.
  3. Evrem Yeşil

Evrem Yeşil CMNet Üyesi

@Büşra A. çalıştığınız sektöre bağlı alıp almamanız. ambalaj atığı toplama ayırma ve geri kazanım firmaları , danışman firmalar istemektedir. Tamamen sektöre bağlı. Almanız faydanıza olacaktır

Büşra A. bunu beğendi.
  4. selaya

selaya CMNet Üyesi

Laboratuvarda, inşaat sektöründe veya akademik alanda v.b. çalışacak iseniz belge gerekmiyor, tabi ki alınması gerekli ama imkanlarınız elvermezse çevre görevlisi belgesi dışında çalışabileceğiniz işler de bulunmakta... başarılar....

Büşra A. bunu beğendi.
  5. Büşra A.

Büşra A. CMNet Üyesi

Peki selaya hanım belediyeler veya devlet kadrolarında clsmk için de bu belge gerekiyor mu ? Bilginiz var mi tesekkur ederim :)

6. Evrem Yeşil

Evrem Yeşil CMNet Üyesi

Belediye de çalışan öok arkadasım var hiç biri bu belgeyi kullanmıyor

Büşra A. bunu beğendi.
  7. selaya

selaya CMNet Üyesi

hayır gerekmiyor....:)

Büşra A. bunu beğendi.
  8. Çiğdem Aksoy

Çiğdem Aksoy Genel Yönetici

belediyelerde ya da su kanalizasyon idarelerinde atıksu arıtma tesislerinin izin aşamalarında görev alacaksanız ya da belediye bünyesinde çevre yönetim birimi kuracaksanız ya da belediye bünyesinde atık yönetimi ile ilgili bildirimler yapacaksanız tabiki de çevre görevlisi belgesi şart ama başka birimlerinde çalışmak isterseniz gerek yok ama şöyle de bir durum var fazla sayıda çevre görevlisi olan bir kuruma girerseniz sizin belgenize ihtiyaç duymayabilirler yukarıda saydığım birimlere çevre mühendisi alınacağı belirtilmiş ise işe girmeden sorarlar belgeniz var mı diye ben işe gireyim alırım sonra demeniz ne yazık ki yeterli olmuyor mesela ben birkaç gün sonra vize eğitimine katılacağım. çünkü belge şart :)

Büşra A. bunu beğendi.
  9. klbkbr

klbkbr CMNet Üyesi

merhaba bir gün sigortalı gösterebilirler mi çevre görevlisini?

10. Burak Bilen

Burak Bilen CMNet Üyesi

Hani derler ya alan pişman almayan bin pişman diye..Tam ondan ışte..