• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Çevre görevlisi belgesi

Busra A

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
............
Meraba ben 4.sınıf ogrencisiyim bi dönem sonra mezun olacağım ins sizlere kafamdaki sorulardan en önemli olanını sormayı dusundum çevre görevlisi belgesi mutlaka alınmalı değil mi ? Birde eğitimlerin nerede ve ne zaman olduğuna dair en doğru bilgilere nereden ulasabilirim yardımcı olursaniz sevinirim
Birde çevre görevlisi belgesi olmadan hiçbir yerde calisamazmiyim !!! :(
Tesekkurler

@Büşra A.
merhaba Büşra hanım. maalesef Çevre Görevlisi belgesi mutlaka alınmalı. eğitimleri Ankara da yapılmaya başlandı. eğitimleri Tüçev düzenlediği için en doğru bilgileri Tüçev sayfasından ve bakanlığın duyurularından takip edebilirsiniz.

@Büşra A. çalıştığınız sektöre bağlı alıp almamanız. ambalaj atığı toplama ayırma ve geri kazanım firmaları , danışman firmalar istemektedir. Tamamen sektöre bağlı. Almanız faydanıza olacaktır

Laboratuvarda, inşaat sektöründe veya akademik alanda v.b. çalışacak iseniz belge gerekmiyor, tabi ki alınması gerekli ama imkanlarınız elvermezse çevre görevlisi belgesi dışında çalışabileceğiniz işler de bulunmakta... başarılar....

Peki selaya hanım belediyeler veya devlet kadrolarında clsmk için de bu belge gerekiyor mu ? Bilginiz var mi tesekkur ederim :)

belediyelerde ya da su kanalizasyon idarelerinde atıksu arıtma tesislerinin izin aşamalarında görev alacaksanız ya da belediye bünyesinde çevre yönetim birimi kuracaksanız ya da belediye bünyesinde atık yönetimi ile ilgili bildirimler yapacaksanız tabiki de çevre görevlisi belgesi şart ama başka birimlerinde çalışmak isterseniz gerek yok ama şöyle de bir durum var fazla sayıda çevre görevlisi olan bir kuruma girerseniz sizin belgenize ihtiyaç duymayabilirler yukarıda saydığım birimlere çevre mühendisi alınacağı belirtilmiş ise işe girmeden sorarlar belgeniz var mı diye ben işe gireyim alırım sonra demeniz ne yazık ki yeterli olmuyor mesela ben birkaç gün sonra vize eğitimine katılacağım. çünkü belge şart :)